Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Maszyna Łucznik 724 szyje do tyłu.

16 Kwi 2020 22:59 945 38
  • Poziom 6  
    Pomóżcie - wszystko było ok. nagle maszyna zaczęła mi szyć do tyłu. Koło napędowe kręci się w stronę, w którym jest narysowana szpulka a nie ścieg. Zdążyłam uszyć jedną maseczkę a tu klops. Proszę o pomoc.
    VID_202004...225754.mp4 Download (16.78 MB)
  • Poziom 35  
    Silnik kreci prawidlowo .To sa oznaczenia do albo szycia albo nawijania szpulek .Kierunek wskazuje obrot czarnego kolka w celu zwolnienia napedu calej maszyny przy nawijaniu szpulek.Nawijanie szpulek powinno odbywac sie przy krecacym sie kole (duzym) i silnikiem.Reszta maszyny wogole nie bierze udzialu .
    Do ustawienia dlugosci sciegu sluzy duze kolko z dwoma pletwami w celu latwiejszego przestawiania trybow bo to wymaga troche sily .Srodkowy przycisk powinien byc ruchomy i dac sie wcisnac do oporu .Gdy jest wcisniety i go trzymasz z biegu normalnego szycia przechodzi w bieg zwrotny by np.zakonczyc scieg i obciac nitki .
  • Poziom 6  
    To jak przywrócić normalny bieg szycia? Bo jak narazie to materiał podaje "do mnie" a nie "ode mnie "?

Dodano po 16 [minuty]:

Chyba niezrozumiale napisałam. Przy naciskaniu na pedały duże koło napędowe kręci się w stronę nawijania szpulek (w lewo) przy czym ząbki pobierające materiał wypychają go w moja stronę. Jeśli kręcę dużym kołem recznie w prawo (strzałka i rys że ściegiem) to dopiero ząbki idą w dobrym kierunku. Nie szyję na niej pierwszy raz i zawsze koło kręciło się w prawo a jak wczoraj uszyłam maseczkę to potem zmieniło bieg i zaczęła maszyna pobierać materiał w drugą stronę. Nie wiem jak to wytlumaczyc:(
  • Poziom 28  
    Jak masz ustawiony ten srebrny dzyndzel na górze po prawej stronie od rączki do przenoszenia?
  • Poziom 38  
    Czy kierunek szycie nie zmienia się pokrętłem gęstości (zaznaczone na czerwono) ?
    Chyba jego skrajne położenie zmienia kierunek szycia.

Maszyna Łucznik 724 szyje do tyłu.
  • Poziom 6  
    Zaraz sprawdzę

Dodano po 4 [minuty]:

Nie. Nadal szyję do tyłu. A koło nadal kręci się w moja stronę

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Podobno spadł jakiś mechanizm. Tak mi powiedział mechanik przez telefon. Tylko czy ja dam radę to sama ogarnąć? Pomoże mi ktoś to jakoś mobilnie zrobić?
  • Poziom 14  
    Rozumiem, że ten biały przełącznik pod pokrętłem to do zasilania tak?
    wydaje się, że gdyby "spadł" mechanizm to maszyna w ogóle nie powinna kręcić zębami podajnika.
    Bardziej prawdopodobne, że gdzieś jest przełącznik przód-tył który został nieopatrznie przestawiony.

Wajcha po prawej nad pokrętłem dużym -> to wajcha tak? Wygląda na to na zdjęciach.
    Z ciekawości do czego służy wajcha 1-2? do opuszczania stopki?

Osobiście posiadam bardzo starą ruską maszynę, tam kierunek jest przestawiany wajchą z prawej strony na obudowie, trochę jak ta u Ciebie z prawej nad pokrętłem dlatego o to pytam.
  • Poziom 6  
    Wajcha 1 i 2 służy do zmieniania ściegu. Po lewej stronie od wajchy jest takie pokrętło i tam kręci się tym żeby wybrać odpowiedni ścieg. Ten przycisk pod dużym pokrętłem to włącznik światła
  • Poziom 24  
    A czy nie są to dwa niezależne pokrętła, i to w środku odpowiada za kierunek szycia, w skrajnych położeniach.

Maszyna Łucznik 724 szyje do tyłu.
  • Poziom 32  
    Te pokrętła są zależne, przełączanie kierunki ściegu jest w środku (prawo -lewo) skok tego pokrętła zależy od położenia pokrętła zewnętrznego, położenie 4 - największy, położenie 0 - pokrętła środkowego nie da się przestawić- szyje w miejscu.
  • Poziom 6  
    No właśnie. Mechanik przez telefon powiedział gdy wysłałam mu zdj. pokrętła, że jakiś mechanizm spadł w środku i nie dam rady sama tego zrobić.
  • Poziom 32  
    Te pokrętło w środku czarne (oznaczone na żółto kółkiem) lekko się przestawia w prawo -lewo
  • Poziom 24  
    Mówiąc o pokrętłach niezależnych miałem na myśli że są to dwa odrębne pokrętła, które są odpowiedzialne każdy za inną czynność.
    @Dżasta29, czy tym pokrętłem w środku można obrócić.
  • Poziom 6  
    Można ciut w prawo ciut w lewo
  • Poziom 32  
    Pokrętło zewnętrzne na 4 (kropka na obudowie i wtedy spróbuj poruszyć.
  • Poziom 6  
    Próbowałam. Nawet całkiem go wyciągnęłam
  • Poziom 32  
    Tego się nie ciągnie tylko obraca w prawo lub w lewo.
  • Poziom 32  
    powinno się przestawiać +/- 45 stopni od pionowego położenia pokrętła.
  • Poziom 6  
    20 stopni to max
  • Poziom 32  
    odblokuj zabezpieczenie, odchyl maszynę do tyłu (podłóż coś żeby się nie wypięła z zawiasów i zobacz od spodu czy coś się nie zablokowało i czy w pojemniku nie ma jakichś elementów.
  • Poziom 6  
    W pojemniku nie ma napewno nic bo patrzyłam a tam to ja nie mam pojęcia co może być nie tak bo kompletnie się na tym mechanizmie nie znam
  • Poziom 32  
    Od spodu nic nie widać żeby blokowało dźwignię przesuwu?
  • Poziom 34  
    A jak poprzednio włączałaś posuw do tyłu? Może spróbuj kilkakrotnie to zrobić na postoju maszyny a potem na małych obrotach.
  • Poziom 6  
    Jutro spróbuję to zrobić i dam znać.
  • Poziom 6  
    @ta_tar nigdy tego nie używałam. Babcia chyba też nie bo to po niej mam tę maszynę. Ja sama tego pokretla6nie używałam, wydaje mi się, że mój 3latek coś przekręcił tam
  • Poziom 34  
    A masz instrukcję? Co ona pisze na temat szycia do tyłu? Czym należy przełączyć aby maszyna szyła do tyłu. Może pokażesz dokładniejsze (na wprost) zdjęcie prawego przodu maszyny (chodzi o ten przełącznik) czy on wygląda tak jak na zdj. z #19 czy coś ściągałaś.