Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wejście zapalniczki samochodowej w domu minimum 1A na wyjściu

17 Kwi 2020 00:01 177 8
  • Poziom 7  
    Chciałem się zapytać czy dałby się przerobić wtyczkę ładowarki telefonu na wejście zapalniczki samochodowej tak żeby na wyjściu był minimum 1A( takie jest zapotrzebowanie transmitera FM według specyfikacji). Chciałbym to zastosować w toalecie bo mam radio i mam go dość, a mam transmiter FM z bt i chciałbym to wykorzystać. Chyba, że macie jakieś inne pomysły z rzeczy które mógłbym mieć w domu w wiarę łatwy i prosty sposób.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Z tego co wiem to ładowarki od telefonów dają 5V na wyjściu, a w gnieździe zapalniczki masz 12V, wiec nie da rady bo masz za małe napięcie
  • Poziom 7  
    Wilktor napisał:
    Z tego co wiem to ładowarki od telefonów dają 5V na wyjściu, a w gnieździe zapalniczki masz 12V, wiec nie da rady bo masz za małe napięcie

A dałoby się to zrobić z czegoś łatwo dostępnego?
  • Poziom 25  
    Najszybciej i najprościej było by chyba kupić gotowy zasilacz i założyć do niego gniazdo zapalniczki
  • Poziom 7  
    Orientujesz się jak to wychodzi cenowo?
  • Warunkowo odblokowany
    Nic nie trzeba przerabiać, są na rynku gotowe rozwiązania, np:

Ciekawe jak z bezpieczeństwem użytkowania, bo większość z nich wygląda na zasilacz beztransformatorowe.
  • Poziom 7  
    thereminator napisał:

Posiadam takie coś i szukałem w internecie, ale niestety daje tylko 0,5A
  • Warunkowo odblokowany
    Słabo szukałeś. Są nawet sześcioamperowe, choć nie tak kompaktowe jak ten powyżej.

• Poziom 25  
    thereminator napisał:
    Nic nie trzeba przerabiać, są na rynku gotowe rozwiązania, np:

Ciekawe jak z bezpieczeństwem użytkowania, bo większość z nich wygląda na zasilacz beztransformatorowe.

Na znanym portalu alledrogo są dostępne te zasilacze w mocniejszej wersji i w kompaktowej obudowie