Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZGEMMA H9S 4K - błąd 18 - Brak nagrywania

13 Kwi 2020 13:12 522 6
  • Poziom 2  
    Cześć,
    Posiadam tuner - ZGEMMA H9S 4K - OpenATV 6.3
    Często wyskakuje błąd 18 tak jak na obrazku, "write error at start of recording. Disk not writable!"

Przykładowo ustawiam 3 nagrania - pierwsze nagranie jest na pamięci USB następne nagra np 10 minut i wyskakuje błąd. więc pozostałe już nie zostaną nagrane.
    Dodatkowo nagrany materiał podczas odtwarzania często przeskakuje. Oglądamy film i nagle przeskakuje o 4 sekundy, przeskok jest płynny wygląda to jakby fragment był wycięty, odtwarzałem nagrany plik na PC i tak samo przeskakuje więc nie jest to wina odtwarzacza na Zgemma.

- Testowałem już 3 różne USB, na wszystkich to samo się dzieje.
    - próbowałem EXT3 i EXT4 (jest taka możliwość formatowania na odniorniku), dalej problem

Czy to jest problem z jakimś buforem nie wiem, może ktoś miał taki błąd i zna rozwiązanie?

ZGEMMA H9S 4K - błąd 18 - Brak nagrywania

• Poziom 43  
    Podłączasz pendrive czy dysk zewnętrzny?
  • Poziom 15  
    Nie wiem jakie USB peny podłączasz ale jeśli one mają wolny zapis- odczyt to u mnie takie rzeczy się działy , wymieniłem na lepszej jakości peny i problem zniknął ale najlepszym wyjściem jest podpięcie zewnetrznego hdd
  • Poziom 2  
    matrix5 napisał:
    Nie wiem jakie USB peny podłączasz ale jeśli one mają wolny zapis- odczyt to u mnie takie rzeczy się działy , wymieniłem na lepszej jakości peny i problem zniknął ale najlepszym wyjściem jest podpięcie zewnetrznego hdd

Obecnie jest:
    Pendrive Platinet X-Depo
    Podłączenie do komputera: USB 2.0, USB 3.0
    Pojemność: 128 GB
    Szybkość odczytu [MB/s]: 125
    Szybkość zapisu [MB/s]: 75

Realnie zapis: zapis 30-35 MB
  • Poziom 15  
    Ja mam podobny pen z tymi prędkościami i działa ,wcześniej miałem wolniejszy i miałem podobne problemy . Probowałeś podpiąć dysk zewnętrzny , wtedy zobaczysz czy tez są te problemy . Może masz cos z softem , wygrywałeś czysty soft żeby to sprawdzić ? Jakiś inny np. OpenPli
  • Poziom 2  
    matrix5 napisał:
    Ja mam podobny pen z tymi prędkościami i działa ,wcześniej miałem wolniejszy i miałem podobne problemy . Probowałeś podpiąć dysk zewnętrzny , wtedy zobaczysz czy tez są te problemy . Może masz cos z softem , wygrywałeś czysty soft żeby to sprawdzić ? Jakiś inny np. OpenPli

Dzięki za pomoc, niefart był taki, że dwa poprzednie Peny były za wolne a nowy kupiony 128GB 3.0 był po prostu uszkodzony, poszedł na gwarancje, Teraz jest czwarty sprawdzony i wszystko śmiga :)
  • Poziom 10  
    Miałem złe doświadczenia przy podłączaniu pendrive do zgemma h2s. Dwie toshiba 32GB przestały działać po kilku tygodniach. Obawiam się, że ta 128GB też padnie. Generalnie problem tkwi we włączonej funkcji timeshift - intensywnie nagrywa i odczytuje dane z nośnika. Zewnętrzny dysk 2,5 (hdd lub ssd) będzie najlepszym rozwiązaniem.