Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Young - instalacja aplikacji

14 Kwi 2020 10:50 360 19
  • Poziom 18  
    Witam, kupiłem sobie w lombardzie Samsunga Galaxy Young S6310N. Wszystko ladnie chodzi, jednak mam problem z instalacją aplikacji. Niektóre normalnie wchodzą, ale nie mogę zainstalować m.in. Allegro ani Mój Carrefour. One mi się nawet nie pokazują na Sklepie Play w wynikach wyszukiwania. Na Galaxy J3 z Androidem 5.1 Carrefour się normalnie pokazuje w wyszukiwarce i instaluje, a na tym Youngu z Androidem 4.1 Sklep Play ich w ogóle nie widzi. Czy jest jakaś możliwość wgrania tych aplikacji? Zależy mi na tym Carrefourze. Proszę o pomoc.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    elektronik68 napisał:
    Carrefour się normalnie pokazuje w wyszukiwarce i instaluje, a na tym Youngu z Androidem 4.1 Sklep Play ich w ogóle nie widzi.

Ta aplikacja wymaga Androida w wersji minimum 4.4 i dlatego jej nie widac. Mozna kombinowac z wgrywaniem nowszych, nieoficjalnych softow, ale tel jest tak stary i ma tak slabe podzespoly ze szkoda na nawet to czasu.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 18  
    Ok, to ja popatrzę, jak to się dokładnie robi i zobaczę, co da się zrobić. Wiem, że to stara komórka, ale mój jest w bardzo dobrym stanie, prawie jak nowy i trochę szkoda, żeby nic na nim nie chodziło. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wsparcie dla pewnych aplikacji się kończy, tak jak kończy się wsparcie dla pewnych wersji androida. Pewnie i tak większość pamięci wewnętrznej zostanie zjedzona przez wszystkie może aktualizacje oraz aktualizacje preinstalowanych aplikacji. Zmiana oprogramowania na jakieś alternatywne też na nic się zda, bo nie był to wysilony telefon, a także szukanie czegoś alternatywnego, stabilnego i tak zakończy się stratą czasu i nerwów.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Z tego co widać na stronie Google Play wymagany jest Android 6 i nowsze. Można spróbować ściągnąć aplikację przez np. stronę umożliwiającą pobranie aplikacji ze sklepu Google Play.
    Strona do pobierania darmowych aplikacji.
    https://apk-dl.com/
  • Poziom 18  
    nomudrek napisał:
    Z tego co widać na stronie Google Play wymagany jest Android 6 i nowsze. Można spróbować ściągnąć aplikację przez np. stronę umożliwiającą pobranie aplikacji ze sklepu Google Play.
    Strona do pobierania darmowych aplikacji.
    https://apk-dl.com/

Niektóre aplikacje ładnie się pobierają, pobrałem ze Sklepu już Operę Mini i dwa antywirusy na ten telefon i wszystko działa. Tylko takie bardziej wymagające aplikacje czyli właśnie Allegro, OLX itp. nie wchodzą.
    Dzięki za link, wypróbuję.
  • Poziom 34  
    Nie szalej z tymi antywirusami. Jak już potrzebujesz to jeden wystarczy. Nie ma sensu by się na wzajem zwalczały, czy obciążały system i baterię. Z uwagi na bezpieczeństwo Allegro /OLX może być niedostępne.
  • Poziom 18  
    Jednego antywirusa będę odinstalowywał, ponieważ po czasie stwierdzam, iż nie jest on raczej zbyt dobrej jakości i może nie wykrywać wirusów. Zainstalowałem więc nowego, który działa lepiej i sprawia wrażenie "dokładniejszego".
  • Poziom 15  
    Jedyny sprawny rom na ten telefon to android 4.2.2 i zamula go do bolu. Nie oplaca sie.
  • Poziom 18  
    U mnie jest oryginalny 4.1.2, ale ostatnio strasznie zaczął zamulać, np. otwarcie klawiatury numerycznej albo menu wiadomości zajmuje mu około 5 sekund. Strasznie słabo zaczęła trzymać też bateria. Wpierw trzymała jeden dzień, teraz nawet bez używania, leżąc cały dzień na stoliku, trzyma koło 10 godzin. Czy to zacinanie i bateria to problemy związane z tymi aplikacjami, czy ten system po prostu jest zbyt stary? 4.2.2 to ukatrupienie tego telefonu, ale czy na pewno nie dałoby rady zainstalować na nim Androida 4.4? Albo w drugą stronę - starszego np. 2.3? Czort już z tym, że na 2.3 niczego nie ściągnę. Najważniejsze jest dla mnie to, żeby w miarę sprawnie to chodziło.
  • Poziom 15  
    elektronik68 napisał:
    U mnie jest oryginalny 4.1.2, ale ostatnio strasznie zaczął zamulać, np. otwarcie klawiatury numerycznej albo menu wiadomości zajmuje mu około 5 sekund. Strasznie słabo zaczęła trzymać też bateria. Wpierw trzymała jeden dzień, teraz nawet bez używania, leżąc cały dzień na stoliku, trzyma koło 10 godzin. Czy to zacinanie i bateria to problemy związane z tymi aplikacjami, czy ten system po prostu jest zbyt stary? 4.2.2 to ukatrupienie tego telefonu, ale czy na pewno nie dałoby rady zainstalować na nim Androida 4.4? Albo w drugą stronę - starszego np. 2.3? Czort już z tym, że na 2.3 niczego nie ściągnę. Najważniejsze jest dla mnie to, żeby w miarę sprawnie to chodziło.

Nie zainstalujesz na ta kupe zlomu 2.3, bo go nigdy nie dostal w zadnej formie. 4.4 chyba jest, ale nie radze go instalowac, bo bedzie tylko gorzej. Naprawde, zainwestuj 100zl i kup cos uzywanego, co bedzie sie sprawowalo 5000 razy lepiej od tego zlomu.
  • Poziom 40  
    Bo tak się kończą różne dziwne antywirusy na telefon. Więcej niż połowa z nich to ściema, która sama pod wirusa podpada ;)
    Skoro muli i bateria nagle źle trzyma to nie magiczna awaria, ale jakaś appka tak zamęcza telefon.
    Co do nowszych Androidów to nie prawda że będzie tylko gorzej. Jedne są dobrze zoptymalizowane, inne nie.
    Generalnie raczej na nic gorszego od fabrycznego, z toną zbędnego śmiecia, pewnie jeszcze z brandem jakiegoś operatora, dorzucającym swoje śmieci to nie trafisz.

Sam z 4miesiące temu awaryjnie jechałem na jeszcze gorszym złomie HTC Wildfire S. I CyanogenMod 11, oparty o Androida 4.4.4 chodził zdecydowanie lepiej niż na fabrycznym 2.3.

Pobawić się zawsze można, jeśli masz chęci i nie szkoda ci czasu, bo nawet jak ubijesz ten telefon to strata w sumie żadna.
  • Poziom 34  
    Antywirus na telefon to w zasadzie wielka ściema służąca do udawania, że pilnują bezpieczeństwa a w rzeczywistości mogą wysyłać różne dane na własne serwery. Niestety po tym telefonie nie należy się spodziewać, że będzie płynnie działać albowiem mając teraz często dostęp do nowszych smartfonów wyposażonych w o wiele szybsze procesory i pamięci wracając do obsługi starego telefonu doświadczamy slowmotion. Sam posiadam kilkanaście telefonów od SE Vivaz, SE Neo V, Sony M2 LTE oraz Z2 a także Huawei P8 lite i Mate 10 Lite plus Samsung Galaxy A9. M2 gdy był nowy działał ok ale obecnie używam go jako budzika i wiem jaki jest wolny włącza alarm a ekran jeszcze czarny, ekran włączony z planszą budzika i nim wykona polecenie wyłączenia budzika mija parę sekund. Z2 działa płynnie jak Mate 10 cz A9 tak więc nie musimy być cierpliwi używając stary telefon i stosujmy do takich zadań gdzie nie potrzebna duża prędkość działania.
  • Poziom 18  
    Ok, to ja odinstaluję ten antywirus i usunę zbędne śmieci, jeżeli to nie pomoże to chyba go sprzedam i kupię jakiś nowszy. A ma ktoś jakieś doświadczenia z Galaxy S3 Neo lub S4? Nadają się jeszcze do czegoś czy podobnie zwieszają się?
  • Poziom 15  
    elektronik68 napisał:
    A ma ktoś jakieś doświadczenia z Galaxy S3 Neo lub S4? Nadają się jeszcze do czegoś czy podobnie zwieszają się?

S3 Neo można sobie postawić na półce :D
    A S4 jak był awaryjny, tak jest. Dalej nie wiem, czemu brniesz w takie szroty. Nawet i do stówy znajdziesz używane ciamciomi typu 4x, które tu się sprawdzi o wiele lepiej.
  • Poziom 18  
    A Redmi 6a lub Alcatel 1C? Nowe oczywiście. Ewentualnie jest coś nowego do ~ 300 zł, co da się normalnie używać i wytrzyma ze 3 lata?
  • Poziom 15  
    elektronik68 napisał:
    A Redmi 6a lub Alcatel 1C? Nowe oczywiście. Ewentualnie jest coś nowego do ~ 300 zł, co da się normalnie używać i wytrzyma ze 3 lata?

Prędzej 6a, ale to też budżet. Do 300zł nie opłaca się kupować nic nowego bo będziesz mieć same złomy, które po 2 dniach będą błagać o litość.
  • Poziom 18  
    A z używanych w tej cenie jest coś godnego polecenia? Zawsze kupowałem używane syfy pokroju tego S6310, teraz chciałbym kupić coś, co nie odmówi posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie i przy tym będzie chociaż trochę wydajne. No i dobrze by było, gdyby był w danym modelu dostęp do baterii, ale nie jest to konieczny warunek. Najważniejsze, żeby działał.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jako wielki wrog Xiaomi osobiscie szukalbym na przyklad redmi note 5.
  • Poziom 18  
    Dzięki za radę, popatrzę na używane. A tego gruza zostawię w szafce, może go na części rozmontuję, bo jednak wgrywanie nowego ROM-u itp. nie jest dla mnie takim prostym zadaniem. Jeszcze nigdy tego nie robiłem. Pozdrawiam.