Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

avast albo sygate zmienia mi ustawienia poczty

pcnet 01 Oct 2005 16:24 1978 10
    pcnet

Level 32  
    zainstalowalem ostatnio avasta i sygate firewall na win98
    (bo kaspersky i zonealarm bardzo mi kompa mulił)
    i cos ciagle mi zmienia ustawienia kont pocztowych
    pop3 i smtp na 127.0.0.1
    i nazwe konta tez miesza
    jak to ustawic zeby nie zmienial?
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    1. Jakim programem pocztowym kolega się posługuje?
    2. Co się dzieje z nazwą konta? Na jaką jest zmieniana?
    3. Czy firewall wie, że program pocztowy ma prawo kontaktować się z Internetem?
    pcnet

Level 32  
    1. Outlook Express
    2. dopisuje do nazwy konta # i serwer pop3
    3. chyba wie bo normalnie sciagam i wysylam
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Outlook Express potrafi się zachowac w ten sposób przy wykryciu niedostępności serwera pocztowego. Proszę wyłączyć firewalla i sprawdzić, czy objaw nie ulegnie zmianie.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    pcnet wrote:
    zainstalowalem ostatnio avasta i sygate firewall na win98
    (bo kaspersky i zonealarm bardzo mi kompa mulił)
    i cos ciagle mi zmienia ustawienia kont pocztowych
    pop3 i smtp na 127.0.0.1
    i nazwe konta tez miesza
    jak to ustawic zeby nie zmienial?

To sprawka antywirusa.
    Zmienia ustawienia programu pocztowego (pyta się o to przy instalacji) tak aby ściągana i wysyłana poczta była skanowana na obecność wirusów.

Pozostaje się tylko cieszyć, że tak jest :).

Chyba, że taka zmiana strasznie Ci przeszkadza, to możesz przywrócić wcześniejsze ustawienia - tylko nie będzie wtedy skanowania wiadomości pocztowych przez antywirusa.
    bobo
    Level 29  
    Kolega mbo, chyba nie wie co pisze albo nie wie na jakiej zasadzie dziala ten program, Avast w trakcie instalacji pyta o adresy konta chronionego a to do zmiany adresu i nazwy konta ma sie nijak do opisywanej sytuacji. Dla skanera jest akurat obojetne jakie konto skanuje, adres podawany w trakcie instalacji ma sens tylko w przypadku lokalnego serwera pocztowego. Jezeli korzystamy z serwera gdzies na swiecie to mozna sobie go darowac.

Do postu kol. Jankolo dodam pare uwag:
    1. sprawdzić w rejestrze systemu klucze HKEY_CURRENT_USER oraz HKEY_USERS, w tych kluczach sa wpisy dotyczace Outlook Express zawierajace bledne adresy i nazwy konta. Nalezy je odszukac i usunąć. Po uruchomieniu regedit nacisnac F3 i wpisac POP3 np. nacisnac znajdz itd. az do skutku
    2. zapamietać nazwę identyfikatora ( Identities ) z blednymi zapisami i np. usunac go z katalogu C:\WINDOWS\Dane aplikacji\Identities ( dotyczy Win98)
    3. zrestartowac komp. i na starcie zatrzymac F8 np. uruchomic program scanreg/fix
    4. ponownie wystartowac windows i sprawdzic prawidlowosc wpisow/ ustawień w programie Outlook Ekspress, jezeli jest gdziekolwiek blad wpisu nalezy go skorygowac.
    Pozdrowka
    pcnet

Level 32  
    1. jak usuwam te wpisy to potem musze od nowa konfigurowac OE
    2. nie mam innych Identities oprocz mojego konta wiec nie mam co usuwac
    bobo
    Level 29  
    Spokojnie. Jeżeli w rejestrze odnalazłes błednie wpisy, zaznaczam ze musza należec do Outlook Express, w rodzaju 127.0.0.1 oraz xxx#@xxxx.xx to te wpisy nalezy usunac. Takie elementy pojawia sie przy adresach SMTP, POP oraz nazwie konta. Beda pojawiać sie terz dobre zapisy, jezeli dokonywales korekty ustawien konta w OE. Folder Identities moze zawierac jeden podfolder-klucz, ale wtedy jego usuniecie spowoduje utrate zawartosci danych. Jezeli nie bardzo zalezy Ci na zawartosci skrzynki i adresach to mozna go "zaorac". Bezwzglednie po "ruchach" w rejestrze nalezy wykonac ruchy o jakich pisalem poprzednio. A teraz na odwrot, z grzebaniem po rejestrze nalezy uwazac z powodu np. wprowadzania adresu 127.0.0.1 przez programy antywirusowe lub firewale, co nalezy wyczytac np. w pliku readme. Aby 'nasłuch" programu antywirusowego dzialal poprawnie, w polu POP3 musi byc podany adres 127.0.0.1 lub localhost. Natomiast SMTP i nazwa konta maja wpisy nazwy serwera poczty, numery portow zachowujemy dla POP 110 dla SMTP 25. W przypadku Avasta, podanie adresu-nazwy serwera ma sens i jest zachowywane jezeli jest to serwer poczty lokalny, o czym juz wczesniej pisalem. Na marginesie mowiac, wersja home nie ma zbyt wielu opcji dotyczacych ustawien ochrony, jednak wcale to nie umniejsza skutecznosci dzialania tego programu. I na koniec jeszcze jedna "drobnostka", jezeli masz w ustawieniach konta, serwer wymaga uwierzytelnienia, to nalezy ustawic serwer przychodzacy i wychodzacy, taki sam.
    Pozdrowka
    pcnet

Level 32  
    poprostu podczas instalacji usuwam obsluge poczty dla antywira
    i tak serwery wycinaja wirusy :)
    bobo
    Level 29  
    ....i tak serwery wycinaja wirusy .... czy to jest pewna informacja?
    Dobrego samopoczucia i miłego wieczoru
    pcnet

Level 32  
    ja nie dostaje nic :))