Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon i-SENSYS LBP621Cw - Czy nadaje się do domu ?

Zwierzak_PAH 19 Apr 2020 19:20 468 9
    Zwierzak_PAH
    Level 25  
    Witam!
    Proszę o poradę.

Muszę kupić do zastosowań domowych drukarkę kolorową.
    Z racji, że wydruków w miesiącu będzie nie więcej niż 50-100 i nie będą to jakieś zdjęcia czy zaawansowane duże grafiki mój wybór padł na laser kolor.

Teoretyczny wybór padł na Canon i-SENSYS LBP621Cw.

Mam dylemat jak to się sprawdzi w domu. A zwłaszcza jeśli po zużyciu oryginalnych tonerów będzie miała pracować tylko na zamiennikach ?

Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje (nowe drukarki), nawet atramentowe.
    Ale na start dyskwalifikuję wszelkie modele co wymuszają reset 'pampersa' płatnymi kodami lub serwisem. Oraz te w których cena kartridża wybija oczy.

Budżet w granicach 800zł
    User removed account
    Level 1  
    Zwierzak_PAH
    Level 25  
    2 tygodnie już kopie po forach etc.
    Z atramentówkami CIS non stop widzę problem 'pampers'.

KM bizhub C35p - nie ta klasa cenowa a interesuje mnie nowa nie z odzysku.

Canon i-SENSYS LBP621Cw na jej temat nic oprócz materiałów propagandowych w necie nie udało mi się znaleźć.
    Saperos21
    Level 13  
    Jedyne co mogę podpowiedzieć to koszta eksploatacji.
    Canon w oryginalnych tonerach to 1200 zł za 1200 wydruków (są też większe na 2300 ale kosztują już 1600).
    Zamienniki za około 500 zł komplet. Do małych wydruków domowych lasery się nie opłacają chyba ze kupisz jakaś używkę. To wtedy jest sensowność zakupu takiej drukarki.
    User removed account
    Level 1  
    Zwierzak_PAH
    Level 25  
    A no sobie popatrzyłem te dwie, hp m254 i Brother L3210CW to koszt druku praktycznie na takim samym poziomie co Canon.
    Reszta modeli raczej nie uchwytna jako nowe.

Czuję, że to się skończy kupieniem najtańszego CIS do tego co wymaga koloru a ja dalej będę dręczył swojego 20 letniego LJ 5m :)
    User removed account
    Level 1  
    Zwierzak_PAH
    Level 25  
    Głównym robotnikiem jest właśnie LJ 5M.
    Ale poległa na drukowaniu tekstu gdzie pojedyncze wyrazy czy drobne elementy są w kolorze i muszą tak być bo odnośniki do nich są opisane na zasadzie 'zrób coś z elementami w kolorze np żółtym' etc. A dramat się zaczyna gdzie są zastosowane kolory i osoba wykonująca zadanie musi realnie widzieć kolory a nie odcienie szarości. Żółty w odcieniu szarości to trzeba się domyślać, że jest :)

Co od kosztów to z góry zakładam kupowanie tylko zamienników. Nie jest to jakiś duży koszt bo wiadomo, że kolory nie kończą się wszystkie na raz. A zamienniki kosztują około 150-200zł /2300 str.
    Ko_Ri
    Level 5  
    kupiłeś coś? stoję przed podobnym problemem czyli laser kolor do domu.
    Zwierzak_PAH
    Level 25  
    Na dzień dzisiejszy wstrzymałem się z zakupem, choć uważam, że LBP621Cw to rozsądny wybór do domu gdzie w miarę mało się drukuje ale pod warunkiem kupowania zamienników.

Wstrzymałem się bo jestem w dość komfortowej sytuacji. Do dużej ilości wydruków mam LJ 5M która za 130zł drukuje prawie 7tyś kartek.
    A dodatkowo wczoraj przez 4h reanimowałem DCP-145C którego kiedyś uratowałem z przed złomowaniem w pewnej firmie a u mnie robił przez 2 lata tylko jako skaner.
    'Niestety' udało mi się go uratować co zobaczyła moja piękniejsza połowa...