Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego tuba Vordon 450W przestała działać?

Szalony Kuba 14 Apr 2020 00:12 294 5
    Szalony Kuba
    Level 2  
    Witam . Pewnego dnia jechałem autem i nagle moja tuba Vordon 450w (aktywna) przestała działać wraz z głośnikami. Kupiłem nowy bezpiecznik ale nic nie dało. Odłączyłem tube od zasilania(dodam że tuba cały czas się świeci jak ma prąd) Nagle głośniki zaczęły grać a jak podłącza z powrotem tube to znowu cisza... Co mogło się stać?
    remek223u
    Level 11  
    Hej masz ją podłączoną przez chinche "low Input" czy przez "hi Input biorąc sygnał z tylnych głośników? Wygląda na to że problem może być w wejściu i radio wyrzuca protect może się tak dziać jeśli we wzmacniaczu sygnał wejściowy R lub L zwarl się do masy. Trzeba byłoby go otworzyć, możesz wstawić zdjęcie to podpowiem
    remek223u
    Level 11  
    A w chwili podłączenia na radiu pokazuje się jakiś error, czy pauzuje utwory? Moim zdaniem problem jest w wbudowanym wzmacniaczu, jest opcja żeby to naprawić problem jest chyba w tym że chinche mają przebicie z masą (wewnątrz wzmacniacza) ale bez jego wyjecia się nie dowiemy
    remek223u
    Level 11  
    Znalazłem podlączenie i rzeczywiscie jest zle , nie przypuszczałem ze można zle podlączyć :P , twój rem jest podlączony do +12V zamiast na srodkowy zacisk a pozatym albo nieprawidłowe masz kolory przewodów albo zle podlączone zasilanie na wzmacniacz . Jesli niebieski to masa a czerwony to plus (tak powinno być) to musisz podlączyć po kolei od lewej 1-czerwony gruby 2-fioletowy cienki 3-niebieski gruby
    Swoją drogą jesli rem leci od razu na tl494 to ciekawe czy po zapodaniu mu odwróconego napiecia nadal bedzie działał ten wzmacniacz
    Dlaczego tuba Vordon 450W przestała działać?