Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Unitra MK 2500 Automatic GRUNDIG - zerwana linka skali

p_maciej 14 Apr 2020 18:08 507 5
    p_maciej
    Level 6  
    Witam.
    Jak naprawić/wymienić linkę zerwanej skali ?
    Pozdrawiam.

Unitra MK 2500 Automatic GRUNDIG - zerwana linka skali
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    kot mirmur
    Level 33  
    Problem dosyć ciekawy, dość trudny do samodzielnego rozwikłania. Pierwsze pytanie to- czy linka się zerwała tylko ze sprężyny ją napinającą? Jeśli tak, to ewent. da się to zrobić bez jej wymiany. Jeśli się zerwała w innym punkcie-praktycznie trzeba założyć nową. Fajnie gędzie jak się okaże że- nie brakuje żadnych elementów w torze prowadząco-napinającym linkę żadnych elementów/np. małych kółeczek z rowkiem/. Jeśli kolega wcześniej nie widział takich napędów, i nie zna dokładnie zasad ich działania, to szczerze odradzam zabieranie się do tego. Trzeba wiedzieć, gdzie, i na czym, ile zwoi linki nawinąć, w jakim kierunku, itd.. Sam, ostatni raz robiłem to ze 30 lat temu, i wiem że jest to niezłe wyzwanie dla początkującego. Zobacz czy w bazie schematów na forum, nie ma przypadkiem serwisówki do tego mk- w niektórych były rysunki , jak poprowadzić linkę- cały tor z elementami.
    p_maciej
    Level 6  
    Wszystkie element są całe. Przypuszczam że zbyt przesunąłem skale do góry przy dostrajaniu trymerem i cewką podczas przestrajania.
    Moje pytanie jest następujące Jak się do tego dobrać żeby wymienić ten sznurek do skal?
    p_maciej
    Level 6  
    Dobrałem się do tego ustrojstwa ale było trzeba odlutować cały widoczny kondensator od płytki odkręcić jedną śrubkę i odlutować przewody od bezpiecznika który jest z tyłu osłonięty folią.

Serwisówka się przydała chociaż jest trochę nieszczegółowa.
    p_maciej
    Level 6  
    Wymiana linki skali.