logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Nokia Lumia 640 - Ustawienie tapety na ekranie głównym

Remeknapr 14 Kwi 2020 12:40 1005 11
REKLAMA
  • #1 18616824
    Remeknapr
    Poziom 33  
    Witam

    Smartfon Microsoft Nokia Lumia 640. Podobno powystawowy. Okazało się, że niewiele w telefonie działa. Brakowało większości aplikacji. Wgrałem dedykowane oprogramowanie i wydaje się, że jest dobrze. Oprócz jednego problemu. Otóż nie da się ustawić tapety dla ekranu głównego. Przeprowadzam całą procedurę. W ustawieniach wybieram ekran, fotkę na tapetę, przycinam i akceptuję. A fotka nie pojawia się na ekranie. Są tylko kafelki aplikacji, a reszta jest ciemna. Czego należy szukać?

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 18617075
    blahfff
    Poziom 41  
    Te telefony nie obslugiwaly tapety na pulpicie, czyli pod kafelkami. Mozesz ja ustawic, ale bedzie sie wyswielacz jedynie na samych kafelkach jesli te nie zawieraja innych informacji. Jedynie na ekranie blokady mozesz miec widoczne cale zdjecie.
  • #3 18617216
    Remeknapr
    Poziom 33  
    Mam drugi taki sam telefon i na nim mogę ustawić tapetę. Trochę inaczej wygląda menu ustawień i wygląd kafelków. Pewnie jest w nim inne oprogramowanie. Poszperam w ustawieniach. Może gdzieś znajdę info o wersji oprogramowania. A jak ustawić tapetę na kafelkach? Nie bardzo rozumiem o co chodzi.

    Znalazłem info o oprogramowaniu. W tym bez tapety jest Windows phone 8.1 Update 2. A w tym z tapetą jest Windows 10 mobile. Czyli sprawa jasna. Ktoś upgrejdował do Win 10. Sam wcześniej na to nie wpadłem. Poszperałem dzięki Twojej informacji. Można jakoś zrobić to samo z tym egzemplarzem, w którym jest 8.1?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 18617374
    blahfff
    Poziom 41  
    Remeknapr napisał:
    Znalazłem info o oprogramowaniu. W tym bez tapety jest Windows phone 8.1 Update 2. A w tym z tapetą jest Windows 10 mobile. Czyli sprawa jasna. Ktoś upgrejdował do Win 10. Sam wcześniej na to nie wpadłem. Poszperałem dzięki Twojej informacji. Można jakoś zrobić to samo z tym egzemplarzem, w którym jest 8.1?


    Aktualizacje do 10-ki mozna bylo zrobic tylko przez sklep, a ten juz nie dziala. Calych, gotowych plikow z oprogramowaniem nigdy nie udostepnianio, a przynajmniej nie widzialem. Popytaj na forum windowsmania.pl (jak, albo jesli wroci do zywych) bo to ich specjalnosc byla.
  • #5 18618252
    Remeknapr
    Poziom 33  
    blahfff napisał:
    Aktualizacje do 10-ki mozna bylo zrobic tylko przez sklep

    Naprawę oprogramowania zrobiłem programem "Software Recovery Tool". W sieci pojawiły się informacje, że do 640 jest możliwość upgrade do W10. Niestety za jego pomocą nie da się zainstalować 10-ki. A Produkt Doradca uaktualnienia jest obecnie niedostępny. No i klops. Chyba trzeba przeczekać to chińskie draństwo.
  • REKLAMA
  • #7 18619369
    Remeknapr
    Poziom 33  
    blahfff napisał:
    Aplikacja zostala bodajze zastapiona przez Windows Device Recovery Tool, a wczesniej byla jeszcze Lumia Recovery Tool

    https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12379/windows-10-mobile-device-recovery-tool-faq

    Tego programu właśnie użyłem.

    Czy można zrobić jakimś narzędziem zrobić obraz systemu tego identycznego modelu z Win 10 mobile? Sądzę, że zwykłe przekopiowanie foldery System, czy wręcz całości zawartości nie będzie skuteczne. Pomyślałem też, aby zrobić kopie zapasową Wi 10 mobile Smartfona (nazwijmy go B) i następnie tę kopię wgrać do Smartfona A. Można tak?
  • #8 18621755
    blahfff
    Poziom 41  
    Remeknapr napisał:
    Czy można zrobić jakimś narzędziem zrobić obraz systemu tego identycznego modelu z Win 10 mobile?


    Mozesz odblokowac bootloader uzywajac WPinternals co przy okazji przelaczy tryb w "storage mode" gdzie bedziesz mogl wykonac obraz dowolnej partycji i teoretycznie zrobic to co chcesz. Nie wiem jednak czy telefon ze skopiowana partycja z systemem miedzy jednym a drugim urzadzeniem ruszy. Gdyby to dzialalo to ktos pewnie udostepnialby obrazu 10-ki do "instalacji" w ten sposob.

    Mozesz tez zobaczyc czy to w czyms pomoze: https://forum.xda-developers.com/windows-10-mobile/guide-win10-mobile-offline-update-t3527340
  • #9 18624452
    Remeknapr
    Poziom 33  
    "Gdyby to dzialalo to ktos pewnie udostepnialby obrazu 10-ki do "instalacji" w ten sposob."

    Do komputerów stacjonarnych nie widziałem gotowych obrazów systemu, ponieważ jest tylu producentów i modeli płyt głównych, że było by to nieracjonalne. A jednak są takie narzędzia dla indywidualnych użytkowników. Podobnie jest z telefonami. Kto miałby to robić? Najbardziej sensownym wydaje się, że mógłby to robić producent telefonów, ale dlaczego miałby działać na własną niekorzyść? Niech klient kupi nowy sprzręt.
  • REKLAMA
  • #10 18624530
    blahfff
    Poziom 41  
    Remeknapr napisał:
    Do komputerów stacjonarnych nie widziałem gotowych obrazów systemu, ponieważ jest tylu producentów i modeli płyt głównych, że było by to nieracjonalne.


    Obraz systemu na komputera jest przenosny. Mozesz wziac dysk z zainstalowana 10-ka i przelozyc do komputera opartego o inny CPU, plyte glowna itp i system powinien ruszyc i samemu zainstalowac sobie potrzebne sterowniki.

    Analogicznie wiec, mozliwe, ze gdyby sklonowac partycje z systemem miedzy urzadzeniami to by to dzialalo, ale rownie dobrze moze byc potrzebna aktualizacji EFI, bootloadera czy czegos innego. Cos w tym musi byc skoro nawet na XDA nie ma obrazow w tej formie pomimo mozliwosci odblokowania bootloadera w kazdej Lumii.
  • #11 18624936
    Remeknapr
    Poziom 33  
    "Mozesz wziac dysk z zainstalowana 10-ka i przelozyc do komputera opartego o inny CPU, plyte glowna itp i system powinien ruszyc" 10 może tak, ale XP nie ruszy. W7 różnie bywa. Pewnie masz rację, że w telefonie to się nie uda. Po prostu pytałem.
  • #12 18626900
    Remeknapr
    Poziom 33  
    Problem głó.wny pytania został wyjaśniony przez blahfff, któremu bardzo dziekuję.

    Te telefony nie obslugiwaly tapety na pulpicie. Sprawa jasna. Temat zamykam.

Podsumowanie tematu

Użytkownik zgłosił problem z ustawieniem tapety na ekranie głównym smartfona Microsoft Nokia Lumia 640, który działa na systemie Windows Phone 8.1 Update 2. Odpowiedzi wskazują, że telefony te nie obsługują tapet na pulpicie, a jedynie na ekranie blokady. Użytkownik zauważył, że jego drugi telefon z systemem Windows 10 Mobile pozwala na ustawienie tapety, co sugeruje, że problem wynika z różnicy w wersjach oprogramowania. Wskazano, że aktualizacje do Windows 10 można było przeprowadzić tylko przez sklep, który obecnie nie działa, a dostępność gotowych plików oprogramowania jest ograniczona. Użytkownik rozważał możliwość przeniesienia systemu z jednego urządzenia na drugie, jednak napotkał na trudności związane z brakiem dostępnych obrazów systemu oraz koniecznością aktualizacji bootloadera.
Podsumowanie wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA