Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Piec C.O. na węgiel b±bluje woda.

Wiecznylowca 20 Apr 2020 20:10 1311 34
    ryni1
    Level 12  
    W przypadku grzania tylko CWU mamy tu do czynienia z mocno przewymiarowanym kotłem w dodatku pracuj±cym w instalacji która zawiera błędy, które może nie przeszkadzaj± gdy pracuje cała instalacja, ale wystarczy mocniejszy węgiel lub większa jego ilo¶ć czy ostre hajcowanie i zaczynaj± się problemy.
    Wydaje mi się, że wystarczy ograniczyć intensywno¶ć spalania i dobrać odpowiednio mał± ilo¶ć opału do nagrzania tylko CWU i problem zniknie, najlepiej byłoby zmniejszyć komorę zasypow± i w ten sposób ograniczyć moc kotła w okresie letnim.
    roman 18
    Level 23  
    Kolego paweł 101, Ty ze swoj± wiedz± powiniene¶ wykładać na politechnice, teorie jakie tu roztaczasz s± bardzo nowatorskie. Napuszczanie wody do instalacji od góry,ciekawe, b±bel który gotuje się przy 60 stopniach bo tyle autor tematu podaje gdy zaczyna być słychać w piecu. pozdrawiam.
    101pawel
    Level 27  
    roman 18 wrote:
    b±bel który gotuje się przy 60 stopniach bo tyle autor tematu podaje gdy zaczyna być słychać w piecu
    Normalnie nie dyskutuję z laikami, a za porady biorę pieni±dze, ale ponieważ czuję potrzebę zrobienia dobrego uczynku, podpowiem Ci gratis: termometr mierz±cy temperaturę 60°C nie mierzy temperatury blachy kotła w miejscu poduszki powietrznej. Natomiast, za wyja¶nienie dlaczego po płukaniu instalacji kotłowej napełnianie jej od góry jest wła¶ciwsze niż od dołu już musiałby¶ mi zapłacić, bo to należy do wiedzy, któr± wykorzystuje się komercyjnie.
    kris161rp030
    Level 12  
    U mnie było to samo - powód to powietrze w kotle c.o - kocioł nie jestl ustawiony idealnie w pionie i w czę¶ci kotła pozostawało powietrze które nie odbiera jak wiadomo ciepła od blachy kotłowej tak dobrze jak woda i w tym miejscu b±blowalo. Odpowietrzylem kocioł delikatnie odkręcaj±c miarkownik ci±gu z mufki - pomogło.Teraz trzeba będzie pomy¶leć nad dokładnym ustawieniem kotła bo sytuacja powtórzy się przy kolejnym upuszczeniu wody.
    Wiecznylowca
    Level 4  
    Rozwi±zaniem problemu będzie wymiana naczynia gdyż nie ma on samego w sobie odpowietrznika wymiana odpowietrzników w kaloryferach oraz zmiana bojlera (sam w sobie już jest stary dodatkowo jeżeli ma to być bojler który będzie ogrzewał mi wodę latem to będę musiał wymienić gdyż grzałka jest zapewne cał± zakamieniona przez co dłużej zbiera się do ogrzania wody) no i piec, on sam w sobie jeżeli jest zapowietrzony to zauważyłem że te bo belki u niego uciekaj± gdy zadziej dolewam wody tutaj sprawdziłem czy dolewanie raz na tydzień będzie miał sens i miałem rację tak więc będę czynił dolewanie wody do ukladu raz na tydzień nie czę¶ciej gdyż woda która dolewam z rur jest często mocno napowietrzna i nie można tej czynno¶ci tyle razy robić. Dziękuję za zainteresowanie moim tematem i za rady.