Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder DVB-S i VGA-HDMI - Podłączenie dekodera do monitora z wejściem VGA

filipsowka 15 Apr 2020 19:25 1089 11
    filipsowka
    Level 3  
    Witam,
    chciałbym podłączyć dekoder EvoBox Lite (Cyfrowy Polsat, specyfikacja poniżej) do monitora z wejściem VGA.

Posiadam konwerter VGA-HDMI i po podłączeniu go do laptopa czy innego urządzenia obraz jest przesyłany bez problemu, natomiast po podłączeniu do dekodera monitor w ogóle nie wykrywa sygnału (mruga lampka, która przestaje mrugać po wykryciu obrazu).

Czy jest w ogóle możliwość podłączenia dekodera do tego monitora?

Z góry dziękuję za pomoc! :)
    Monitor: LG Flatron W2243S
    Dekoder:
    Dekoder DVB-S i VGA-HDMI - Podłączenie dekodera do monitora z wejściem VGA
    zielon_1215
    Level 17  
    Witam
    Niestety nie, dekoder ma wyjście HDMI z HDCP (zabezpieczenie przed kopiowaniem), wyjście HDMI po wykryciu urządzenia bez HDCP nie podaje sygnału.
    Możliwe że są dostępne konwertery HDMI->VGA z obsługą HDCP ale ich cena może być zbliżona do nowego monitora lub telewizora.
    n6210
    Level 29  
    zielon_1215 wrote:
    Niestety nie, dekoder ma wyjście HDMI z DHCP (zabezpieczenie przed kopiowaniem), wyjście HDMI po wykryciu urządzenia bez DHCP nie podaje sygnału.

Chodziło chyba o HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection), bo DHCP uzywane jest w sieciach :)
    EDIT: się 2 razy wkleiło to samo :)
    filipsowka
    Level 3  
    Znalazłem wspomniane konwertery VGA-HDMI z obsługą HDCP, nie są przesadnie drogie, ale są różne wersje HDCP, a w specyfikacji dekodera nie ma podane jaka to wersja. Da się to jakoś sprawdzić?

Wersja HDCP 1.4, droższy:
    tme (kropka) eu/pl/details/cv0106/kable-i-adaptery-hdmi-dvi-displayport/logilink

Wersja HDCP 1.0-1.2, tańszy:
    tme (kropka) eu/pl/details/cv0107/kable-i-adaptery-hdmi-dvi-displayport/logilink/

Czy któryś z nich ma szansę zadziałać na tym dekoderze?

Przepraszam że podaję linki w takiej formie, forum nie pozwala mi zamieścić inaczej :/
    n6210
    Level 29  
    Specjalistą nie jestem ale skoro to przejście na VGA to obsługa 4k ci chyba nie będzie potrzebne więc HDMI 1.2/1.3 powinno być OK
    Jak zamierzasz używac HDMI w trybie 4k to bierz droższy HDMI 1.4
    filipsowka
    Level 3  
    Nie nie, 4K na pewno nie jest mi potrzebne, ale mowa o wersji HDCP, nie HDMI (chyba że jedno wynika z drugiego).

Znalazłem jeszcze gdzieś w internecie prosty test sprawdzający czy problem leży po stronie HDCP. Podobno po zmianie rozdzielczości na 576p szyfrowanie HDCP się wyłącza.

Zmieniłem rozdzielczość dekodera na TV, podłączyłem pod monitor i dalej nic. :/
    n6210
    Level 29  
    filipsowka wrote:
    Podobno po zmianie rozdzielczości na 576p szyfrowanie HDCP się wyłącza.
    tyle, że gwarancji nie ma, ze dekoder wyłączy HDCP chyba, że to było konkretnie o twoim dekoderze.
    filipsowka
    Level 3  
    n6210 wrote:
    filipsowka wrote:
    Podobno po zmianie rozdzielczości na 576p szyfrowanie HDCP się wyłącza.
    tyle, że gwarancji nie ma, ze dekoder wyłączy HDCP chyba, że to było konkretnie o twoim dekoderze.

Nie, ogólnie ktoś pisał na pewnym forum. Ale nie wiem czy to prawda.
    W każdym razie, czy ten tańszy konwerter powinien zadziałać?
    n6210
    Level 29  
    filipsowka wrote:
    czy ten tańszy konwerter powinien zadziałać?
    ja ci gwarancji nie dam :) powinien o ile to nie jest jakiś chiński wynalazek robiony na skompromitowanym kluczu, który to klucz może być stopniowo wyłączany w nowszych urządzeniach... zresztą kupujesz w sieci masz 2 tyg na zwrot jak coś.
    filipsowka
    Level 3  
    n6210 wrote:
    filipsowka wrote:
    czy ten tańszy konwerter powinien zadziałać?
    ja ci gwarancji nie dam :) powinien o ile to nie jest jakiś chiński wynalazek robiony na skompromitowanym kluczu, który to klucz może być stopniowo wyłączany w nowszych urządzeniach... zresztą kupujesz w sieci masz 2 tyg na zwrot jak coś.

Jasne, bardziej chodziło mi o tę wersję HDCP 1.2(tańszy)/1.4(droższy). Nie wiem czym to się różni.
    zielon_1215
    Level 17  
    W dokumentacji dekodera podają wyjście HDMI 1.4b z HDCP i CEC,
    EDIT :HDCP zostało złamane, obecnie używana jest wersja 2.0.

masz konwerter VGA->HDMI czy HDMI ->VGA - bo to są 2 różne konwertery
    filipsowka
    Level 3  
    zielon_1215 wrote:
    W dokumentacji dekodera podają wyjście HDMI 1.4b z HDCP i CEC,
    HDCP w wersji 1.4 zostało złamane, obecnie używana jest wersja 2.0.

Czyli potrzebny jest konwerter z HDCP 2.0?
    Przeglądając aukcje/sklepy internetowe nie widziałem takich w ogóle.