Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] "Dosyp ziarna" NICR 730 NIVONA

CoffeeService24h 20 Apr 2020 09:10 1245 3
 • #1
  CoffeeService24h
  Level 2  
  Cześć, napotkałem poważniejszy problem z ekspresem Nivona TYP 666 (NICR 730).
  Mianowicie ekspres zmieli nawet sensowną ilość kawy (wystarczająco) i w trakcie wstępnego zaparzania odpuszcza. Wyskakuje oczywiście błędny komunikat "dosyp ziarna". Jeżeli natomiast zrobię kawkę mieloną i użyje wsypu ekspres wtedy nie użyje młynka, bo wie że ma wsypaną kawę to zrobi i zaparzy całą napój bez problemu. Początkowo podejrzewałem jeden z dwóch mikrowyłączników w sterowaniu blokiem , ale skoro mieloną robi to nie widzę już w nich problemu, bardziej moim zdaniem problem jest z płytą główną - nie wiem jeszcze jaki aczkolwiek obawiam się, że ekspresu nie opłaca się naprawiać, gdyż koszt nowej płyty to prawie 8 stówek. Czy jest ktoś kto ma jakiś pomysł, wiedzę w tym temacie?
 • #2
  robsons10
  Level 23  
  Proponuję na próbę zamontować dolne (małe) żarno młynka - nowe np od saeco aulika, royal z tym że trzeba wtedy inaczej wyregulować kosz górny niż w oryginale tak żeby w całym zakresie regulacji sprzęt nie zgłaszał problemu czyli żeby dawka kawy była odpowiednia . Powinno pomóc 😊. Pozdrawiam.
 • #3
  nioop

  Home appliances specialist
  Ewidentnie wskazuje to na zbyt małą ilość zmielonej kawy.
  Na jakim stopniu zmielenia obecnie jest ? Proponuję przestawić na najgrubsze mielenie i spróbować, podobnie jak.kolega wyżej , raczej przypuszczam że już żarna mają najlepsze lata za sobą.
 • #4
  CoffeeService24h
  Level 2  
  Tak, zdecydowanie problem dotyczył młynka :) Problem rozwiązany !!! Dziękuje i Pozdrawiam