Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka LG GBB530PVQPB wyłącza się

13 Kwi 2020 13:52 255 4
  • Poziom 10  
    Lodówka LG (model jak w tytule) sama wyłącza się tzn. gaśnie wyświetlacz na drzwiczkach, światło w środku oraz nie pracuje kompresor. Żeby ją uruchomić, wyciągam wtyczkę zasilająca z gniazdka na ok. 30 min i wtedy się uruchamia. Zauważyłem też, że po kilku godzinach nie działania, potrafi włączyć się sama ponownie. Lodówka ma 4 lata. Do tej pory pracowała bezawaryjnie. Nie mam zastrzeżeń co do temperatury chłodzenia oraz temperatury w zamrażarce. Nie słyszałem też nietypowych dźwięków pracy sprężarki.
    Dodam, że zamrażalnik nigdy nie był jeszcze rozmrażany, a lodówka ma wolną przestrzeń z tyłu (dosunięta do ściany tyle na ile pozwalał ogranicznik) i 3,5 cm od góry, a po bokach szczelnie przylega do szafek.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    Z opisu wygląda na uszkodzenie zasilacza płyty głównej sterowania, po wymianie lub naprawie pewnie lodówka będzie jak nowa.
    Tu ktoś ma jakieś części:
    https://www.olx.pl/oferta/czesci-lodowki-lg-gbb530pvqpb-CID628-IDBwjmu.html#4632c1605a
    Z tego co opisujesz to po wymianie tej płytki z elementami z ogłoszenia masz szanse mieć pełnosprawny sprzęt (oczywiście o ile płyta z ogłoszenia jest sprawna)
    powodzenia !
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zanim podejmę jakieś kroki, to próbuję się skontaktować z serwisem LG, lecz cały czas linia jest zajęta.

Czy wymiana płytki jest skomplikowana, czy wystarczy tylko wypiąć przewody, wyjąć płytkę, włożyć nową, podłączyć i po sprawie?
  • Poziom 10  
    Po kontakcie telefonicznym z serwisem LG, prawdopodobną przyczyną usterki jest płyta główna.
    Wygląda na to piotr_w_gda, że miałeś rację.
  • Poziom 9  
    Dogadaj się z gościem z ogłoszenia, kup płytę za grosze (50 do 100 zł), z wymianą na pewno sobie poradzisz. (na ogłoszenie natknąłem się przypadkowo - nie zam gościa nie biorę odpowiedzialności za uczciwość sprzedawcy i sukces operacji - do zaryzykowania masz stosunkowo niedużo)
    Powodzenia