Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] TV LED THOMSON 48fa3203 - Jak wyjsc z trybu testowego matrycy

wladek 125 19 Apr 2020 12:44 1533 10
    wladek 125
    Level 11  
    Trafił do mnie tv z diagnoza-jest głos brak obrazu.
    Po zdemontowaniu obudowy i pomiarach stwierdzono uszkodzenie podświetlenia.
    Odłączono taśmę logiki i zdemontowano szybę matrycy,następnie wymieniono
    taśmy podświetlenia Led. Uruchomiono tv pilotem z odłączonym szkłem matrycy. Tv ruszył tj pojawiło się podświetlenie. Odbiornik testowano z odłączonym szkłem matrycy ok.30 minut i tu prawdopodobnie był błąd. Po zmontowaniu tv włączono do sieci,wystartował normalnie, reaguje na pilota pojawił się obraz tylko jedno,ale
    Zamiast normalnego obrazu i grafiki menu cały czas zmieniają się kolorowe plansze czerwona,zielona itd tak jak w tv plazmowych podczas testu matrycy.
    Prawdopodobnie nastąpiły jakie zmiany w trybie serwisowym podczas podliczania taśmy matrycy. Probe kontaktu z serwisem Thomsona-brak odpowiedzi. Może ktoś miał taki przypadek lub wie jak wejść w tryb serwisowy.
    Z góry dzięki za poradę
    Władek
  • Helpful post
    jeloi
    Level 31  
    Poor contact or broken pin ribbon cable MB<----> t con.
    If everything is off. tv from remote and plug in again.
    Inscription t con -?
    model matrix -?
    Photo lvds connector
    wladek 125
    Level 11  
    Witam
    Dzieki za zainteresowanie
    Sprawdzono i podstawiono nowa tasme matrycy-bez rezultatu.
    W zalaczniku zdjecia nalepki matrycy,tasmy matrycy oraz plyty glownej.
    Ten typ matrycy nie posiada osobnej logiki,jest ona zintegrowana z szyba matrycy
    Prubowano roznych sztuczek i pomyslow,bez rezultatu.
    Tv w dalszym ciagu wyswietla kolejno kolorowe tla.
    Czekam na pomysly.
    dzieki
    pozdrawiam forumowiczow
    Wladek
    Wojtek M
    Level 37  
    Czy telewizor był sprawdzany (podświetlany latarką) jeszcze przed naprawą podświetlenia i obraz był OK ? Może ktoś wcześniej w nim coś robił i włączył tryb autonomiczny matrycy (testowy). Zobacz, czy nie ma jakiś świeżych lutów, na module T-con, "świeżych" niefabrycznych zworek.
    jeloi
    Level 31  
    The pictures are poor quality not readable.

Can you write a model matrix and MB.
  • Helpful post
    billobirillo
    Level 30  
    with TV powered off
    try to unplug and replug these two flat cables from both sides
    TV LED THOMSON 48fa3203 - Jak wyjsc z trybu testowego matrycy

eventually, you can try reprogramming the spiflash or performing a software update

do you confirm the following data?
    main 40-MT31SS-MAC2HG
    panel TCL LVF480NDEE SJ9W00
    wladek 125
    Level 11  
    Witam ponownie.
    Jest tam ta matryca TCL LVF480NDEE, oznaczenie płyty MB takie same.
    Przed wymianą podświetlenia obraz był normalny, tylko od czasu do czasu wyłączało się podświetlenie. Nikt w nim nie grzebał, więc odpada nieprofesjonalna naprawa. Zawsze postępowałem tak samo przy wszystkich naprawach. Odłączałem logikę matrycy o ile taka była, następnie taśmy do szkła matrycy. Demontowałem szkło, aby dostać się do taśm podświetlenia. Następnie wymieniałem podświetlenie, włączałem tv w celu wygrzania. Nieraz zdarzało się, że podświetlenie siadało po kilku minutach, bo było z demontażu. Po 30 minutach całość montowałem z powrotem i ponowne wygrzanie z podłączonym szkłem. Do tej pory nie było problemu. Aktualizacji nie da się przeprowadzić bo nie widać menu, aby wgrać oprogramowanie trzeba wejść w instalacje itd. Taśmy sprawne. Wszystko było przeprowadzone delikatnie. Może ktoś wie jak wejść w service mode?
    Z góry dzięki.
    Wladek
  • Helpful post
    billobirillo
    Level 30  
    wladek 125 wrote:
    Aktualizacji nieda sie przeprowadzic bo nie widac menu a aby wgrac oprogramowanie trzeba wejsc w instalacje itd..

false!
    you can force the software update
  • Helpful post
    alvin
    Level 25  
    Witam
    Przedwczoraj w TV Toshiba sprawdzałem płytę główną z własnych zasobów na tym TV. Było wszystko OK. Po powrocie do płyty oryginalnej- test kolorów, mimo, że wcześniej ta płyta działała prawidłowowo. Po przemyciu styków taśmy problem zniknął.
    wladek 125
    Level 11  
    Witam ponownie
    Po kilkakrotnym przeczyszczeniu wtyku taśmy matrycy oraz gniazda obraz jest w porządku.
    Dzięki za pomoc.
    Władek
    wladek 125
    Level 11  
    Witam ponownie
    Po kilkakrotnym przeczyszczeniu wtyku taśmy matrycy oraz gniazda obraz jest w porządku.
    Dzięki za pomoc.
    Władek

Dodano po 9 [minuty]:

Przyczyna problemu to zanieczyszczony wtyk i gniazdo taśmy matrycy.