Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pierkarnik Samsung BQ1D6G144 - Wyłączające się wentylatory termoobiegu, zapach t

lasin 13 Apr 2020 23:34 1935 2
 • #1
  lasin
  Level 2  
  Dzień dobry,
  Proszę o poradę z poniższym problemem. Od 5 lat posiadamy piekarnik Samsung BQ1D6G144 (Dual Cook), który od kilku tygodni zaczął sprawiać następujące problemy.

  Włączenie piekarnika w funkcji termo obiegu wygląda na pozór poprawnie, niestety po kilku - kilkunastu sekundach wentylatory termo obiegu wyłączają się, dolny i górny wyłączają się w innych momentach (około 10-20 sek. różnicy). Grzałki działają nadal, piekarnik grzeje, ze szpary nad drzwiczkami czuć dmuchanie (pewnie wentylator chłodzący). Po kilku minutach piekarnik zaczyna śmierdzieć topionym plastikiem.  Po wyłączeniu i ponownym włączeniu sytuacja się powtarza z różnicą taką, że wentylatory działają krócej. Problem dotyczy zarówno górnej komory, dolnej komory niezależnie czy są wybierane /uruchamiane osobno czy razem.

  Pozostałem funkcje jak grill lub pieczenie dół /góra działają właściwie. Co może powodować taką sytuację? Gdzie szukać czy jakiś wspólny czujnik, przekaźnik? Nie widzę żadnego problemy mechanicznego z wentylatorami? Gdyby nie smród pewnie nie zauważyłbym problemu.
  Dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

  Maciek
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #2
  scisorro
  Level 1  
  Witam,
  Mam dokładnie ten sam problem w bliźniaczym modelu Samsung BQ2D7G144. Tylko u mnie nagrzewa dłużej bo przez ok 4 minuty z zimnego i wtedy wyłącza wiatraki od termoobiegu. Słychać wtedy jakby cyknięcie. Grzałki od termoobiegu zaczynają świecić od temperatury i czuć spaleniznę.
  Czy udało sie Panu zdiagnozować przyczynę problemu?

  pozdrawiam
  Michał
 • #3
  lasin
  Level 2  
  Niestety nie, wymieniłem piekarnik. Z ciekawości zapytam , czy Pan znalazł rozwiązanie. Piekarnik leży w garażu więc może warto spróbować.