Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Beko WMB51011F - smród grzanego plastiku

jack005 17 Apr 2020 13:50 654 13
 • #1
  jack005
  Level 10  
  Witam.
  Mam 8 letnia pralkę która do niedawna była użytkowana jako wirówka. Dziś służy jako normalna pralka problem polega na tym, że gdy pralka ustawiona jest na grzanie wody wydobywa się z niej ostry gryzący wręcz smród (nie pochodzi ze starej wody). Mam taką teorie, że zbiornik zewnętrzy ten w którym pracuje bęben pralki jest z plastyku. Jednak gdy pralka nagrzeje wodę zbiornik wydziela trujący smród i bez otwartego okna nie do wytrzymania. Bez grzania wody taki efekt nie zachodzi. Czy ktoś pomoże dobrą radą?

  Witam ponownie raczej nie jest to swad palonej izolacji, ale mogę się mylić model pralki to Beko WMB51011F. Sprawdzę wizualnie w środku!
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #2
  Kenworth 18
  Level 43  
  Po pierwsze podaj model pralki a po drugie opisz tę woń czy to zapach przypominający topiony plastik czy to innego rodzaju woń?
  Czy pralka była używana normalnie przed tyml jak stała się tylko wirówką?
 • #3
  BANANvanDYK
  Level 40  
  Pralka się pali i jeszcze nią używasz?
  Diagnoza jest taka, zaczęły grzać się konektory od grzałki, hydrostatu (Amica ma zabezpieczenie na brak wody), lub styki w hydrostacie, lub programatorze.
  Biorąc pod uwagę fakt, że pracowała jako wirówka, mogą być także przełamane przewody w wiązce pomiędzy obudową pralki a zbiornikiem.
  Pralkę trzeba rozebrać i odnaleźć przypalone złącza. W dalszej kolejności będzie konieczne usunięcie przytopionego i zwęglonego plastiku, czyli kompletu gniazda i wtyczki, czasami także odcinka przewodu. W ekstremalnych warunkach także wymiana grzałki lub uszkodzonego hydrostatu.
 • #4
  jack005
  Level 10  
  Witam Własnie przegladnołem kable oraz samą grzałekę jest w stanie jak nówka ze sklepu kable stan idealny. Pytanie tylko co to jest ten hydrostat i gdzie sie znajduje w tej pralce Beko WMB51011F. Wydaje mi się, że moja diagnoza jest trafna smród produkuje plastykowy zbiornik zewnetrzny pralki po podgrzaniu wody. Pralka pracowała przez 8 lat tylko do odwirowania prania teraz od kilka miesiecy jako pralka bez podgrzewania wody w praniu zimna woda problem zapachu nie wystepuje :)
 • #5
  Kenworth 18
  Level 43  
  Wyjmij grzałkę ze zbiornika i dokonaj oględzin również latarką zbiornika czy nie ma jakiś ciał obcych wewnątrz. Grzałka może być obklejona resztkami ubrań a może nawet i trafiło się jakieś tworzywo sztuczne, które się teraz pali gdy grzałka pracuje.
 • #6
  jack005
  Level 10  
  Witam ponownie.
  Już wiem gdzie ten hydrostat stan idealny nic nie upalone. Pozostaje w mocy plastykowy zbiornik zewnętrzny myślałem, że to ta guma fartuch co łączy dwa bębny w drzwiczkach pralki, ale raczej nie bo ona ma inny zapach sprawdzone :) Pozostaje przy następnym praniu zwiększyć temperaturę prania i stwierdzić czy intensywność złego zapachu się zwiększy i jeszcze jeden pomysł.

  Po wyciągnięciu grzałki, która zamontowana jest w najniższym punkcie zbiornika pralki stwierdziłem, że elektrody pralki są bardzo blisko obudowy i nie ma bata aby ten plastyk w tym miejscu nie podgrzewał się bardziej. Zaleje po prostu pralkę gorącą wodą i ustawie pranie na zimno wtedy wszystko powinno się wyjaśnić i myślę, że tak będzie, ale to już przy następnym praniu.
  Napisze jak było :)
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #7
  Gobro
  Level 31  
  Wsyp do bębna 1/2 woreczka soli niejodowanej i włącz na 90 stopni pranie bez wsadu. Po tym praniu się przekonasz czy będzie nadal śmierdzieć czy nie.
 • #8
  jack005
  Level 10  
  Nie jest to smród z resztek wody po starym praniu itp. pralka mimo wieku jest czysta służyła tylko do wirowania prania przez lata teraz zaczęła służyć jako pralka w całej ciągłości pracy ale też tego można spróbować :)
 • #9
  machefi
  Home appliances specialist
  Miałem taki podobny przypadek niedawno, okazało się smród pochodził z gniazda sieciowego 230V usytuowanego obok pralki, grzało się na stykach dopiero przy przepływie prądu grzałki kiedy pralka weszła na grzanie i wydawało się to że z pralki. Może u Ciebie to samo?
  Takie przypadki trzeba brać na nosa, wyjść na balkon, wrócić, poniuchać, znowu przewietrzyć nosa, szukać aż do skutku. Wyłączyć zasilanie i dotykiem sprawdzić czy któryś styk, złącze nie parzy palców.
 • #10
  jack005
  Level 10  
  Niestety wygląda na to że ten typ tak ma :( Zalałem pralkę gorącą wodą zapach prawie nie wyczuwalny. Wniosek z tego że producent Beko dopuścił produkt który nie nadaje się do użytku mimo że nie jestem specjalnym malkontentem to przy grzaniu grzałka pralki wytwarza taki smród gryzie w oczy :( nie do wytrzymania przy 40 stopniach. Strach pomyśleć jaki byłby przy maxymalnej temperaturze.
 • #11
  elektron90666
  Level 5  
  Wyjmij grzałkę i podepnij na krótko, zobaczysz czy śmierdzi
 • #12
  jack005
  Level 10  
  W zasadzie to nie grzałka produkuje smród tylko plastikowy zbiornik zewnetrzny ktory oddalony jest od grzałki tak około 1-do 1,5 cm grzałka grzeje zbyt mocno plastik i taki końcowy efekt produkuje :(
 • #13
  abuhamza
  Home appliances specialist
  jack005 wrote:
  W zasadzie to nie grzałka produkuje smród tylko plastikowy zbiornik zewnetrzny ktory oddalony jest od grzałki tak około 1-do 1,5 cm grzałka grzeje zbyt mocno plastik i taki końcowy efekt produkuje :(


  Nie jestem przekonany co do tej tezy. W większości pralek odległość grzałki od zbiornika jest podobna. Nawet jeżeli centymetr to i tak pracuje w wodzie.
 • #14
  jack005
  Level 10  
  Nie ma rozwiazania tak ta pralke wyprodukował producent :(