Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powerbank BASEUS 30 000 mAh - standby - klawisz ON OFF - wybudzenie - zasilanie

pietruszka.maciej 15 Kwi 2020 17:14 201 0
 • #1
  pietruszka.maciej
  Poziom 2  
  Dzień dobry,
  potrzebuje zasilić swój projekt oparty na aparacie fotograficznym. Jako źródło awaryjnego zasilania zdecydowałem się na powerbank z uwagi na niską wagę, stosunek pojemności do ceny oraz prostoty w użyciu.
  No i z tą prostotą to jednak nie jest tak prosto.

  Aparat ma pobór na poziomie 600mA, urządzenia dodatkowe ok. 50mA. Całość działa całkiem sprawnie ale jest problem z wyłączaniem się powerbanku. Powerbank przechodzi w tryb uśpienia gdy obciążenie jest mniejsze niż 70mA. Tu mamy wystarczające aby temu zapobiec ale w sytuacji kiedy zabraknie prądu (ładowarka USB przestaje zasilać powerbank) i dojdzie do "całkowitego" rozładowania powerbanku po wznowieniu zasilania powerbank zaczyna się ładować ale nie zasila już urządzeń do niego podpiętych. Trzeba albo kliknąć klawisz ON/OFF na powerbanku albo odłączyć i podłączyć przewód USB urządzenia do powerbanku.

  Czy jest jakaś możliwość wymuszenia ciągłego czuwania powerbanku?

  Poniżej video z pomiaru wyjścia powerbanku, który po uśpieniu wybudza się przy sprawdzaniu napięcia miernikiem. Po przejściu w stan uśpienia pozostaje ładunek 2,28v. Kiedy odłączymy miernik i podłączymy ponownie powerbank się wybudza.

  Link


  Powerbank Xiaomi Mi 2S zawsze jest w trybie czuwania i kiedy się rozładuje albo z powodu zbyt małego poboru prądu przejdzie w tryb czuwania, gdy podamy mu zasilanie momentalnie zaczyna się ładować i zasilać podłączone do niego urządzenia. Niestety występuje tylko w wersjach 10 000 mAh i 20 000 mAh.
 • AdexAdex