Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 1,6 THP - Brak odczytu sondy lambda

15 Kwi 2020 22:42 102 2
  • Poziom 12  
    Witam
    Citroen 1,6 THP 2008r sterownik MED17.4 0261S04689 Brak odczytu z 1 sondy lambda 0,000V
    Sonda wymieniona , instalacja sprawna , sterownik silnika podmieniony .
    Silnik pracuje nierówno dławi się na wolnych obrotach . Zgłasza błąd p0172
    Napięcie na sondzie zmierzone miernikiem prawidłowe 0,470V
    Zastanawiam się nad uszkodzonym softem , czy to możliwe a może coś przeoczyłem ?
    Wszelkie podpowiedzi mile widziane z góry dziękuje .
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 14  
    Instalacja tester izolacji w rękę i będzie problem rozwiązany pomierzyć od strony płyty
    Ponieważ soft nie mógł paść 🙃🙃🙃
    Chyba ze masz uszkodzony układ od sondy lambda
    Jest możliwe ale jak drugi sterownik to jest to nie możliwa usterka na 90% masz luźne połączenie
    Lub instalacja nie miernikiem na piszczek tylko tester izolacji

Dodano po 33 [sekundy]:

Instalacja tester izolacji w rękę i będzie problem rozwiązany pomierzyć od strony płyty
    Ponieważ soft nie mógł paść 🙃🙃🙃
    Chyba ze masz uszkodzony układ od sondy lambda
    Jest możliwe ale jak drugi sterownik to jest to nie możliwa usterka na 90% masz luźne połączenie
    Lub instalacja nie miernikiem na piszczek tylko tester izolacji
  • Poziom 12  
    Instalacja na 100% ok . Dla pewności podłączyłem 4 nowe kable od sondy do sterownika
    Zastanawiam się nad softem ponieważ sterownik przepisany 1do1 . Sondy 3 sztuki w tym jedna nowa , druga z innego citroena gdzie odczyt
    był prawidłowy. Porównując parametry zauważyłem dużą dawkę paliwa na wtryskiwaczach , Wyraznie podaje za dużo paliwa do tego stopnia że rozrzedziło olej w silniku . W aucie wymienione świece,cewki,łańcuch, oraz pompa paliwa ponieważ wywalał jeszcze błąd ciśnienia paliwa.