Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik BZWFr 120/78 regulacja prędkości obrotowej

Bolek198 17 Apr 2020 19:53 201 5
    Bolek198
    Level 7  
    Silnik BZWFr 120/78 regulacja prędkości obrotowej
    Cześć.
    Czy w silniku o którym jest już kilka wątków na forum, a mianowicie BZWFr 120/78, możliwa jest regulacja prędkości obrotowej? Np poprzez falownik sanyu SX1000? Z tego co czytam to nie bardzo bo silnik ten jest bez kondensatora. Proszę o potwierdzenie mojej hipotezy.
    Załączam zdjęcie tabliczki znamionowej.
    Pozdrawiam.
    stanislaw1954
    Level 43  
    W tym silniku jest, jeśli pamiętam zastosowany wyłącznik odśrodkowy, co automatycznie wyklucza regulację obrotów.
    Bolek198
    Level 7  
    Dzięki za odpowiedź.
    Muszę dopytać bo nie wiem. Wyłącznik odśrodkowy wyklucza możliwość regulacji obrotów to ciągle występowało by przełączanie między uzwojeniem roboczym i rozruchowym?
    stanislaw1954
    Level 43  
    Bolek198 wrote:
    Wyłącznik odśrodkowy wyklucza możliwość regulacji obrotów to ciągle występowało by przełączanie między uzwojeniem roboczym i rozruchowym?
    Nie. Przy spadku obrotów, będzie się włączał wyłącznik odśrodkowy, załączając rozruch. Po kilku rozruchach w krótkim czasie, uzwojenie rozruchowe przegrzeje się i spali.
    Bolek198
    Level 7  
    Ok. No właśnie mniej więcej tak sobie to tłumaczyłem. Wielkie dzięki za pomoc.
    Jeszcze dopytam. Rozumiem że dłuższa praca na uzwojeniu rozruchowym także spowoduje spalenie uzwojenia?
  • Helpful post
    stanislaw1954
    Level 43  
    Bolek198 wrote:
    Rozumiem że dłuższa praca na uzwojeniu rozruchowym także spowoduje spalenie uzwojenia?
    Tak, dłuższy rozruch jednorazowo, czy kilka/kilkanaście rozruchów w krótkim czasie skończy się dymem.