Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefon z fizyczną klawiaturą i dobrą przeglądarką zdjęć.

musculus 13 Apr 2020 15:37 438 9
    musculus
    Level 17  
    Witam,
    Szukam telefonu dla starszej osoby. Ona ma już ponad 80 lat, trzęsą jej się ręce i z tego powodu ma problemy obsługą ekranu dotykowego. Szukam czegoś z fizyczną klawiaturą i możliwością łatwego powiększania/przesuwania zdjęć (żeby łatwo dało się je przeglądać - chodzi mi zwłaszcza o zdjęcia otrzymane mms-em). Chciałbym, żeby były duże klawisze, dość duży wyświetlacz, przyzwoity aparat fotograficzny no i żeby bateria wystarczała na długo. Możecie coś polecić?
    smax17
    Level 31  
    Ty szukasz Ferrari,które mało pali?Black Berry.
    Moderated By nutergsm:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

staś pytalski
    Level 39  
    Szukasz telefonu nowego, czy używanego? Z nowych są Maxcom i MyPhone, które mają linię dla seniora. Niestety jakość tych telefonów nie jest górnolotna. Aparat fotograficzny i wyświetlacz też nie powalają. Co ciekawe, też trzeba zwrócić uwagę, czy te telefony obsługują MMS. Mimo, że wybrane modele mają taką funkcję, trzeba ją prawidłowo skonfigurować.
    Może warto poszukać czegoś używanego, albo nawet rozważyć nowego smartforna, gdzie można ustawić tryb uproszczony (bardzo podobny do windows phone) - kafelkowy wygląd, gdzie wyciągasz najpotrzebniejsze ikony?
    musculus
    Level 17  
    smax17 wrote:
    Blackberry - chyba wszystkie modele mają klawiaturę qwerty, a ona ma małe klawisze. Myślałbym raczej o czymś z klawiaturą numeryczną (z tradycyjnym wprowadzaniem liter przez kilkukrotne naciskanie odpowiedniej cyfry).
    staś pytalski wrote:
    Szukasz telefonu nowego, czy używanego?
    Lepiej nowy, ale jeśli nic się nie da znaleźć to może byc używany.
    staś pytalski wrote:
    Z nowych są Maxcom i MyPhone, które mają linię dla seniora. Niestety jakość tych telefonów nie jest górnolotna. Aparat fotograficzny i wyświetlacz też nie powalają.
    Dla seniora znalazłem jeszcze DORO 2424. Zależy mi na wyświetlaczu - ta osoba ma w tej chwili starego Samsunga C3050 i sobie z tym telefonem radzi, ale jak np. dostanie mms-a z obrazkiem z życzeniami to nic się nie da odczytać, a ten telefon chyba nie ma funkcji powiększania obrazka (przynajmniej ja nie znalazłem). Jeśli na Maxcomie, MyPhone czy DORO dla seniora da się powiększyć obrazek to mogłyby być. Ale nie miałem tych telefonów w ręku i nie wiem, jak wygląda ich funkcjonalność w tym zakresie.
    staś pytalski wrote:
    Może warto poszukać czegoś używanego, albo nawet rozważyć nowego smartforna
    Próbowałem jej testowo dać smartfona z androidem, ale wszystko się rozbija o możliwość napisania sms-a. Z jej trzęsącymi się rękami wyświetlana na ekranie klawiatura się w ogóle nie sprawdza. O ile klawiatura numeryczna jeszcze da się jakoś obsłużyć, o tyle pisanie tekstu na klawiaturze qwerty to jest całkowita porażka.
    staś pytalski
    Level 39  
    SMS można napisać głosowo, wiem, że nie będzie to łatwe w początkowym okresie, ale jakieś to rozwiązanie.
    C3050 nie ma możliwości powiększania tekstu, a obrazek można spróbować zapisać do galerii i powiększyć.
    Z mojej wiedzy - marka DORO nie ma polskiego oddziału, sieci dystrybucji Link, telefony jednorazowe tak jak Maxcom czy MyPhone, ale dwa ostatnie mają serwis na miejscu w kraju.
    Obejrzyj co jest w ofercie MaxCom i MyPhone.
    gacu007
    Level 16  
    smax17 wrote:

Jak sobie wyobrażasz obsługę telefonu z klawiaturą qwerty przez osobę w takim wieku z trzęsącymi się rękami ?
    Może myPhone Halo Q+ ?
    musculus
    Level 17  
    gacu007 wrote:
    Może myPhone Halo Q+ ?
    Wygląda zachęcająco. Znasz ten telefon? Da się w nim łatwo powiększać zdjęcia w mms-ie?
    musculus
    Level 17  
    nutergsm wrote:
    Sprawdź jeszcze ofertę producenta EMPORIA.

Na stronie Emporii znalazłem bardzo ciekawy telefon telefon Emporia Smart, niestety już dawno niedostępny. W ogóle ich strona internetowa chyba nie jest zbyt aktualna. Ciężko też się zorientować, które inne modele mają dobrą obsługę przeglądania zdjęć. Czy może ktoś jeszcze miałby coś do dodania do bieżącego wątku?
    fastlopez
    Level 14  
    Przyjrzyj się jeszcze Nokii 225 i 230 - obie mają ekran 2,8 cala. Osobiście używam 216 i tam jest możliwość powiększenia zdjęcia z mmsa na cały ekran. Ze zdjęć wynika, że menu jest podobne we wszystkich w/w modelach więc wydaje mi się że w tych pierwszych też da się powiększyć zdjęcie.
    Co do przeglądarki zdjęć to jest ona podzielona na foldery: zdjęcia z aparatu, pobrane, przeglądarka plików. Myślę że jakbyś miał ją w rękach to łatwo sprawdzić to na czym ci zależy.