Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara Picasso 2006 - Rozładowany akumulator - awaryjne ładowanie

18 Kwi 2020 08:35 144 4
  • Poziom 1  
    Dzień dobry,
    w Citroenie całkowicie rozładował się akumulator, a zamki nie nadają się do użytku. Akumulator jest pod fotelem kierowcy.
    W internecie znalazłem sposób na awaryjne ładowanie akumulatora, ale nie jestem pewien czy nie uszkodzę samochodu.
    Sposób polega na podłączeniu "minusa" drugiego akumulatora do podwozia samochodu, a "plusa" do lampy oświetlenia tablicy rejestracyjnej lub kierunkowskazu bocznego. Ma to pozwolić na otwarcie samochodu poprzez pilot.
    Czy jest to możliwe?
  • Poziom 33  
    Możliwe może i jest, ale co jeśli lampki są sterowane plusem a nie masą? Wtedy nie da nic ten pomysł. Druga sprawa jeśli już to kierunek, tam chociaż przewody grubsze...
  • Poziom 15  
    Wg mnie najbardziej sensownym pomysłem jest wślizgnięcie się pod samochód i podanie plusa na przewód idący od alternatora albo do rozrusznika.
  • Poziom 33  
    marcias napisał:
    Wg mnie najbardziej sensownym pomysłem jest wślizgnięcie się pod samochód i podanie plusa na przewód idący od alternatora albo do rozrusznika.

To by było najbezpieczniejsze, najrozsądniejsze i najbardziej wydajne prądowo:)
  • Moderator Samochody
    Podłączenie się do lamp nic nie da, żarówki się zapalą i tyle
    Można próbować włamać się pod maskę przez grill, albo pod samochód i podłączyć się pod rozrusznik/ alternator