Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda octavia 2 kombi - brak oświetlenia bagażnika coś bierze prąd.

20 Apr 2020 15:58 387 3
  • Level 8  
    W mojej skodzie nie działa oświetlenie bagażnika i schowka. Coś też pobiera prąd na postoju bo gdy auto postoi np. 3 tygodnie to jest problem z odpalenie. Alarmu brak. Co zrobiłem/zauważyłem do tej pory
    1. Wymieniłem żaróweczki w bagażniku i zmierzyłem napięcie na kostach tych po bokach brak napięcia
    2. Podmieniłem zamek pokrywy na inny używany to samo
    3. Wyświetlacz pokazuje że klapa otwarta
    4. Zdjąłem tę harmonijkę i sprawdziłem wizualnie przewody idącę do klapy wygląda ok.
    Jak sprawdzić moduł komfortu i gdzie on się znajduje.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 29  
    Może uszkodzony moduł zamka. Tam są mikrostyki odpowiadające za wykrywanie czy klapa jest zamknięta i za oświetlenie i czasami padają. Wymienia się raczej cały moduł choć ponoć są magicy co im się chce nity rozwiercać...
  • Level 8  
    Dziś byłem u mechanika i podłączył VCDS moduł komfortu nie pokazuje żadnego błędów . Tę wkładkę zamka podmieniałem na inną używaną ale może też była walnięta.
  • Level 41  
    Wtyczkę z zamka wypnij i zobacz na desce czy zniknie....
    3 tygodnie to może być aku już nie nowy bo to raczej nie pobór a pobór podaj w Amperach a nie stwierdzeniu że po 3 tyg problem...