Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara Picasso 2006 - Rozładowany akumulator - awaryjne ładowanie

18 Apr 2020 08:35 306 4
  • Level 1  
    Dzień dobry,
    w Citroenie całkowicie rozładował się akumulator, a zamki nie nadają się do użytku. Akumulator jest pod fotelem kierowcy.
    W internecie znalazłem sposób na awaryjne ładowanie akumulatora, ale nie jestem pewien czy nie uszkodzę samochodu.
    Sposób polega na podłączeniu "minusa" drugiego akumulatora do podwozia samochodu, a "plusa" do lampy oświetlenia tablicy rejestracyjnej lub kierunkowskazu bocznego. Ma to pozwolić na otwarcie samochodu poprzez pilot.
    Czy jest to możliwe?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 33  
    Możliwe może i jest, ale co jeśli lampki są sterowane plusem a nie masą? Wtedy nie da nic ten pomysł. Druga sprawa jeśli już to kierunek, tam chociaż przewody grubsze...
  • Level 15  
    Wg mnie najbardziej sensownym pomysłem jest wślizgnięcie się pod samochód i podanie plusa na przewód idący od alternatora albo do rozrusznika.
  • Level 33  
    marcias wrote:
    Wg mnie najbardziej sensownym pomysłem jest wślizgnięcie się pod samochód i podanie plusa na przewód idący od alternatora albo do rozrusznika.

To by było najbezpieczniejsze, najrozsądniejsze i najbardziej wydajne prądowo:)
  • Moderator of Cars
    Podłączenie się do lamp nic nie da, żarówki się zapalą i tyle
    Można próbować włamać się pod maskę przez grill, albo pod samochód i podłączyć się pod rozrusznik/ alternator