Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana karty graficznej komputer stacjonarny

20 Kwi 2020 12:18 201 9
  • Poziom 3  
    Witam chciałbym wymienić kartę graficzną na lepszą i potrzebuje porady na jaką ewentualnie wymienić i jak bardzo mogę zaszaleć.( myślałem o GF 1050ti)
    Płyta głowna Gigabyte GA-H61M-S1 rev 2.1
    zasilacz LOGIC CONCEPT Logic 420W (ZAS-LOGI-SW-420-ATX-PFC)
    procesor Core i7-3770 3.4 ghz
    pamięć 16gb 1333hz
    dysk 1tb + 256 ssd
    graficzna GF gtx 650
    system windows 10
    z góry dziekuje za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 3  
    Jakaś propozycja na jaki? A i czy tylko zasilacz jest problemem? Reszta ok?
    Zasilacz CORSAIR VS550 550W (CP-9020171-EU) będzie ok?
  • Poziom 34  
    Ile możesz wydać łącznie na kartę i zasilacz?
  • Poziom 3  
    no tak do 1000zł chciałem się zmieścić no ale co proponujesz? może powiem tak chce żeby można było sobie pograć jeszcze w coś nowszego ale żeby temat był opłacalny.....póki co to dołożyłem 8gb ramu 170zł i dysk ssd 256 adaty za 230 zł instalowanie systemu i całą resztę ogarnąłem sam
  • Moderator - Komputery Serwis
    GTX1060-6GB (używana z gwarancją powinna być rozsądnie wyceniona) w towarzystwie Be Quiet System Power 9 400W albo ostatecznie SPC Vero L2 500W (teraz jest zastępowany ten model modelem L3, ale nie mam żadnych informacji, czy zmiany poszły na lepsze, czy na gorsze, a w obecnych czasach to w każdą stronę jest możliwe).

GTX16xx prawdopodobnie z tą płytą nie będą działać.
    Pod GTX1060 trzeba zrobić aktualizację BIOS do najnowszej (F10b), płyty H61 miały problem z obsługa nowych kart (od GTX750 w górę), ale aktualizacja BIOS rozwiązywała ten problem.

Ewentualnie RX570-4GB, jest spora szansa, że zadziała.

W każdym przypadku kupować kartę jedynie z możliwością zwrotu na wszelki wypadek.
  • Poziom 3  
    jakieś 380zł droższa jest 1060 od 1050ti czy wobec tego warto? zasilacz to jakieś 200pln więc spoko
  • Poziom 3  
    w sumie to wygląda na rozsądny wybór ten rx570(700pln + ten zasilacz 200pln) tylko nie mam wiedzy na temat tych kart zawsze miałem GF'a. Tak więc podsumowując i nie przeciągając tematu ten be quiet! System Power 9 400W + MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 4GB GDDR5 będzie ok?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Ogólnie powinien być - ale jak zwykle w przypadku modyfikacji prawie 10-letniej płyty kartą będącą wciąż w sprzedaży - ze względu na tak dużą różnicę wieku jest jakaś tam szansa na niezgodność tych sprzętów (mimo że w teorii zgodne są), więc koniecznie kupuj z możliwością zwrotu. Jeśli masz też wersję BIOSu starszą niż F10b zrób jej aktualizację przed zamontowaniem nowej karty.

Dodano po 2 [minuty]:

A sam RX570 to całkiem udana karta. Ma umiarkowany pobór prądu (czyli coś, co we wcześniejszych Radeonach było raczej rzadkością porównując z podobnej wydajności kartami NV). Do tego ciężko stwierdzić, czy miała to być konkurencja dla 1050Ti i wyszło trochę za dobrze, czy miała być to konkurencja dla 1060-3GB i delikatnie zabrakło. W każdym razie karta jest dobrze wyceniona, bo w okolicach 1050Ti i ma wydajność prawie 1060 - do tego jest to poprawna konstrukcja z normalnym poborem prądu, więc karta dość godna polecenia. Ogólnie jedna z bardziej opłacalnych kart w tym segmencie cenowym i wydajnościowym.