Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bateria BL1830B Makita - nie ładuje po wymianie elektroniki

mąci 17 Apr 2020 09:57 510 3
    mąci
    Level 15  
    Witam,

W baterii Makity BL1830B wymieniłem moduł na moduł bez licznika, ale dalej nie che ładować. Po ok. 15 sekundach od podłączenia do ładowania, ładowarka sygnalizacje błąd migającymi na przemian diodami (zielona-czerwona).
    Napięcie całej baterii jest ok 17V, na poszczególnych pakietach ok, 3,4V.
    Czy moduł który kupiłem może być uszkodzony?
    Co jeszcze sprawdzić?
    Bateria BL1830B Makita - nie ładuje po wymianie elektroniki
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    cyferblat
    Level 23  
    Trzeba najpierw zmierzyć napięcie ogniw litowo-jonowych . Jeżeli poniżej 2.8V to ładowanie nie ruszy ,jak w większości urządzeń . Wtedy trzeba ładować je rozdzielić i ładować osobno . Ogniwa są typu 1850 ? Napięcie ładowania 4.2 V .Prąd ładowania różnie od 10% do 100% pojemności ogniwa .
    mąci
    Level 15  
    A skoro na wszystkich pakietach składających się z 2 ogniw napięcie jest ok. 3,4V to nie znaczy że ogniwa w nich są sprawne. Trochę szkoda mi rozrywać fabryczne zgrzewy, aby każdy z osobna sprawdzić.
    cyferblat
    Level 23  
    Właśnie w tym nie ma wielkiego problemu . Taśmy zgrzewów trzeba przeciąć w środku i potem zlutować . Jedno ogniwo z pary może być uszkodzone albo straciło pojemność - to trzeba sprawdzić !