Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Delco CDR500(D) - Uzyskanie kodu. Czy tylko serwis w tym przypadku?

marek-zarzycki 17 Apr 2020 00:18 564 17
    marek-zarzycki
    Level 27  
    Witam,

Ktoś z forumowiczów się orientuje, czy przy poniższym radiu będzie możliwe uzyskanie kodu na podstawie numeru seryjnego, czy tylko rozkodowanie w serwisie i wyciągnięcie kodu z eeprom?

CDR500(D)
    GM0500Txxxxxxx
    damiancz
    Moderator of Car Radios
    Quote:
    9. Na forum niedozwolone jest zadawanie pytań o podanie kodu z konkretnego numeru seryjnego, ponieważ są one kompletnie bezwartościowe dla innych użytkowników.

Post zostaje, ale numer został zamazany.
    adam white
    Level 27  
    W bazie, wg której podają kod np. na A... (płatnie) czy pewnym forum angielskojęzycznym (za darmo) nie ma serii GM0500T.

Dla osoby, która chce się bawić i jednocześnie nie wydać pieniędzy zostaje linia "K" i np. program z linku na YouTube (ale tu można sobie niechcący zrobić krzywdę bo w sieci były wersje z wirusem).

Są jeszcze stare programatory "dosowskie" na porcie szeregowym czy równoległym, ale ich wykonanie jest dość pracochłonne i dla czytania wymagają wylutowania procesora.

Zakup innych urządzeń (Martecha, CarProga) jest po prostu nieopłacalny - lepiej zapłacić, komuś kto je ma, za zrobienie 1 sztuki.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    adam white wrote:
    lepiej zapłacić, komuś kto je ma, za zrobienie 1 sztuki.

Ale tanio nie będzie, jak widziałeś jak to jest tam podziałane .
    marek-zarzycki
    Level 27  
    Ok dzięki za informacje. Radio powędrowało do elektronika. Wstępnie powiedział, że musi być wylutowany procesor i tak jak pisaliście, przy tej serii niemożliwe jest rozkodowanie radia za pomocą numeru seryjnego.

W sumie to ciekawe, bo radio jest z 1996 roku. Zaskoczyła mnie jego budowa wewnątrz kiedy chciałem przeczyścić laser. Mechanizm CD made in japan, wszystko upchane na maksa, wygląda na porządną konstrukcję.
    emik
    Level 32  
    marek-zarzycki wrote:
    Wstępnie powiedział, że musi być wylutowany procesor
    Ogarnięty elektronik zajmujący się radiocode zrobi to bez wylutu po K-line, jak podpowiadali koledzy wyżej. Będzie szybciej, taniej i bezpieczniej.
    adam white
    Level 27  
    Bo to była bardzo porządna konstrukcja. Stosowano w niej przynajmniej 3 wersje mechanizmu CD - te najstarsze były produkcji Sony i (tak uważam, bo ich trochę odkodowałem) najdłużej żyły. Więc jest szansa, że czyszczenie jeszcze pomoże.
    marek-zarzycki
    Level 27  
    Radio już zrobione. Eeprom był czysty, z jakiegoś powodu był wykasowany. Został wgrany nowy wsad.

Niestety jest problem z przerywającym radiem kiedy włączona jest opcja RDS. Założę oddzielny wątek do tego problemu.
    sosarek

Level 43  
    Nie masz włączonego AF?
    emik
    Level 32  
    marek-zarzycki wrote:
    Eeprom był czysty, z jakiegoś powodu był wykasowany
    Wybacz że nie uwierzę.
    emik wrote:
    i bezpieczniej.
    Powrót do magika co robił, niech poprawia.
    marek-zarzycki
    Level 27  
    emik wrote:
    marek-zarzycki wrote:
    Eeprom był czysty, z jakiegoś powodu był wykasowany
    Wybacz że nie uwierzę.

Ok, ale dlaczego Twoim zdaniem?
    emik
    Level 32  
    Opierając się o własne doświadczenie, jeżeli radio wcześniej żyło to nie ma mowy o pustce w procesorze. No i jest trochę różnic w zapisie CDR500D i CDR500E, nie wiadomo co zostało wpisane.
    adam white
    Level 27  
    Co do wysypanych Delco CDR500 i CDR2005 - tych ostatnich było znacznie więcej. "Moje" załatwiali elektrycy czy mechanicy samochodowi oprogramowaniem po złączu (nazwy nie udało mi się ustalić ale sam fakt na 100% tak). Było to tak 10+ lat do tyłu i trwało kilka miesięcy. Wiem, że było też oprogramowanie diagnostyczne uszkadzające wsad pamięci w VW - na pewno w radiach Technisata.
    marek-zarzycki
    Level 27  
    emik wrote:
    Opierając się o własne doświadczenie, jeżeli radio wcześniej żyło to nie ma mowy o pustce w procesorze. No i jest trochę różnic w zapisie CDR500D i CDR500E, nie wiadomo co zostało wpisane.

Różnic w sensie wielkości wsadu czy jakichś funkcji przypisanych do radia?