Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki metarial kupic zabezpieczajac sie przed promieniowaniem wifi i 5G

pawdzik 19 Kwi 2020 11:03 5409 167
    szwagros
    Poziom 32  
    Piotrek1970 napisał:
    Rozchodzenie się fali elektromagnetycznej w powietrzu wygląda obrazowo mniej więcej tak -jak chcesz zwiększyć zasięg urządzenia dwukrotnie to moc z nadajnika musisz podnieść 4x [czterokrotnie] i tak w kółko!

Czyli o wiele zdrowsze dla ogółu jest dużo nadajników o małych mocach niż mniej o mocach większych. Tym bardziej dziwi strach przed masztem 5G 'na każdym rogu'.
  • PCBwayPCBway
    Madrik
    Moderator Robotyka
    Ludzie się zawsze bali tego, czego nie rozumieli.
    A przy dzisiejszym poziomie kształcenia, nie rozumieją bardzo wiele...
    Piotrek1970
    Poziom 17  
    pawdzik napisał:
    Patrzac w ten sposob na problemy to ok. Pytales czy jest wylaczony i odpowiedzialem ze jest. A to ze on jest odbiornikiem i sciaga to inna sprawa, ale chyba jest roznica jak jest wlaczony i wylaczony czy nie? Nie ma roznicy w promieniowaniu?
    Nie wiem gdzie podziały się moje poprzednie posty, ale chłopaku masz wyobraźnię, to dam Ci jeszcze do myślenia: czy jesteś w 100% pewny, że klikając opcję wyłącz w telefonie [bez względu na funkcję GPS/NFC/kamera/wifi/etc ] to jest to faktycznie wyłączone? Nawet nie masz pewności czy po wyłączeniu telefon jest naprawdę wyłączony! No chyba, że masz możliwość usunięcia baterii. A co jak jest jakaś wewnętrzna bateria?! Ochłoń, chcesz zrobić ekranowanie pokoju wolna wola, ale jest to ślepa uliczka.
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Ale to jest namacalne RF po prostu parzy. LUB odczuwasz zmieszanie. Tylko ludzie nieświadomi mówią że wszystko jest ok.

Dodano po 1 [minuty]:

Skoro w stacjach bazowych GSM w koncowce mocy jest kilka tranzystorów 150W to nie dla tego ze inż projektant miał takie widzimisie.

Dodano po 56 [sekundy]:

Moze sie wypowie jakiś serwisant ile to ciagnie prądu i ile wydaje w eter.
  • PCBwayPCBway
    Daniel1300
    Poziom 14  
    Mój post też zniknął. Nie wiem dlaczego, zupełnie bez powodu. Według informacji "3.1.14. Nie wysyłaj wiadomości nie związanych z tematem lub w złym dziale forum". Temat jest w hyde parku, gdzie dozwolone są luźne rozmowy. Nadgorliwość?

W temacie:
    Piotrek1970
    Poziom 17  
    Strumien swiadomosc... napisał:
    Ale to jest namacalne RF po prostu parzy. LUB odczuwasz zmieszanie. Tylko ludzie nieświadomi mówią że wszystko jest ok.

Dodano po 1 [minuty]:

Skoro w stacjach bazowych GSM w koncowce mocy jest kilka tranzystorów 150W to nie dla tego ze inż projektant miał takie widzimisie.
    był kiedyś taki poseł A. Lepper (św.Pamięci -nie mam nic do człowieka) powiedział kiedyś, cytuję: "jaką muszą mieć moc te nadajniki, skoro w Chinach mogłem odebrać połączenie" -możliwe, że nie jest to słowo w słowo ale on był jednym z oświeconych przez stacje BTS-GSM900.
    No i co, że są tam takie tranzystory, jest coś takiego jak dopuszczenie do użytkowania wydawane na podstawie pomiarów PEM. Jednocześnie oznaczane są strefy bezpieczeństwa, przy jakichkolwiek przekroczeniach, żadna stacja nie zostałaby dopuszczona do pracy komercyjnej i nakazano by wyłączenie jej lub takiego zmniejszenia mocy który jest przewidziany w zgłoszeniu do UKE. Żaden słownie ŻADEN z operatorów nie strzela sobie w stopę uruchamiając stacje z maksymalną możliwą mocą -to jest proszenie się o kłopoty radiowe, wzrost interferencji, itd. Ideałem jest zaprojektowanie i wykonanie sieci radiowej z dużą liczbą punktów dostępowych (stacji bazowych -jak wolisz) dzięki czemu wzrasta pojemność i obsługujemy więcej klientów, nadajemy z małą mocą i nie robimy sobie kuku.
    Budowa takiej infrastruktury to balans między korzyściami a kosztami poniesionymi na jej budowę. Jednocześnie wszyscy operatorzy w PL rozbudowują i modernizują swoje sieci instalując nowocześniejszy sprzęt, który dodatkowo jest mniejszy, bardziej energooszczędny i z większymi możliwościami konfiguracyjnymi.
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Tylko folia alu plus siatka taka jak do posadzek łączona na zgrzew , całość do uziomu zewnetrznego tylko co na to ewentualny piorun w sezonie. Hmm nie wiadomo.
    Na swój prywatny uziom twoja spółdzielnia raczej nie wyrazi zgody.
    Jak robisz to rób wszystkie sciany bo od sasiada i z dworu tez pojdzie fala.
    Ale i tak z domu trzeba wyjść czasami.
    Moze pozostaje wyprowadzka do puszczy. W Bieszczad.
    Piotrek1970
    Poziom 17  
    Strumien swiadomosc... napisał:
    Dzisiaj polatalem z miernikiem pola komórka 400v/m max za to router wifi 750v/m a mikrofala w szczelinie przy panelu 2300v/m
    Jakby kolega podał typ miernika, stopę błędu pomiaru i kiedy przyrząd był walidowany przez odpowiednie do tego laboratorium no i oczywiście jak były te pomiary wykonywane. Przyznasz sam, że wystarczyło odstawić "wskaźnik" [nie mylić z miernikiem] na niewielką odległość od "badanego" urządzenia i wyniki uzyskiwane były o minimum rząd lub dwa rzędy wielkości niższe -no ale mogę się mylić, a przedstawione wyniki miały zszokować czytających, to tylko moja teza na temat tej próby "pomiaru"
    pawdzik
    Poziom 7  
    szwagros napisał:
    Piotrek1970 napisał:
    Rozchodzenie się fali elektromagnetycznej w powietrzu wygląda obrazowo mniej więcej tak -jak chcesz zwiększyć zasięg urządzenia dwukrotnie to moc z nadajnika musisz podnieść 4x [czterokrotnie] i tak w kółko!

Czyli o wiele zdrowsze dla ogółu jest dużo nadajników o małych mocach niż mniej o mocach większych. Tym bardziej dziwi strach przed masztem 5G 'na każdym rogu'.

Chyba dla niektorych tutaj tak jest. Wiecej anten wedlug niektorych to zdrowiej, niezaleznie jakie bedziesz mial dowody, mi juz tu uswiadomili.

Czy nikt nie odpisal od tamtego czasu odkad mnie zablokowali w sprawie tematu? Jakas "przyjazna" osoba zglosila ze nie ma znakow diakrytycznych i ze mam swoje zasady i mnie zablokowano wiec nie mialem jak odpisac wczesniej.

Ten kolega powyzej co pisal o wylaczaniu gps i czy na pewno uwazam ze jak komorka wylaczona jest wylaczona? Odpowiem tak, jak odpowiedzialem wczesniej, gps byl wylaczony przez software. A komorka jak jest wylaczona, to nie, jest wtedy "wlaczona", to bylo ironicznie, bo nie wiem o jakich ty teoriach tu wypisujesz, jak inaczej mam pisac!

Dodano po 48 [minuty]:

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Dzisiaj polatalem z miernikiem pola komórka 400v/m max za to router wifi 750v/m a mikrofala w szczelinie przy panelu 2300v/m.

Dzieki za podzielenie sie tym testem. Dobrze wiedziec ile u Ciebie pokazuje wifi.
    Piotrek1970
    Poziom 17  
    pawdzik napisał:
    Ten kolega powyzej co pisal o wylaczaniu gps i czy na pewno uwazam ze jak komorka wylaczona jest wylaczona? Odpowiem tak, jak odpowiedzialem wczesniej, gps byl wylaczony przez software. A komorka jak jest wylaczona, to nie, jest wtedy "wlaczona", to bylo ironicznie, bo nie wiem o jakich ty teoriach tu wypisujesz, jak inaczej mam pisac!

Dodano po 48 [minuty]:

Dzisiaj polatalem z miernikiem pola komórka 400v/m max za to router wifi 750v/m a mikrofala w szczelinie przy panelu 2300v/m.

Dzieki za podzielenie sie tym testem. Dobrze wiedziec ile u Ciebie pokazuje wifi.
    pawdzik napisał:

Dodano po 48 [minuty]:

Po pierwsze, nie jest to ironia, ponieważ nie możesz mieć pewności w jaki sposób działają te urządzenia [tzw. smartphones] i na potwierdzenie tego, że nie masz racji to jak włączasz/wyłączasz telefon skoro przycisk "Power On/Off " jest obsługiwany programowo? Nie musisz mi tłumaczyć, bo wiem na jakiej zasadzie to działa -a teorii spiskowych nie trzeba szukać daleko -dlaczego niektóre ambasady nie pozwalają wnieść na ich teren telefonu, nawet wyłączonego tylko musisz go zdeponować na wejściu?

Kolejna bzdura to te niby pomiary, CO TO JEST? Możesz sobie te wyniki oprzeć o cukiernicę aby skutecznie odstraszały od nadużywania cukru ;-) Do Ciebie i innych osób biorących takie niby wyniki do siebie -równie dobrze mogły być zrobione linijką. Osoba nie mająca pojęcia o charakterze badanego ośrodka nie powinna brać się za jakikolwiek pomiar, że o interpretacji wyników nie wspomnę.
    Masz 100% prawo do próby zabezpieczenia siebie i swojej rodziny, ale jest to z góry skazane na niepowodzenie, chociaż sama świadomość o tym, że jestem bezpieczniejszy czasami działa jako placebo, a to już niejednokrotnie było udowodnione, że takie środki działają [homeopatia, itp wynalazki].

Dla wyjaśnienia 400V/m to jak mi się zdaje wartość 400V zaindukowane z pola elektromagnetycznego w 1m bierzącym przewodu umieszczonego w tym polu, resztę dodaj sobie sam, poniżej kilka przykładów:
    (*wszystkie pomiary wykonano w odległości 0.5m od źródła)
    śr. dla mikrofalowej : 3.0V/m
    śr. dla wifi: 1.5V/m
    ogólne śr. natężenie pola elektromagnetycznego w mieście: 0.55V/m
    j.w. dla mniejszych miejscowości: 0.39V/m
    j.w. dla obszarów wiejskich: 0.21V/m
    * dane zebrane przed 05.2019.
    antek1cza
    Poziom 31  
    Witam

Poniższe informacje są tylko dla ludzi otwartych - pozostali (chyba) stracą czas czytając to i linki.

Bardzo się dziwię, że tak ważny temat znajduje się w HydePark zostawiam to bez komentarza !
    Widzę nie pierwszy zresztą już raz na elektrodzie (w życiu też), że jeden naskakuje na drugiego zamiast odnieść się merytorycznie to zadawanych pytań.
    Szczególnie przykre jest to gdy robią to koledzy-koleżanki z dużym dorobkiem (ilość postów ich ocena itd).
    Produkuje to masę niepotrzebnych informacji z których tylko mały procent jest przydatny a przez to trudny do wyszukania.

Teraz przejdę do meritum :
    1. Informacje dla @pawdzik : Niech kolega nie przejmuje się ludźmi którzy sabotują temat, niestety tak to jest a polemizować z nimi czy warto ? to już kolega sam sobie odpowie.
    Myśl jest energią więc warto nakierować ją we właściwą stronę.
    To tak czasem jak szarpanie się z koniem nie ma szans on jest zawsze silniejszy a jak już kopnie to dotkliwie - może warto go obejść ?

2. Co do materiałów zabezpieczających się przed promieniowaniem to dużo w tym temacie PRAKTYCZNYCH informacji można znaleźć u Pawła Wypychowskiego który siedzi w tych zagadnieniach nie tylko teoretycznie ale również praktycznie :
    a) https://emfbusters.pl/Pawel-Wypychowski-Bio = jest krótki jego życiorys, czym się zajmuje a także część sklepowa którą warto zobaczyć,
    b) warte uwagi informacje dotyczące dlaczego Paweł się tym zajął : Zagrożenia ze strony 5G - Paweł Wypychowski - twórca EVE https://www.youtube.com/watch?v=pW5icrwAiBo
    c) w jakich pracach brał udział https://instytutsprawobywatelskich.pl/ludzie/pawel-wypychowski/
    d) Paweł Wypychowski o ekranowaniu domu oraz ubraniach chroniących przed falami RF: 5G, Wifi etc cz.6 http://www.5g.info.pl/wszystkie/pawel-wypycho...chroniacych-przed-falami-rf-5g-wifi-etc-cz-6/
    e) a tu strona "Badanie ciemnej strony 5G ......." gdzie są linki do różnych stron w tym temacie http://www.5g.info.pl/tag/pawel-wypychowski/

3. Ze względu, że całkowicie zgadzam się z kolegą @Mobali który wypowiedział się między innymi w poście nr.17 https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18624252#18624252 nie będę pisał co Ja o tym sądzę.

4. Na koniec odniosę się (choć nie jest to główny temat) wypowiedzi "autorytetów" (w różnych tematach nie tylko na elektrodzie) na temat np. wolnej energii, że to nie ma podstaw naukowych.
    A skąd oni o tym wiedzą jak nawet nie próbują zrobić coś co wykracza po za to co wiedzą ?
    To, że ktoś jest dobrym czy nawet bardzo dobrym teoretykiem i praktykiem w swojej branży NIE oznacza, że Wszystko już wie !!!
    Szkoda bo ci bardzo zdolni ludzie mogli by nie jedną granicę przesunąć a tak są zamknięci w "zaklętym kręgu" niemożności.

5. Załączam "Międzynarodowy Apel O Powstrzymanie 5g Na Ziemi I W Przestrzeni Kosmicznej" gdzie oprócz informacji jest podanych sporo źródeł tych przekazów.
    Tak na marginesie już w 1993r wypowiadała się EPA i przestrzegała przed wprowadzaniem bezprzewodowych technologii https://www.cellphonetaskforce.org/government...that-ban-or-warn-against-wireless-technology/

Celem tego postu nie jest żeby ktokolwiek z Was uwierzył w cokolwiek tylko zaczął myśleć i sam sprawdzać no i używać zdrowego rozsądku.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę otwartych umysłów ;)
    Piotrek1970
    Poziom 17  
    antek1cza poprawiłeś mi humor ;-) zdrowia Ci życzę i odłącz sobie dostęp do internetu bo to zło!
    Samochodem też nie jeździsz tylko masz konia przywiązanego przed domem [u mnie sąsiedzi narzekali że brudzi na chodnik -dziwni jacyś] i tych przeklętych ruchomych obrazków w tym jak on tam telewizorze [tfu na psa urok] też mam nadzieję że nie oglądasz, bo tam dopiero potrafią zrobić z człowieka zombie. Od czasu kiedy przestałem z tego cuda korzystać poprawiło mi się trochę ale nie konsultowałem tego z lekarzem -ale im też nie wierzę bo na wszystko mają szczepionki.
    Musimy trzymać się razem my otwarto mózgowcy, a nie wróć otwarto umysłowcy albo umysłowi albo... chyba się już pogubiłem -to pewnie przez to 5G lub 4G może 3G albo 2G a do d... to wszystko
    pikarel
    Poziom 33  
    antek1cza napisał:

Teraz przejdę do meritum : (...)
    Myśl jest energią więc warto nakierować ją we właściwą stronę (...)

W jakich jednostkach, wartościach możesz mi ją przedstawić?
    Jeśli nie umiesz - to wszytko, co napisałeś nadaje się na piękny poemat dla wyznawców szkodliwości 3,4 i 5G (lub na referat dla UE).

To, że występuje oddziaływanie fal radiowych na organizm - nikt normalny nie neguje.
    Tak, jak nikt normalny nie neguje, że Słońce zabija, i to bardzo skutecznie.
    Jednak nie "wyłączamy" Słońca, bo jest potrzebne do wszelkich form życia, pod warunkiem, że w odpowiednich ilościach, więc umiejętnie ograniczamy ekspozycję ciała na jego promieniowanie, przedmiotów i innych wrażliwych urządzeń też.
    Telefonia już jest i będzie nadal, walka z masztami, to donkiszoteria.

Szarlatanerią natomiast jest robić ludziom mętlik w głowie tylko dlatego, że ten ktoś kiedyś bał się czegoś, bo ktoś inny mu powiedział, że to coś szkodzi.
    Kiedy zaczął zgłębiać temat, robił to z gotową już tezą i pod tę tezę: szkodzi - i koniec. Takie działania potrafią zabrać całą radość życia, bo skierowane są na maszty, a nie w inną stronę.

Zagrożeniem jest inne: możliwa całkowita utrata prywatności;
    więc promieniowanie (które przez gęstą sieć nadajników może być mniejsza, niż w poprzednich generacjach) - to mały pikuś.
    Jednego jestem pewien: mam 1,000,000,000 razy większą szansę umrzeć na czerniaka, niż od masztu.
    clubber84
    Poziom 22  
    Jak już pisałem wcześniej - wszystko rozbija się o parametry anten nadawczych, a że antymasztowcy/antyszczepionkowcy i wszyscy anty-, anty- (niewłaściwe skreślić) zrozumieli to na swój sposób (że cała komunikacja bezprzewodowa szkodzi), to już ich problem.
    Jeśli petycja do senatu przejdzie i przegłosują, że operatorzy nie będą mogli zwiększyć natężenia pola elektromagnetycznego anten sieci 5G z 0,1W/m2 do 10W/m2, to będą musieli się zastosować i niestety będzie drożej nie tylko dla operatorów, ale i dla klientów.
    Zaraz będzie oburzenie tych anty-, anty-: - Ale jak to?!
    Tak to... nic za darmo nie ma.
    pikarel
    Poziom 33  
    clubber84 napisał:
    będzie drożej nie tylko dla operatorów, ale i dla klientów.

A kto o zdrowym rozumie włączy 5g? W rodzinie jest modem adsl i jest z 5GhZ I NATYCHMIAST to wyłączyłem.

Nie wiem, czy to, co napisałeś jest w ramach żartu, czy na poważnie, więc spieszę wyjaśnić:
    -5 G to z j.ang. 5 generation, czyli piąta generacja, tutaj łączności bezprzewodowej, w Polsce jeszcze nie jest wprowadzona
    -5 GHz to częstotliwość o wartości 5 gigaherców, używana od wielu lat, operatorzy (np.Orange) używają częstotliwości 5 GHz (2,4 GHz również) do łączności WiFi w wewnętrznych sieciach domowych.
    W Funbox 3.0 5 GHz również można użyć do przesyłu wewnątrz sieci strumienia dla IPTV.
    Dla lepszego zasięgu WiFi 5 GHz jest kilka anten wewnątrz modemu;
    w Funbox 2.0 są 3 anteny, w Funbox 3.0 są cztery. Sygnał z tych anten jest multipleksowany (nawet w WiFi 2,4 GHz karta w latopie też ma multiplexer anten), efektem jest lepsze pokrycie zasięgiem bez zwiększania mocy nadawania,
    ale anty-coś tam nie ma bladego pojęcia o takich niuansach technicznych.

Wszyscy anty-cośtam, proponuję:
    miernik natężenia pola w łapy i pomiar natężenia, ale nie pod nadajnikiem BTS, lecz przy routerze.
    Jak Wam się wydaje, z jakiego powodu laptop w sąsiednim pokoju ma słaby transfer lub go traci całkowicie?
    Bo normy zezwalają na znikomą moc nadajnika WiFi urządzeń pracujących wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych (jeśli nie macie bana w gugle - to Wam wyświetlą, jaka to wartość).
    Ciekawostka dla Was na koniec:
    Cytat:
    Rekordowa transmisja WiFi (100 mW) wykonana została na odległość ok. 382 km.

pytanie więc do Was: jak żyć? No jak?
    clubber84
    Poziom 22  
    pikarel napisał:

pytanie więc do Was: jak żyć? No jak?

"Krótko!", jak to stwierdził kiedyś pewien polityk, na tak postawione pytanie (a, który? proszę poszukać w internecie).
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Jakby kolega nie wkleił to bym nie uwierzył
    Zbigniew 400
    Poziom 38  
    To jest to samo co drewniana galka polepszajàca parametry wzmscniacza audio.
    thereminator
    Warunkowo odblokowany
    Do ochrony przed wifi i 5G proponuję jako strój codzienny takie oto gustowne i wygodne wdzianko:

Na podwórku powinno działać bez żadnych kombinacji, w domu prawdopodobnie wymaga podłączenia do uziemienia.
    mczapski
    Poziom 39  
    thereminator napisał:

Ale to przecież "zakuty łeb"
    clubber84
    Poziom 22  
    mczapski napisał:
    thereminator napisał:

Ale to przecież "zakuty łeb"

Liczy się, bo to nawet lepsze od czapki z folii alu - chroni całe ciało.
    Taka klatka a'la Faradaya - jak w to pierun j.bnie, to wiadomo co dalej... 😂
    Piotrek1970
    Poziom 17  
    Krzysztof Kamienski napisał:

No nie wiem czy to takie dobre, a jak coś między mną a moją żoną miało zaiskrzyć tej nocy to co -cała para w gwizdek.
    Z drugiej strony to niezły środek 'antykoncepcyjny' -córka jeszcze młoda, ale jak się jakiś absztyfikant trafi to na bank sprawię jej taką pościel :-)