Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lenovo ideapad l340-15 i7-9750h gtx 1650 Turbo boost

Revote 18 Apr 2020 19:42 621 2
    Revote
    Level 2  
    Witam, z góry przepraszam, jeśli nieodpowiedni dział, ale za bardzo jeszcze nie ogarniam, który dział jest do czego. Mam pewien problem ze swoim laptopem, w zasadzie nie wiem czy to problem, czy powinno tak być aczykolwiek zauwazylem ze mój procesor i7-9750h 2,6Ghz, który boostuje do 4,5Ghz w zasadzie cały czas boostuje taktowanie podczas spoczynku, przegladania internetu itd do 4,1-4,3Ghz. Natomiast gdy włączam gry, np GTA V boost ten spada do nawet 1,9 Ghz, Jesli chodzi o temperatury to na karcie graficznej max 75 stopni, tak samo procesor. Zastanawia mnie czy tak to powinno wygladac ze boost nie działa w grach a nawet zanizana jest jego normalna wartosc czyli 2,6Ghz.
    procsa
    Level 31  
    Sprawdź plan zasilania w windowsie, oraz dokładnie temperatury odpal HWiNFO i przetestuj w grze, możesz też zrobić test OCCT.

Jeżeli masz spadki wydajności w grze (fps) to ewidentnie masz coś nie tak, obstawiam problem z temperaturami podczas grania, kiedy są za wysokie procesor zaniża taktowanie.
    Revote
    Level 2  
    @procsa Nie nazwałbym tego spadkami, fpsy są stabilne, a spadek taktowania jest bardzo lagodny, sprawdzalem temperatury msi i tak jak mowie, temperatura na karcie graficznej nie przekracza 75 stopni tak samo Cpu w gta V, co mysle jest dobrym benchmarkiem, a oprocz tego robilem stess test samego procesora w Cinebench R20
    taktowanie bylo 2,6 ghz i wyszło lekko ponad 2k punktów.

Dodano po 6 [minuty]:

Z tego co zdazylem sie zorientowac w tym modelu laptopa tak po prostu jest Spada taktowanie mimo ze temperatury nie sa zbyt wysokie. Myslisz ze Undervolting moglby pomoc troche podwyzszyc taktowanie tego procesora?