Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SN6 4M001EU/25 - Błąd E25 i kranik

19 Kwi 2020 15:02 765 5
  • Poziom 14  
    W mojej zmywarce Siemens pojawił się błąd – E25. Do tego wyświetla się kranik. Dodam, że przed pojawieniem się tego błędu zmywarka często nie wypompowywała wody do końca. Przez jakiś czas radziłem sobie z tym problemem, gdyż po resecie zmywarka wodę wypompowała.
    Filtr został już wyczyszczony, łopatki pompy się kręcą bez oporu jak sprawdzałem w miejscu filtru.
    Co może być przyczyną? Dodam, że zmywarka ma już 7 lat.
  • Poziom 14  
    Wymontowałem pompę spustową i sprawdziłem wizualnie. Poprawiłem luty na płytkach w celu wyeliminowania często występujących tzw. zimnych lutów. Wszystko złożyłem i teraz nie mam już błędu E25, ale nadal pozostał kranik. Według wszelkich instrukcji jest to spowodowane brakiem dostarczenia wody. Czujnik na tacy zmywarki odpowiedzialny za wycieki nie jest na pewno przyczyną, gdyż zmywarka była sucha przed rozebraniem. Czy może to być problem zaworem Aqua stop?
    Czy może problem leży w czujniku przepływu wody.
  • Specjalista AGD
    Czepiał bym się dalej błędu E25, kranik jest z nim również powiązany, zimne luty to nie ten adres.
  • Poziom 12  
    Nitki na wirniku pompy lub zapchany syfon pod zlewem
  • Poziom 10  
    Trzeba sprawdzić drożność wszystkiego od pompy po kanalizę. Kranik znikąd się nie bierze. tak jak pisze papaj205.
  • Specjalista AGD
    Panowie, grzejecie kotleta sprzed trzech miesięcy, autor zapewne problem ma rozwiązany, ale już nie był łaskaw nawet o tym napisać...