Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co wybrać: Polsat Cyfrowy czy Canal + ???

Imperator74 01 Oct 2005 12:56 18071 28
    Imperator74
    Level 11  
    Witam,
    Zastanawiam sie co wybrać: Polsat czy Cyfre +. Jak wiadomo chodza sluchy ze w pazdzierniku zniknie Polsat.
    W cyfrze nie ma Polsatu, natomiast w Polsacie cyfrowym jest TVN i Polsat w jednym. Cena za pakiet 29,90
    Czy nie ma w tym żadnych kruczkow i warto podpisac umowe z Polsatem?
    Prosze o rade.
    nadir11
    Level 21  
    Quote:
    Zastanawiam sie co wybrać: Polsat czy Cyfre +

wszystko zależy od tego, jakie kanały chcesz oglądać, nikt za ciebie wyboru nie dokona :)
    Quote:
    natomiast w Polsacie cyfrowym jest TVN i Polsat w jednym

w cyfrze także jest TVN
    Quote:
    Cena za pakiet 29,90
    Czy nie ma w tym żadnych kruczkow i warto podpisac umowe z Polsatem?

warunki umowy są przedstawioneTUTAJ
    ogólnie polsat jest tańszy lecz ma słabą ofertę programową, jak również dekodery nawet, gdy otrzymasz na własność do niczego się w zasadzie później nie nadają :(, a cyfra pomimo iż z lepszą ofertą programową jest za to stanowczo za droga :(
    tak, jak pisałem wyżej: wybór należy do ciebie,
    pzdr,
    speed250
    Level 15  
    lepsza c+ , kup sobie jeszcze jakis splitter i karty klienckie do niego, podlacz sasiadow do tego kablem tel. i kasuj co miesiac 20 zeta, tym sposobem bedziesz mial za free c+ i to platyne:))

...
    -MŁYNEK-
    Level 24  
    speed250 - a jak wygląda sprawa legalności w tym przypadku ;)
    inel
    Level 12  
    Co do legalności to możesz poruszać się tylko w obrębie swojego mieszkania lub domu
    (adresu na jaki została podpisana umowa) jeśli udostępnisz sygnał na zewnątrz to już nie jest legalne.
    Jeśli chodzi o wybór platformy to wszystko zależy co chcesz oglądać i ile chcesz wydać kasy na abonament.
    Jak masz zamontowaną antenę to moim zdaniem weź POLSAT w opcji 299zł z dekoderem na własność.
    Już jest nowy ECHOSTAR 616!
    brofran
    Level 39  
    Nie wiem dlaczego na stronce polsata cena abonamentu jest 29,90.
    Mnie przed miesiacem powiadomili pisemnie ze podwyzszaja do 35,00 zl.
    Zmienili jedynie nazwe pakietu z "podstawowego" na " familijny.
    Mam polsat od 4 lat i na razie pozostane z nim - stara milosc?
    Preskaler
    Level 39  
    Między tymi platformami jest jeszcze inna (trochę) różnica. "Cyfra" jest bardziej arogancka w stosunku do swoich abonentów. Rząda płacenia rachunków sprzed paru lat bez podania uzasadnienia. Kto pamięta o takich szczegółach po paru latach? A jeśli rachunki się gdzieś zawieruszyły (chyba na to liczy ta firma) to trzeba płacić ponownie. "Polsat" w tym względzie jest bardziej rzetelny bo jeśli w danym dniu nie jest zapłacony rachunek to natychmiast wyłącza abonenta. To nic, że można być dwa miesiące na wakacjach i nie korzystać z TV ale rachunki trzeba zapłacić (za te miesiące) żeby od nowa włączyli programy. Można też mieć uszkodzony tuner lub zawieszony przez dłuższy czas - rachunki za ten okres w zasadzie trzeba płacić. Istnieje (podobno) taka możliwość, żeby nie płacić ale to dużo zachodu kosztuje. Starszy człowiek (niedowidzący inwalida) płacił przez kilka miesięcy rachunki a tuner miał zawieszony (nie potrafił zainstalować sobie nowego oprogramowania). Po wgraniu tego oprogramowania (przeze mnie) znów się tuner zawiesił i przez następny miesiąc nie odbierał. W końcu zrezygnował bo nie miał już sił i chęci płacenia rachunków za czas gdy był pozbawiony możliwości oglądania programów. Z tych dwóch porównań wynika, że mimo wszystko, "Polsat" jest mniej arogancki i ma u siebie większy porządek jak "bałaganiarska" "Cyfra".
    gesty74
    Level 12  
    Quote:
    Nie wiem dlaczego na stronce polsata cena abonamentu jest 29,90.
    Mnie przed miesiacem powiadomili pisemnie ze podwyzszaja do 35,00 zl.
    Zmienili jedynie nazwe pakietu z "podstawowego" na " familijny.
    Mam polsat od 4 lat i na razie pozostane z nim - stara milosc?

A nie zuważyłeś gwiazdki przy cenie 29,90 ?

http://www.cyfrowypolsat.pl/cennik/abonament

I wyjaśnienie na dole.
    Pzdr.
    slid
    Level 10  
    Witam!
    Sam zastanawiam sie nad wyborem .Interesuje mnie jakie kanały PL , są dostępne w pakiecie podstawowym Polsatu . Na swoich stronach nie wymieniają chociażby TVN TURBO. Czy 29,9 to cena brutto czy netto i czy obowiązuje przez cały czas trwania umowy czy za 2 miesiące podwyższą mi do 35 ? Czy stwarzają problemy gdy po 13 miesiącach (okres trwania umowy) chcę zrezygnować?
    Pozdrawiam @ll
    brofran
    Level 39  
    Cena 29.90 jest cena brutto. Z polskich programow w pakiecie "familijnym"
    sa jeszcze: TVN meteo, style,turbo, biznes,zdrowie,CNN,polonia,polonia1, i 2 pr.z kreskowkami dla dzieci.
    Tez nie rozumiem czemu nie podaja wszystkich kanalow na swojej stronie www. Kiepska reklama swojego produktu.
    Preskaler
    Level 39  
    Może nie ma się czym chwalić?
    Lenusia
    Level 11  
    nie ma Eurosportu w polskiej wersji????A dlaczego?!!!
    czym sie rozni Echostar 606 od 616??Co sie bardziej oplaca dzierzawa,czy wykup???
    mati10x
    Level 11  
    to jak nie ma w tym pakiecie tvnu ani tvnu7?
    slid
    Level 10  
    Kupiłem wczoraj CP i wygląda OK , zresztą mam 10 dni na rezygnację. Dekoder (Echostar 616) zgrabny i ma sporo fajnych funkcji.Sporo kanałów i jest praktycznie wszystko co powinno być (TVN'y 3xDiscovery Cartoon i Sport) . 29 zł przez cały czas trwania umowy a później 0 lub 35 :)

pozdrawiam
    mati10x
    Level 11  
    tzn że jest w tym abonamencie dostepny normalny tvn?
    nadir11
    Level 21  
    mati10x wrote:
    tzn że jest w tym abonamencie dostepny normalny tvn?

tak, jest zobacz TUTAJ
    Trofik
    Level 12  
    brofran wrote:
    Z polskich programow w pakiecie "familijnym"
    sa jeszcze: TVN meteo, style,turbo, biznes,zdrowie,CNN,polonia,polonia1, i 2 pr.z kreskowkami dla dzieci.

Nie bardzo wiem skąd kolega wziął CNN w gronie programów polskojęzycznych a Polonię 2 w ogóle?
    Szukałem ale znaleźć nie mogę, a szkoda :)
    Pozdrawiam
    Preskaler
    Level 39  
    Do "Trofik"!
    To jest skrót - "2 pr. z kreskówkami" tylko tak program podzielił nieszczęśliwie, że wyszło - "Polonia 1 i 2...."
    Trofik
    Level 12  
    Preskaler wrote:
    Do "Trofik"!
    To jest skrót - "2 pr. z kreskówkami" tylko tak program podzielił nieszczęśliwie, że wyszło - "Polonia 1 i 2...."

No faktycznie. W sumie mogłem się domyślić.
    To pozostaje jeszcze do wyjaśnienia sprawa programu CNN, który to bardzo bym chciał w wersji polskojęzycznej. Jeśli faktycznie jest to proszę o podanie namiarów.
    Pozdrawiam
    brofran
    Level 39  
    Sory- CNN nie jest po polsku ( nie powiem czy w ogole jest) bo ogladam tylko polskie programy.
    Osobiscie polecam POLSAT.
    Na stronie www. uzupelniono wykaz programow- czyzby czytali Elektrode?
    Preskaler
    Level 39  
    To, że ktoś z "Firmy" czyta to pewne! Tylko to jest ciekawe, że tak szybko zareagowali. Myślę jednak, że to czysty przypadek!
    Trofik
    Level 12  
    brofran wrote:
    Sory- CNN nie jest po polsku ( nie powiem czy w ogole jest) bo ogladam tylko polskie programy.
    Osobiscie polecam POLSAT.
    Na stronie www. uzupelniono wykaz programow- czyzby czytali Elektrode?

Ogólnie to CNN jest na Cyfrowym Polsacie, ale nie mogłem znaleźć po polsku (a szkoda). Również polecam Polsat ze względu na cenę.
    Pozdrawiam
    Zenek
    Level 30  
    też polecam Polsat cyfrowy, zresztą, jak pisze się ostatnio w prasie, możliwy jest wariant "koreański' mistrzostw świata w piłce nożnej, czyli ...wszystkie mecze będą tylko w polsacie ;)
    A poważniej- jest pewien problem w postaci nowego tunera 616, i pozostaje wybieranie, czy chce się być pięknym czy bogatym...więcej można poczytać tutaj : http://forum2.medialink.pl/viewtopic.php?t=10104&postdays=0&postorder=asc&start=0
    armon
    Level 11  
    ja raczej też polecam Polsat,cjocby ze względu na cenę..a Cyfra daje już rzadko nowości.........
    misiuzeb
    Level 15  
    no tak tylko ze cyfre mozna ogladac za 24zl full pakiet i to bez mieszania z kartami, starczy zwykly bloker, logger i phoenix)
    a polsat hmmm poza polsatem sport to nic nie oferuje, co mozna wieczorem obejrzec
    asek
    Level 13  
    @misiuzeb
    Wszystko to się zgadza co napisałeś tylko jest jedno ale: trzeba mieć kartę z "dobrym" numerem a te co teraz daja to narazie nic się z nimi nie zrobi , no a poza tym to jeszcze potrzeba trochę wiedzy , poprostu trzeba być w temacie:D:D:D
    No i wchodzisz w konflikt z prawem bo to nielegalne:cry::cry::cry:
    misiuzeb
    Level 15  
    hmmm nie trzeba zadne karty z dobrym numerem
    co nielegalne ? uzycie blokera ? bo te mam soft ktory niepozwolil wyslac zmiany pakietu ?
    no tak ogladanie polsatu do tej pory bylo legalne :)
    wirustc
    Level 11  
    Koledzy powiedzmy sobie szczerze że same dekodery są marnej jakości -mówię oPOLSACIE. Przy częstym wyszukiwaniu pamięć im się zapycha i brak jest napisów. często się wieszają nie wspomnę onapisie INIT i nic się nie da zrobić tylko serwis iwymiana +20 zł. miałem saema 4275 i 4285 ,oraz samsunga to wiem. Chyba że zmienili oprogramowanie.Iczytać dokładnie umowę,bo każdy jest zachwycony nowym sprzętem , a literki są malutkie i dużo czytania!!!!!!
    gzyms68
    Level 18  
    Powiem krótko paczkę kanałów zwsze można wybrać a tuner który możesz dostać na własność oczywiście za opłatą to jest ból nad tym tematem warto się zastanowić co można stracić a co zyskać. ŻYCZĘ ROZSĄDNEGO WYBORU !