Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master 2.5 120dci 2004 brak mocy

Ambucamp 737 13 Apr 2020 04:27 414 5
    Ambucamp 737
    Level 2  
    Witam, Master odpala bez problemu, powoli wkreca się na obroty, powoli opada z obrotów. Jest bardzo słaby od samego dołu, ruszanie pod górkę to dla niego spore wyzwanie. Turbo, gruszka działa. Intercooler wyczyszczony. Map sensor wymieniony na nowy, zawór egr zaslepiony i usunięty z komputera. Diagnostyka komputerowa robiona w dwuch warsztatach i jednej firmie zajmującej się remapowaniem zero błędów. Jedyna różnica jest przy zdjetej gruszce I,,zamkniętym,, turbo, wtedy lepiej ciągnie od samego dołu (niewielka roznica). Max prędkość to około 120km/h ale trzeba pasa startowego żeby tego mula rozpędzić. Mechanik rozkłada ręce, mam jeszcze wtryski do wymiany bo po numerach widzę że są do silnika 2.2dci końcówka numeru 102 a dedykowane to 265. 3 mechanikow z tego jeden twierdzi że niekoniecznie problem jest w wtryskach. Przeczytałem na forum że ktoś jakiś box z allegro za 200zl zamontowal i autko wróciło do żywych. Nie mogę znaleźć co to dokładnie za box. Czy ktos może mi podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny zanim wydam majątek na wtryski i jak mam szukać tego tajemniczego boxa. Dodam że autko mam od miesiąca i takie już kupiłem. Stary ambulans i wygląda jak by długo stał.
    Z góry dziękuję za pomoc
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    andi731
    Level 15  
    Obawiam sie ze montaż jakiegos boxa nic ci tu za bardzo nie da Auto musi w seri normalnie smigac.Moze trzeba sprawdzic czy rozrzad pasuje na blokady
    Ambucamp 737
    Level 2  
    Proponowałem to mechanikowi ale twierdzi że nie ma sensu bo by błąd pokazywalo przy diagnostyce.
    andi731
    Level 15  
    Napewno nie pokaze a z pewnoscią jezeli bedą przestawione wałki rozrządu bo synchronizacje łapie z połozenia wału i czujnika na pompie
    Megawe
    Level 33  
    Spuść stare paliwo zalej nowe i zmień filtry na początek.
    Ambucamp 737
    Level 2  
    Zabieg z wymianą paliwa i wszystkich filtrów i olejów przeprowadziłem zaraz po zakupie.
    Sprawdzę ten rozrząd czy jest dobrze ustawiony, może i oby kolega miał rację. Z tego co czytam dużo ludzi ma lub miało podobny problem. Pozdrawiam