Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot do rolet P6 - kopiowanie lub BroadLink

15 Apr 2020 18:11 198 3
  • Level 2  
    Witam, posiadam pilot do rolet Nice P6, który mam podzielony na 6 grup rolet.

Jeden pilot na wszystkie rolety zaczyna brakować i chciałbym dokupić drugi, ale niestety problemem jest to, że nie mam doprowadzonego ręcznego sterowania klawiszami przy roletach, tylko ten jeden pilot, a puszki są zagipsowane i pomalowane, więc nie chcę tego psuć.

-istnieje możliwość dokupienia drugiego takiego samego pilota i wykonania klonowania z pilota na pilot, żeby 2 działały tak samo?
    -znalazłem też ostatnio w internecie urządzenie BroadLink - czy w to urządzenie mogę wgrać mój pilot i ono będzie przez wi-fi sterowało roletami?
    -ewentualnie, czy jest jakiś sposób dodatkowej (inny pilot/inne urządzenie) obsługi rolet bez otwierania puszek?
  • Moderator of Property Security
    PrzemekU2 wrote:
    -istnieje możliwość dokupienia drugiego takiego samego pilota i wykonania klonowania z pilota na pilot, żeby 2 działały tak samo?
    -

Może nie z pilota na pilota ale istnieje taka możliwość.

PrzemekU2 wrote:
    -znalazłem też ostatnio w internecie urządzenie BroadLink - czy w to urządzenie mogę wgrać mój pilot i ono będzie przez wi-fi sterowało roletami?

Nie.

PrzemekU2 wrote:
    -ewentualnie, czy jest jakiś sposób dodatkowej (inny pilot/inne urządzenie) obsługi rolet bez otwierania puszek?

Twój pilot to droga radiowa FLOR, więc wszystkie piloty Nice z tym kodowaniem będą pasowały. Może też być pilot dedykowany do Flor z firmy Proxima:
    https://www.proxima.pl/kategoria-produktu/automatyka-rolet/nice-rolety/piloty-roletowe-nice/

Oczywiście inny pilot przejmie funkcje pilota który posiadasz. Jednak przy większej liczbie kanałów i wbudowanym zegarze możesz rozszerzyć funkcjonalność o dodatkowe grupy , całość i sterowanie czasowe poszczególnych kanałów czy grup.
  • Level 2  
    Marek, a w jaki sposób mogę zaprogramować nowy pilot (NICE lub ten, który mi poleciłeś) na podstawie starego bez dostawania się do rolet?
  • Helpful post
    Moderator of Property Security
    To jest trochę skomplikowane i zależne od modelu silników/sterowników. Niektóre potwierdzają odpowiednią sekwencję programowania buzzerem (trzeba mieć dobry słuch) inne ruchami silnika/płaszcza rolety.
    Robi się to poprzez odpowiednią kombinację przycisków pilotów (nowego i starego). Łatwo się pomylić i wszystko poplątać. Generalnie jest to wszystko zawarte w instrukcji danego silnika/sterownika.