Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ocieplenie garażu blaszanego

Saabkol 13 Apr 2020 23:53 618 2
    Saabkol
    Level 4  
    Witam forumowiczów. Wiem że temat ocieplania blaszaka jest wałkowany 1000razy albo i więcej. Jedni piszą że styropian nie bo może się skraplać woda w miejscach nie przylegających (blacha trapezowa). Styropian montowany na klej lub piankę, ok. Dalej mamy wełnę ale tu mamy stelaże, upychanie i nie stabilne trzymanie się wełny i też występuje skraplanie wełny. Trzeci sposób to pianka PUR ale ze względu na koszty odpada bo blaszak ok. 100m2 powierzchni blach. I teraz moje pytanie budując z kątowników i profili 50x50 myślę czy można pokryć blachę klejem tapicerskim i na to przykleić dokładnie wełnę 50 lub 75mm w każdym zagłębieniu i to przykryć płytami OSB przykręcanymi do profili. Powierzchnia blachy będzie dokładnie pokryta klejem i wełna będzie przylegała na całej powierzchni. Czy to może wyeliminować skraplanie się pary? Zaznaczam że jestem zielony w tym temacie i wszystkie dobre rady mile widziane. Widziałem taki sposób wyciszenia np. w samochodach i tam raczej się nie skrapla żadna woda przy różnicy temp.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Zastosuj plytę warstwową.