Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reduktor fazowy dla silnika 110V

mentos1617 13 Apr 2020 16:21 273 3
Bosch
    mentos1617
    Level 8  
    Witam, posiadam piłe stołową makita 2708 przywiezioną z USA- parametry silnika to 1350W 110V 50~60Hz . Ktoś przerobił juz wtyczke na naszą-okrągłe bolce, na chwile obecna nie mam jak dokładnie sprawdzić kumutatora aczkolwiek wizualnie nie ma uszkodzeń, wg multimetru jest wporządku. Piłe uruchamiałem na kilka sekund i działa aczkolwiek bardzo iskrzy na szczotkach. Koszt autotransformatora jest dość wysoki- myślałem o budowie reduktora fazowego. Ktoś na forum wspominał że można coś takiego zmieścić nawet we wtyczce korzystajac z u2008B i rezystora. Nie mogę znaleźć informacji jak wyglądałoby takie połączenie, i jaki dobrać rezystor. Z góry dziekuje za pomoc, pozdrawiam.
  • Bosch
    bearq
    Level 38  
    Musisz mieć transformator lub urządzenie zmniejszające napięcie na 110V. Inaczej daremne twoje starania
  • Bosch
    Freddy
    Level 43  
    mentos1617 wrote:
    Koszt autotransformatora jest dość wysoki- myślałem o budowie reduktora fazowego.
    Tylko i wyłącznie transformator.
    Matheu
    Level 23  
    Zobacz sobie na All...
    "transformator przetwornica 230V 110V 3,0KVA 3000W" albo coś w tym stylu.
    Zwróć uwagę, że sprzedawcy w tytule aukcji piszą np 3000W, a w środku - czasem drobnym tekstem 1,5kW mocy ciągłej. Ciebie interesuje moc ciągła.
    Nie wiem na którą aukcję trafisz. Jeśli transformator 230/110V - OK.
    Jeśli to rzeczywiście jest "przetwornica" - upewnij się, że można nią zasilać elektronarzędzia/silniki.

Daj sobie spokój z samodzielną budową przetwornicy 1,5kW, to jest SPORA moc.