Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pierkarnik Samsung BQ1D6G144 - Wyłączające się wentylatory termoobiegu, zapach t

lasin 13 Apr 2020 23:34 1935 2
    lasin
    Level 2  
    Dzień dobry,
    Proszę o poradę z poniższym problemem. Od 5 lat posiadamy piekarnik Samsung BQ1D6G144 (Dual Cook), który od kilku tygodni zaczął sprawiać następujące problemy.

Włączenie piekarnika w funkcji termo obiegu wygląda na pozór poprawnie, niestety po kilku - kilkunastu sekundach wentylatory termo obiegu wyłączają się, dolny i górny wyłączają się w innych momentach (około 10-20 sek. różnicy). Grzałki działają nadal, piekarnik grzeje, ze szpary nad drzwiczkami czuć dmuchanie (pewnie wentylator chłodzący). Po kilku minutach piekarnik zaczyna śmierdzieć topionym plastikiem.

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu sytuacja się powtarza z różnicą taką, że wentylatory działają krócej. Problem dotyczy zarówno górnej komory, dolnej komory niezależnie czy są wybierane /uruchamiane osobno czy razem.

Pozostałem funkcje jak grill lub pieczenie dół /góra działają właściwie. Co może powodować taką sytuację? Gdzie szukać czy jakiś wspólny czujnik, przekaźnik? Nie widzę żadnego problemy mechanicznego z wentylatorami? Gdyby nie smród pewnie nie zauważyłbym problemu.
    Dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Maciek
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    scisorro
    Level 1  
    Witam,
    Mam dokładnie ten sam problem w bliźniaczym modelu Samsung BQ2D7G144. Tylko u mnie nagrzewa dłużej bo przez ok 4 minuty z zimnego i wtedy wyłącza wiatraki od termoobiegu. Słychać wtedy jakby cyknięcie. Grzałki od termoobiegu zaczynają świecić od temperatury i czuć spaleniznę.
    Czy udało sie Panu zdiagnozować przyczynę problemu?

pozdrawiam
    Michał
    lasin
    Level 2  
    Niestety nie, wymieniłem piekarnik. Z ciekawości zapytam , czy Pan znalazł rozwiązanie. Piekarnik leży w garażu więc może warto spróbować.