Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ultrabox+ wifibox+ WIDEBAND - Dekoder Ultrabox+ oraz dekoder Wifibox+ podłączone

17 Kwi 2020 10:20 162 3
  • Poziom 2  
    Witam.

Posiadam Dekoder Cyfry+ 4K ULTRABOX+ jako dekoder główny oraz WIFIBOX+ SAGEMCOM DSIW74 jako dekoder boczny. Mam ograniczone możliwości puszczenia kabli między konwerterem a domem czyli im mniej tym lepiej, a najlepiej żeby podłączyć wszystko za pomocą jednego kabla. I tu powstaje pytanie czy jest w ogóle taka techniczna możliwość. Pierwsze na co wpadłem to najprostsze rozwiązanie unicabeli rozdzielenie go jakimś Multiswitchem, jeśli chodzi o dekoder główny czyli Ultrabox+ nie ma żadnego problemu i to powinno działać. Gorzej z dekoderem bocznym czyli Wifibox+ ponieważ nie posiada on możliwości odbioru sygnału unicabel. Następnym pomysłem było zastosowanie konwertera WIDEBAND i również poprzez Multiswitcha podłączenie głównego dekodera poprzez Unicabel, a bocznego poprzez tradycyjny sygnał. Pytanie zasadnicze czy np takie rozwiązanie może się udać ?
    ultrabox+ wifibox+ WIDEBAND - Dekoder Ultrabox+ oraz dekoder Wifibox+ podłączone
    Jeśli ktoś już próbował takiej konfiguracji będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
  • Specjalista Sieci, Internet
    seth27 napisał:
    Pytanie zasadnicze czy np takie rozwiązanie może się udać ?
    Nie - podłączasz standardowy dekoder z wejściem FullBand (legacy) do wyjścia unicable switcha 9734PL. Ten dekoder nie będzie działać.
  • Poziom 2  
    To już zgupiałem... Napisałem do sklepu sprzedającego MULTISWITCH UNICABLE II 5/1 , 9733PL JOHANSSON z tym pytaniem i oto odpowiedz:
    Witam !

Będzie dokładnie jak Pan napisał , jedno wyjście będzie dostarczać sygnał Unicable , a drugie sygnał standardowy .

Urządzenie rozpoznaje automatycznie jaki rodzaj odbiornika został podłączony , czy w stanardzie Unicable , czy tez tradycyjny dekoder .
  • Specjalista Sieci, Internet
    A, zwracam honor. Faktycznie, opisany jest przez producenta jako autodetekcja typu podłączonego dekodera. Więc - powinno działać.