Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] VW Bora 1.9TDI - Lekkie stukanie i tarcie przy lekkim skręcie w lewo.

kolos152 18 Apr 2020 22:12 945 11
    kolos152
    Level 5  
    Witam.

Niedawno pojawił się problem w mojej borze, a mianowicie przy skręcie w lewo pojawiło się delikatne stukanie/wibrowanie a także takie delikatne tracie się czegoś. Jadąc prosto występuje ten sam problem lecz przy skręcie w prawo wszystko znika.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    zadam64
    Level 38  
    Albo przegub zewnetrzny albo lozysko w piascie zaczyna sie sypac .Trzeba dobrze wsluchac sie w samochod i sciszyc radio .Wylaczyc mocny nawiew .
    kolos152
    Level 5  
    A przegub zewnętrzny nie strzelałby na maksymalnie skręconych kołach ?
    zadam64
    Level 38  
    Zaczyna sie od cichego stukania .Poczatek problemow.Glosny stukot , strzelanie to sygnal ze nareszcie i natychmiast powinno go tam niebyc bo jak on sam mowi "zaraz moze byc po mnie".Trzeba tez rozroznic dzwiek zuzytego lozyska w piascie od zuzytego przegubu .Moze masz DOBREGO mechanika ktoremu ufasz i moze dobrze wskazac przyczyne a nie na poczatku powie "a moze to albo to".
    Nikt bezposrednio nie okresli tego uszkodzenia na 100% poprzez internet .
    kolos152
    Level 5  
    @zadam64 A jeżeli miałbym sam stwierdzić to czego szukać ?
    koleś kit
    Level 37  
    Auto na podnośnik kontrola napędu i zawieszenia.Sam możesz podnieść przód i pokręcić kołami posprawdzać luzy.
    zadam64
    Level 38  
    kolos152 wrote:
    @zadam64 A jeżeli miałbym sam stwierdzić to czego szukać ?

Czego szukac Podniesc caly przod ,postawic na koziolkach i krecic kolem,szukac bo moze cos uslyszysz ,zauwazysz .
    Tylko w czasie jazdy ten halas ,te stuki beda nasilone .Jesli chcesz to jedz na sprawdzenie np.stacja kontroli pojazdow z zapleczem technicznym i pomoga .Ale uwazaj bo po drodze moga wlepic mandat!
    kolos152
    Level 5  
    @koleś kit Luzy sprawdzałem i brak.
    @zadam64
    Jak podniosłem prawe koło to było słychać takie delikatne przeskakiwanie, brzęczenie(nie wiem jak to dokładnie określić). Na biegu rozpędziłem koło i zgasiłem silnik aby posłuchać.
    zadam64
    Level 38  
    Takie predzej chrupanie w nierownych odstepach to lozyska piasty tzn.dokladnie zespol chyba stozkowe .
    kolos152
    Level 5  
    Właśnie takie chrupanie było.
  • Helpful post
    zadam64
    Level 38  
    Po wymianie lozyska przegub dokręcamy siłą 220 Nm jak stoi pojazd na kolach .Raz, nie luzujemy i ponownie dokrecamy . Nakretka ma hamulec zabezpieczenie .Ponowne uzycie tej nakretki nie zapewnia bezpiecznego zabezpiczenia przed ewentualnym poluzowaniem .
    kolos152
    Level 5  
    Wymiana łożyska rozwiązała problem