Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Podłączenie kontaktronu ROTO MVS-B do centrali Satel Perfecta 16 WRL.

Gonzo24TP 17 Apr 2020 16:01 1287 7
Optex
    Gonzo24TP
    Level 10  
    Witam

Posiadam w domu alarm Satel Perfecta 16 WRL z 4 czujkami przewodowymi i 3 bezprzewodowymi. Alarm skonfigurowałem i uruchomiłem sam. Teraz w związku z wymianą okien na nowe zdecydowałem się na takie z zamontowanymi kontaktronami ROTO MVS-B. Kontaktronów ogólnie jest 9 szt więc będę musiał dokupić do centrali expander INT-E. Teraz pozostaje kwestia podłączenia do alarmu. Po zamontowaniu ze ściany wystaje przewód czterożyłowy o długości ok 1m. Domyślam się że są to dwa obwody: alarmowy i sabotażowy. Chciałbym podłączyć to jako 2EOL/NO tylko nie wiem czy tak da radę... Znalazłem taki schemat z którego wynika że trzeba podłączyc jako EOL:
    Podłączenie kontaktronu ROTO MVS-B do centrali Satel Perfecta 16 WRL.
    Czy coś źle zrozumiałem?
  • Optex
  • Helpful post
    _ZBYCH_
    Level 15  
    Gonzo24TP wrote:
    Witam

Posiadam w domu alarm Satel Perfecta 16 WRL z 4 czujkami przewodowymi i 3 bezprzewodowymi. Alarm skonfigurowałem i uruchomiłem sam. Teraz w związku z wymianą okien na nowe zdecydowałem się na takie z zamontowanymi kontaktronami ROTO MVS-B. Kontaktronów ogólnie jest 9 szt więc będę musiał dokupić do centrali expander INT-E. Teraz pozostaje kwestia podłączenia do alarmu. Po zamontowaniu ze ściany wystaje przewód czterożyłowy o długości ok 1m. Domyślam się że są to dwa obwody: alarmowy i sabotażowy. Chciałbym podłączyć to jako 2EOL/NO tylko nie wiem czy tak da radę... Znalazłem taki schemat z którego wynika że trzeba podłączyc jako EOL:
    Podłączenie kontaktronu ROTO MVS-B do centrali Satel Perfecta 16 WRL.
    Czy coś źle zrozumiałem?

Hej,

Te kontaktrony podłączasz 2EOL/NC - tak samo, jak każdą inną czujkę, zachowując zasadę keden kontaktron = jedno wejście.
    Ten schemat po prawej stronie sugeruje podłączanie dwóch kontaktronów do jednej linii EOL, czego nie polecam.
  • Optex
    sosarek

Level 43  
    Gonzo24TP wrote:
    Teraz w związku z wymianą okien na nowe zdecydowałem się na takie z zamontowanymi kontaktronami

Śmiem twierdzić że takiego rozwiązania także ;)
    Gonzo24TP
    Level 10  
    Dziękuję za odpowiedź. Tylko teraz zastanawiam się czy rezystory parametryczne dać w miejscu przedłużenia przewodu czy przy centrali?
  • Helpful post
    suworow
    Admin of Property security
    Gonzo24TP
    Level 10  
    Faktycznie głupie pytanie... To już wiem co chciałem :-)
    Dziękuję za pomoc.
    Gonzo24TP
    Level 10  
    Podłączono jako 2EOL/NC