Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Napęd Came HG600 brak reakcji na piloty i przycisk

przegubek 19 Apr 2020 11:45 801 5
    przegubek
    Level 2  
    Cześć. Napęd bramy HG600 przestał mi działać. Nie reaguje na piloty nawet po ich wykasowaniu i ponownym programowaniu na płytce logiki i na zwarcie zacisków PB i GND płytki mocy. Procedura pozycjonowania przebiega normalnie (po ustawieniu brama wykonuje test zamknięcia/ otwarcia). Procedura programowania pilotów na płytce logiki patrząc na wyświetlacz też. Pytanie co jest do wymiany (jakiś element, płytka logiki czy mocy)? Wizualnie na płytkach uszkodzeń brak. Pomożecie? ;)
  • Helpful post
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    "Naprawiałem" taki napęd niedawno wymieniając płytkę sterującą. Kosz nie duży chyba do 100 zł.
    Ile lat ma napęd?
    przegubek
    Level 2  
    Dzięki za sugestie. Napęd ma ok. 5 lat. Tak podejrzewałem, że logika z tym, że dziwne dla mnie wydawało się to, że można pozycjonować przez płytkę logiki, a nie reaguje na wywołanie przez przycisk który bezpośrednio podłączony jest na płycie głównej. Do tego napędu zakup obu płytek jest bez sensu bo kompletny napęd kosztuje niewiele więcej stąd mój post.

Dodano po 16 [minuty]:

Zarówno po pozycjonowaniu jak i po zaprogramowaniu pilotów pojawiają się dwie pionowe kreski.
    przegubek
    Level 2  
    Tak jak sugerował Andrzej problemem okazała się płytka sterująca. Po wymianie płytki logiki, kalibracji i programowaniu pilotów wszystko ożyło, łącznie z wyzwalaniem przyciskiem zwiernym. Dziękuje za udzielone rady. Darek jeszcze raz wielkie dzięki. Zamykam temat.
    przegubek
    Level 2  
    Tak jak sugerował Andrzej problemem okazała się płytka sterująca. Po wymianie płytki logiki, kalibracji i programowaniu pilotów wszystko ożyło, łącznie z wyzwalaniem przyciskiem zwiernym. Dziękuje za udzielone rady. Darek jeszcze raz wielkie dzięki. Zamykam temat.

Dodano po 59 [sekundy]:

jak wyżej.