Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niebieski ekran przy aktualizacji sterowników karty graficznej

14 Kwi 2020 17:24 168 4
  • Poziom 8  
    Dzień dobry,
    Od kilku dni męczę się z aktualizacją karty graficznej AMD HD 8570M w Lenovo G500. Pominę fakt, że ten komputer, a szczególnie grafika od zawsze stwarzały problemy, zawsze sobie radziłem. Krótko i na temat... Karta dedykowana wykrywana jest i działa jako tako (ledwo co działają najsłabsze programy, FPS skaczą itd) tylko przy starych sterownikach z 2015 roku (catalyst 15.7.1). Ostatnio zainwestowałem trochę w komputer dokupiłem dysk ssd, ram i wgrałem czysty system (przez tę grafikę 5 razy format zrobiłem, bo zatnie się całkowicie, pojawi się niebieski ekran z komunikatem: komputer napotkał problem... (MACHINE CHECK EXCEPTION) i umarł stoi w miejscu 0%), to wszystko w momencie gdy próbuje wejść do aplikacji Radeon software po zainstalowaniu najnowszych sterowników (dodam tylko, że próbowałem już na każdy sposób wgrać nowe sterowniki i zawsze to samo.
    Z racji mojego załamania proszę o pomoc, najlepszych specjalistów :-) na Lenovo i AMD nie mam co liczyć.
    Pozdrawiam!
    PS. Po wyciągnięciu baterii laptop tym razem uruchomił się normalnie. Ale włączenie aplikacji AMD Radeon Software dzieje się to samo

• Poziom 43  
    Jaki system?
    Pokaż screena z Menadżera urządzeń.
    Możliwe że karta dokonuje żywota.
  • Poziom 8  
    Karta jest na 100% ok, win10 x64. Co ciekawe sterowniki się zaktualizowały, i teraz w grze, w której było 35 fps osiągam 10-12 ehh. Ale widzę że chodzi tylko w 30 % w menadżerze zadań. A nie mam możliwości nic dodać bo nie otwierają się ustawienia karty Radeon. Więc problem jest pewnie tylko z samymi ustawieniami (tą aplikacją).
    Dlaczego taka bzdurna aplikacja zawiesza system?

Dodano po 2 [minuty]:

• Poziom 43  
    Korzystasz ze sterownika systemowego, próbowałeś ręcznej instalacji sterownika z poziomu Menadżera urządzeń?
  • Poziom 8  
    Z menadżera urządzeń nie, pobrałem oficjalne najnowsze sterowniki ze strony amd

Dodano po 7 [minuty]:

Sytuacja wygląda teraz następująco:
    Wszedłem w folder z plikami z Amd i uruchomiłem stamtąd ustawienia karty Radeon więc chyba mamy zwycięstwo. Tylko teraz pytanie czy to oznacza, że stery się zaktualizowały do adrenalin 20.2.2, a w menadżerze urządzeń jest tak jak było...

Dodano po 3 [minuty]:

Dlaczego tu pisze, że jest ten sterownik a w menadżerze jak wyżej inny?