Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejęcie Mellanoxa przez Nvidię wreszcie możliwe

ghost666 19 Kwi 2020 18:29 417 0
 • Przejęcie Mellanoxa przez Nvidię wreszcie możliwe
  Zakup przez Nvidię izraelskiej firmy Mellanox, zajmującej się połączeniami z centrami danych, uzyskało w końcu zgodę władz chińskich, co stanowiło ostatnią przeszkodę przed realizacją umowy o wartości 6,9 miliarda dolarów. Chińska administracja państwowa ds. Regulacji rynku podejmowała decyzję ponad rok, m.in. z uwagi na obecną wojnę handlową pomiędzy tym krajem a USA, co wcześniej zakończyło się udaremnieniem zakupu NXP przez Qualcomma.

  W tym czasu upłynął okres oczekiwania na amerykańskie przepisy antymonopolowe dotyczące umowy Nvidia-Mellanox, a Komisja Europejska i Meksykańsk wydały już zgody antymonopolowe. Oznacza to, że wszystkie organy regulacyjne wydały zgody, a przejęcie może w końcu się rozpocząć.

  Synergia centrum danych

  Nvidia ogłosiła zamiar przejęcia Mellanoxa w marcu 2019 roku za kwotę 6,9 miliarda dolarów, i wtedy mówiono, że przebiła kluczowego rywala Intela w zakresie technologii połączeń dla centrów danych. Mellanox jest pionierem InfiniBand, ale dziś oferuje zarówno InfiniBand, jak i superszybki Ethernet, w tym rozwiązania RoCE (RDMA - zdalny bezpośredni dostęp do pamięci przez konwergentowany Ethernet), które obejmują adaptery, przełączniki, oprogramowanie i układy scalone dla centrów danych.

  Nvidia jest znanym dostawcą układów GPU do gier wideo i profesjonalnych systemów wizualizacji, ale coraz większa część sprzedaży firmy pochodzi z centrów danych. Struktura SIMD GPU (pojedyncza instrukcja, wiele danych) jest szczególnie przydatna do przyspieszania nowoczesnych obciążeń związanych z AI i obliczeniami naukowymi, w których wymagania dotyczące wydajności są bardzo wysokie.

  Firmy Nvidia i Mellanox współpracowały już wiele razy, w szczególności w zakresie maszyn Summit i Sierra, dwóch najszybszych superkomputerów na świecie, które są obecnie własnością Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych. Według Nvidii technologie Nvidia i Mellanox znajdują się w ponad 250 spośród 500 superkomputerów na świecie, a obie firmy zaliczają do swoich klientów każdego głównego dostawcę usług w chmurze i producenta komputerów.

  Połączenie obu firm będzie oznaczać, że klienci z segmentu centrów danych będą mogli otrzymać pełniejsze rozwiązanie , co ma pozwolić Nvidii lepiej konkurować ze swoim głównym rywalem na tym rynku, Intelem.

  Transakcja ma zostać sfinalizowana 27 kwietnia 2020 roku lub w okolicach tej daty.

  Mellanox przejmuje Titan IC

  W międzyczasie firma Mellanox ogłosiła, że przejmie spłkę Titan IC z Belfastu, dostawcę technologii do analityki ruchu sieciowego i innych akceleratorów analitycznych, które generują wgląd w dane w chmurze, pamięci i systemach sieciowych. Mellanox ma już licencję na technologię RXP Titan IC, aby włączyć ją do rodziny inteligentnych kart sieciowych i procesorów wejścia/wyjścia BlueField. Silnik akceleracji RXP wykonuje szybkie dopasowywanie wzorców, sprawuje kontrolę ruchu internetowego w czasie rzeczywistym i wykrywa ciągi, słowa kluczowe i złośliwe oprogramowanie, uwalniając rdzenie procesora od tego obciążenia, zwiększając wydajność obliczeniową systemu.

  Źródło: https://www.eetimes.com/nvidia-mellanox-deal-finally-gets-chinas-approval/

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9741 postów o ocenie 7911, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.