Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Iphone - Iphone 4 simlock jailbreak aktywacja bypass

Inf_Anonymous 16 Apr 2020 13:39 633 2
    Inf_Anonymous
    Level 2  
    Z góry przepraszam za wszystkie błędy składniowe, ortograficzne, stylistyczne.

iphone 4
    ios 7.1.2
    jailbreak (pangu) + kilkanaście rozszerzeń
    simlock na jakąś amerykańską firmę

Nie wchodzi w grę unlock za pieniądze.

Miałem SAMprefs (nie używane) więc usunąłem. Po tym włączyło się to co na zdj poniżej ale restart telefonu sprawił że wszystko działało dalej normalnie.
    dzień później dałem telefon nieodpowiedzialnej osobie, a ta włożyła kartę sim play. Koniec z końców zablokowało mnie na ekranie poniżej i żaden sposób nie pomaga.
    A co ciekawe po podłączeniu do komputera (3uTools) nie wykrywa jailbreaka (przedtem wykrywał). Ciekawe...

Pytanie brzmi jak to ominąć? Wiem, że na Internecie jest mnóstwo poradników ale jak na razie żaden nic nie zmienił. Zależy mi żeby go nie flashować tylko zrobić bypass.

A jak już ominę (może mi się uda z waszą pomocą ;) ) to jest jakiś sposób żeby bez karty operatora, X-Sim, R-sim, czy innych. Ominąć simlock (nie usuwać), czytałem kiedyś że wystarczy cofnąć do ios 6.x.x albo 5.x.x ominąć za pomocą samprefs i zaktualizować do 7.1.2. Czy jest to możliwe? A jeśli tak to proszę o szczegółowy poradnik.

Iphone - Iphone 4 simlock jailbreak aktywacja bypass Iphone - Iphone 4 simlock jailbreak aktywacja bypass
    Inf_Anonymous
    Level 2  
    Następny dzień zmagań. Dziękuję z góry za brak pomocy forumowiczów, to co zamieszczam poniżej niech zostanie dla przyszłego pokolenia.

Wersje oprogramowania apple na których teraz pracuje:

2.2.0.105 - Apple Software Update
    3.0.0.10 - Bonjour
    3.1 - Obsługa programów Apple
    8.0.5.6 - Apple Mobile Device Support
    6.0.9999.69 - Pakiet sterowników

Staram się pozbyć problemu według filmików poniżej:
    https://youtu.be/SdlF3_LRS9w

https://youtu.be/6wCVkmxYRMw

Po 10 wersjach iTunes i kilku javy są efekty

Jednak w zależności od skryptu albo zatrzymuje się na "Ramdisk load started!", a iphone się włącza.

Ewentualnie przy "Almost there.." chwilę siedzi logo apple a następnie pojawia się loading screen taki jak przy wyłączaniu (zdj poniżej), iphone może tak siedzieć godzinami chyba że wprowadzę go w tryb recovery i z niego wyjdę. Nie ma innej rady.

Iphone - Iphone 4 simlock jailbreak aktywacja bypass Iphone - Iphone 4 simlock jailbreak aktywacja bypass