Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FunBox + FRITZ Box VPN brak połączenia

13 Apr 2020 16:57 276 6
  • Level 9  
    Witam.
    Próbuje skonfigurować VPN w fritzbox podłączonym portem WAN z FunBox 2. Wcześniej połączyłem sam FritzBOX pod neostradę i działało idealnie za wyjątkiem telefoni stacjonarnej, która była skonfigurowana dobrze, połączenia działały ale następowało zrywanie połączeń i często telefon stacjonarny nie działał. Temat poruszyłem w odrębnej dyskusji łącznie ze wstawieniem configów, jednak nikt nic nie poradził.
    Po podłączeniu wyżej wspomnianej konfiguracji nie uzyskałem połączenia. W strefie DMZ FunBox udostępniłem FRITZa, jednak nic nie pomogło. Przekierowanie portu vpn również nie odniosło rezultatu.
    Czy kogoś spotkał podobny przypadek i udało mu się skonfigurować takie połączenie?
    Po drugiej stronie nie ma adresu pibkicznego.
  • PLFONPLFON

• Level 40  
    Jaki rodzaj VPN ustawiasz?
    Fritz jest serwerem VPN?
    cy92gan wrote:
    Po drugiej stronie nie ma adresu pibkicznego.

Po jakiej drugiej stronie?
  • PLFONPLFON
  • Level 9  
    Tak, FRITZ jest serwerem vpn a po drugiej stronie mam nowszy FRITZ bez adresu publicznego. Działało idealnie ale z telefonem stacjonarnym problem. Dla stabilności chce serwer postawić za FunBox.
    Edit: syandardowy VPN dla FRITZ, bodajże IPsec.

• Level 40  
    Serwer VPN powinien byc na routerze z IP publicznym. Inaczej mogą byc problemy
    Poczytaj tez To
    Co mowia logi podczas laczenia do VPN ?
    I logi na serwerze VPN ?
  • Level 9  
    Nawet nie próbował się łączyć przez vpn. Raz próbował tylko i wyskakiwał timeout. Porty już chyba wszystkie związane z vpn przekierowałem. Wydaje mi się, że może ipsec nie przepuszcza. OpenVPN ponoć działa okej. Co ciekawe jakiś port mi nie przeszedł bo jest wykorzystywany przez Orange darmowe wifi.

• Level 40  
    A wgl. VPN dobrze ustawiłeś?
    Porty masz otworzyć do routera, a nie przekierować
    Ponoć... Jakiś...
    Pokaż co ustawiłeś na routerze
  • Level 9  
    Zle się wyraziłem. Oczywiście otworzyłem