Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy dom, dobór sprzętu-jaka antena itd...

13 Kwi 2020 23:05 252 11
  • Poziom 10  
    Potrzebuję wykonać instalację tv, sat w nowym domu.
    Lokalizacja obrzeże Krakowa do Chorągwicy ok 6 km mux 1,2,3,4,8
    Potrzebuję :
    -antenę VHF, UHF 2w1
    -antenę sat 80 cm?
    -konwerter
    -multiswitch 4 tv
    -modulator hdmi-wpięcie rejestratora monitoringu IP do sieci tv
    Mam mały problem z doborem sprzętu, jest tego tyle że ciężko wybrać np. anteny tv są od 40 do ponad 300 zł.
    Może mi ktoś zasugerować firmy, modele aby to działało przyzwoicie.
    Chcę modulator, multiswitch i rejestrator dać do szafy rack na poddaszu z tym że w lecie mogą być tam spore temperatury-dołożę wentylatory.
    Czy lokalizacja sprzętu na poddaszu jest dopuszczalna ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Ok poczytałem i napisałem tutaj, sorry ale jak nie masz ochoty odpisywać to nie nabijaj sobie w ten sposób punktów..
  • Poziom 39  
    Ile mam Ci przekazać punktów 10, 100 czy 1000. Masz na stronie dipola wszystko podane, mase schematów i różnych konfiguracji w zależności od lokalizacji o sprzęcie nie wspomnę. Powiedz że potrzebujesz gotowca.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam
    antena UHF+VHF: Telmor T-urbo-T COMBO - antena kierunkowa UHF/ VHF DVB-T
    antena SAT: Corab COR 900 SAE-C
    konwerter: Televes 747701 (już widzę te komentarze lepsze są: Inwerto, BEST itp.)
    multiswitch: Terra MV508 + zasilacz impulsowy PS182F 18V 2A do multiswitchy Terra MS/MSV
    zwrotnica antenowa: MM-307 UHF-UHF-VHF/FM na złączach F Alcad (sumowanie sygnału z anteny i modulatora)
    modulator: JOHANSSON 8202 HDMI-DVB-C (QAM)/DVB-T (COFDM)/DMB-T/ATSC JOHANSSON
    Odradzam montaż urządzeń na poddaszu, w lecie wentylatory będą tylko mielić gorące powietrze – wysoka temperatura + HDD = uszkodzenie dysków
  • Poziom 10  
    niewolno2 napisał:
    Ile mam Ci przekazać punktów 10, 100 czy 1000. Masz na stronie dipola wszystko podane, mase schematów i różnych konfiguracji w zależności od lokalizacji o sprzęcie nie wspomnę. Powiedz że potrzebujesz gotowca.

Od Ciebie nic nie potrzebuję, wszyscy zobaczyli i ocenili na jaką pomoc od Ciebie można liczyć.
    Pytam się po co jest forum?
    Sprzętu jest zatrzęsienie, kupić łatwo potem nie mam zamiaru pytać się dlaczego coś nie działa, pewnie potem pisałbyś że lepsze byłoby to czy tamto.
    Kolega odpisał, dobrał zestaw i o to chodziło.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Przy takiej odległości od nadajnika to w zasadzie dowolna antena combo powinna odebrać sygnały z Chorągwicy, chyba, że jesteś w środku blokowiska, przysłonięty na kierunku Chorągwicy.

Istotne zaś będą bardzo dobrej jakości kable antenowe, o wysokim współczynniku ekranowania, >90db, a lepiej >100dB. Na zewnątrz w kolorze czarnym, jeśli oplot z Al, to z żelem - np. Triset-113PE.

Takie kable zarówno do TV, jak i do SAT (zakłócenia od LTE i innych internetów radiowych, monitoringów, fotowoltaiki, itp.)

Zestaw @zielon_1215 OK.

MARKRK napisał:
    Pytam się po co jest forum?
    Jak to po co - ten dział głównie po to żeby pogrilować "zielonego szczypiorka"... ;)
  • Poziom 10  
    zielon_1215 napisał:

modulator: JOHANSSON 8202 HDMI-DVB-C (QAM)/DVB-T (COFDM)/DMB-T/ATSC JOHANSSON

A czy ten modulator będzie ok
    https://univision24.pl/pl/p/Modulator-OPTICUM-HDMI-DVB-T-LTE-USB/514

Jeżeli chodzi o strych to wiem że w lecie duże temperatury tam panują, ale czy multiswitch, modulator, centralka alarmu satel mogą tam być bo nie mam za bardzo gdzie tego umieścić... dlatego o myślałem o szafie rack i wentylatory...
  • Poziom 12  
    Wkleiłem fragment instrukcji akumulatorów stosowanych w centralach alarmowych
    "Temperatura pracy:
    Lokalizacja akumulatora jest bardzo ważna dla żywotności i pojemności baterii. Znamionowa temperatura pracy akumulatorów bezobsługowych wynosi 20°C. Praca w temperaturze powyżej 20°C skraca żywotność baterii. Każdy wzrost temperatury pracy o 8 do 10°C powyżej znamionowej temperatury skraca żywotność baterii o połowę. Przykładowo żywotność akumulatora eksploatowanego w temperaturze 30°C ulegnie skróceniu o połowę."
    Na poddaszu możesz mieć temperaturę +40°C i więcej - może będziesz wymieniał akumulator 2 razy w roku, raz na wiosnę, drugi raz na jesień.
    Elektronika nie lubi wysokich temperatur - zostaje skrócona jej żywotność, skąd weźmiesz chłodniejsze powietrze do wentylacji szafy rack.
    Firma WD dla dysków Purple podaje temperaturę pracy 0-+65°C.
    multiswitch temp. pracy do +50°C
    rejestratory Hikvision nawet do +60°C zależnie od modelu
    centrala Satel INTEGRA 24 do +55°C
  • Specjalista Sieci, Internet
    MARKRK napisał:

Tam masz kilka modulatorów do wyboru --> https://www.dipol.com.pl/oferta-tv-sat-hdmi-hdmi-dvb-t---rf,6758.htm
    Terra to niezła firma, ale zależy, na czym ci tak naprawdę zależy. Co do tego z twojego linku, ja tę firmę omijam szerokim łukiem.

MARKRK napisał:
    Jeżeli chodzi o strych to wiem że w lecie duże temperatury tam panują, ale czy multiswitch, modulator, centralka alarmu satel mogą tam być bo nie mam za bardzo gdzie tego umieścić... dlatego o myślałem o szafie rack i wentylatory...

Zależy, jaki strych - jakoś izolowany? Ten strych to po prostu strych czy jakiś strych użytkowy? Z temperaturami aż tak źle być nie musi. Elektronika antenowa pracować będzie, tak niskich, jak i wysokich temperaturach, aczkolwiek można liczyć się z jakimś tam pływaniem parametrów odbioru. Jeśli parametry odbiorcze miałyby jakiś sensowne marginesy, to tego bym się nie obawiał.

Ale, rejestrator na dysku czy centralka - tu można by się przyjrzeć, bo to bardziej delikatne urządzenia, z tym, że znowu bardziej obawiałbym się niskich temperatur.

Ja bym się zastanowił nad szafą, bo jeśli na strychu byłoby naprawdę gorąco, to w szafie pewnie jeszcze bardziej. Wentylatory mogą nie pomóc, jeśli nie byłoby zasysania i wyrzucania powietrza na zewnątrz i dobrej wentylacji wewnątrz. Ciężko tak gdybać nie znając jakichś szczegółów.

Ale, ja bym tak a priori nie panikował, w końcu pierwszy nie jesteś.
  • Poziom 10  
    Strych, nieużytkowy wys.ok 2 metry-skosy-powierzchnia mała, na chwilę obecną między krokwiami nie ocieplone- będę ocieplał, u kolegi w domu taki sam projekt w lecie mówił że bardzo gorąco, ja mam jeszcze dachówkę czarną.
    Przemyślałem i tam umieszczę tylko multiswitcha, alarm ,rejestrator, router gdzieś w domu i to będzie najlepsze wyjście.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Dobra kombinacja. Switch przeżyje, w końcu gorąco bywa tylko za dnia. Daj go gdzieś nisko, od północnej strony może, powinno być drobinę chłodniej.