Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE50J6240 podłączenie słuchawek BLUETOOTH.

15 Kwi 2020 10:43 180 6
  • Poziom 7  
    Witam, jako że z żoną oglądamy filmy/seriale tylko wieczorem gdy dzieci śpią to używamy słuchawek, do tej pory męczyliśmy się z długimi kablami, jednak dziś kupiłem na test jedną sztukę słuchawek bluetooth (xblitz pure beast) podłączyłem je z TV bez problemu, jak na swoją cenę to naprawdę mi się spodobały, jednak gdy chciałem podłączyć drugą słuchawkę bluetooth (taką na ucho) to rozłączało mi te pierwsze xblitz... gdy wybrałem "wiele wyjść audio" nic to nie dało, aby połączyć drugie słuchawki te pierwsze muszą być rozłączone, próbowałem na różne sposoby. Czy jest z tej sytuacji jakieś wyjście? Miało być tak pięknie i mieliśmy we dwójkę oglądać bez kabla...
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    herbatkowy napisał:
    Czy jest z tej sytuacji jakieś wyjście?

Wyjście jest, lecz nie jest ono takie proste.

Nadajnik BT wbudowany w telewizor może obsłużyć tylko jedno urządzenie w danej chwili i nic na to się nie poradzi. Tak zostało ono przygotowane.

Jeżeli kolega chce mieć obsługę dwóch par słuchawek jednocześnie, to moim zdaniem:
    - należy zaopatrzyć się w nadajnik BT, który może obsłużyć dwa urządzenia jednocześnie np. Allegro aukcja #7713631339 (pierwszy z brzegu, jaki znalazłem)
    - wyłączyć BT w telewizorze, aby się nie mieszały te sygnały BT
    - podłączyć wspomniany nadajnik do wyjścia słuchawkowego w telewizorze
    - sparować ów nadajnik z posiadanymi słuchawkami

I powinno byc ok :)
  • Poziom 7  
    Polon_us napisał:
    herbatkowy napisał:
    Czy jest z tej sytuacji jakieś wyjście?

Wyjście jest, lecz nie jest ono takie proste.

Nadajnik BT wbudowany w telewizor może obsłużyć tylko jedno urządzenie w danej chwili i nic na to się nie poradzi. Tak zostało ono przygotowane.

Jeżeli kolega chce mieć obsługę dwóch par słuchawek jednocześnie, to moim zdaniem:
    - należy zaopatrzyć się w nadajnik BT, który może obsłużyć dwa urządzenia jednocześnie np. Allegro aukcja #7713631339 (pierwszy z brzegu, jaki znalazłem)
    - wyłączyć BT w telewizorze, aby się nie mieszały te sygnały BT
    - podłączyć wspomniany nadajnik do wyjścia słuchawkowego w telewizorze
    - sparować ów nadajnik z posiadanymi słuchawkami

I powinno byc ok :)

Właśnie zacząłem przeglądać internet i też wpadłem na ten odbiornik i taki pomysł, dzięki za pomoc :)
    PS: Nie wiesz może czy najnowsze telewizory nie mają tego problemu i mogą przesyłać sygnał do dwóch słuchawek jednocześnie??
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    herbatkowy napisał:
    Nie wiesz może czy najnowsze telewizory nie mają tego problemu i mogą przesyłać sygnał do dwóch słuchawek jednocześnie??

Tego niestety nie wiem. Powinno to być zawarte w specyfikacji telewizora.

Jeszcze jedna myśl mnie naszła, a propos w/w idei. Jeżeli posiadany telewizor ma oddzielną regulację poziomu sygnału w słuchawkach, to użytkowanie podłączonych w w/w sposób słuchawek może być co nieco kłopotliwe, ale jest to do przeżycia.
    Proszę to wziąść pod uwagę.
  • Poziom 7  
    Polon_us napisał:
    herbatkowy napisał:
    Nie wiesz może czy najnowsze telewizory nie mają tego problemu i mogą przesyłać sygnał do dwóch słuchawek jednocześnie??

Tego niestety nie wiem. Powinno to być zawarte w specyfikacji telewizora.

Jeszcze jedna myśl mnie naszła, a propos w/w idei. Jeżeli posiadany telewizor ma oddzielną regulacją do poziomu sygnału w słuchawkach, to użytkowanie podłączonych w w/w sposób słuchawek może być co nieco kłopotliwe, ale do przeżycia.
    Proszę to wziąść pod uwagę.

Nie zrozumiałem... oddzielną regulację poziomu sygnału? Głośności czy o jaki poziom sygnału chodzi?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Tak głośności - zdarzają się telewizory, że pilotem regulujemy wprost poziom dźwięku w głośnikach TV, ale aby ustawić poziom dźwięku w słuchawkach trzeba przejść do osobnego menu.

Lecz jeśli posiadane słuchawki mają wbudowaną regulację poziomu dźwięku, to w/w problem jest nieistotny.
  • Poziom 7  
    Akurat tą kwestię już przerobiłem, jak podłączę słuchawki przez BT to jest tak jak mówisz nie mogę pilotem normalnie sterować głośnością, za to moge słuchawkami bo mają guziczki od tego :)