Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yosan JC-2204 - Instalacja antenowa na balkonie, nietypowe rozwiązanie

14 Kwi 2020 09:43 381 10
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich, którzy się zdecydują odpowiedzieć. :)
    Nie mam jeszcze doświadczenia w instalacjach dla CB. Mam radio Yosan JC-2204, zamierzam kupić bazową antenę. Rozważam jednak takie rozwiązanie, żeby samochodową na magnes przyczepić do takiej blachy na balkonie, które montuje się na przodzie balkonów w celach zasłonięcia widoku. To by jakby imitowało karoserię samochodu do uziemienia anteny. Czy ktoś to praktykował i czy to zda egzamin? Jeżeli tak, to czy można też taką antenę połączyć z blachą przez kabel?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Różne rzeczy się praktykuje (z SWR-metrem!!!), anteny z magnetyczną podstawą nie ma co łączyć z blachą, natomiast taka przewidziana do montażu w otworze karoserii musi mieć kontakt. Problem tak na prawdę jest gdzie indziej - ta blacha zapewne jest pionowa a antena powinna być do niej prostopadła, z pionową blachą charakterystyka promieniowania i polaryzacja takiej anteny wyjdzie nieco dziwna...
  • Poziom 3  
    Rozumiem. Może ktoś mi coś powie o takim wynalazku?
    https://azstudio.com.pl/pl/p/ANTENA-BAZOWA-CB-THUNDER-27-14/733
    U mnie jest powiedzmy ponad 2m od ściany bloku a balkon jest wysunięty bardziej. Czy takie coś się do czegoś przyda, może jakąś inną konstrukcję przyjąć. Czytając o tych boomerangach to trochę mnie zniechęciły jak piszą że wiele rzeczy może zakłócać.
  • Poziom 12  
    A Jeżeli ten magnes spadnie komuś na łeb z wysokości ? Myślisz co mogłoby się stać ? Tu masz porządny uchwyt tzw. lusterkowy.

Yosan JC-2204 - Instalacja antenowa na balkonie, nietypowe rozwiązanie

Antenę osobiście bym radził helikalną (np. Delta 27) ze względu na prostopadłą do osi anteny ch-ke promieniowania i będziesz zadowolony.

Co do zakłóceń masz złe informacje - jeżeli jakaś antena miałaby zakłócać urządzenia RTV to każda inna będzie zakłócać na jej miejscu.
  • Poziom 3  
    Hektar Zahle.r napisał:

Antenę osobiście bym radził helikalną (np. Delta 27) ze względu na prostopadłą do osi anteny ch-ke promieniowania i będziesz zadowolony.

Co do zakłóceń masz złe informacje - jeżeli jakaś antena miałaby zakłócać urządzenia RTV to każda inna będzie zakłócać na jej miejscu.

Taką samochodową przykręcić z takim uchwytem na balkonie (barierka)? To rozumiem że ta rura będzie jakby uziemieniem.

Co do tych zakłóceń to możliwe, że o tym przeczytałem na tym forum. Podobno domofony zagłusza też:)
  • Poziom 12  
    Antena musi mieć metalową przeciwwagę żeby się stroiła.

Czytaj: bez przeciwwagi antena nie może funkcjonować.

Z tymi zakłóceniami trochę skomplikowana sprawa żeby to wyjaśnić.
  • Poziom 3  
    Do tego radyjka jak w temacie dokupiłem drut Sirio Boomernag 27 z jedną przeciwwagą (ok. 130 cm). W tym kierunku w którym nie jestem zabudowany betonem złapałem kogoś na maksymalnie 3,7 km po prostej. Spodziewałem się gorszych wyników w tych warunkach.
    Mój Yosan JC-2204 daje 2W mocy czy ktoś może przerabiał takie radio na 4W, wie jak i czy da się zrobić?
  • Poziom 41  
    Bluzman napisał:
    Mój Yosan JC-2204 daje 2W mocy czy ktoś może przerabiał takie radio na 4W,
    Te 2W to dla mnie jest dość dziwne.
    Dane katalogowe mówią co innego.
    Cytat:
    Parametry pracy:

Modulacja: AM/FM
    Częstotliwość pracy: 26.900 - 27.400 MHz (40 kanałów)
    Moc nadajnika: 4W
  • Poziom 12  
    Pasuje się upewnić czy zasilacz masz wydolny prądowo. Jak zasilacz nie wyrobi to nie odda pełnej mocy.
  • Poziom 41  
    Hektar Zahle.r napisał:
    Pasuje się upewnić czy zasilacz masz wydolny prądowo. Jak zasilacz nie wyrobi to nie odda pełnej mocy.
    Marcin, dobre pytanie.

@Bluzman Możesz nam podać jakąś informację dotyczącą zasilacza jakiego używasz?
    "Fajnie" byłoby gdybyś również podał wartość WFS tej instalacji antenowej.