Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LAser DS-1000 Laserworld. Rozbieżnośćwiązki koloru niebieskiego

20 Apr 2020 18:53 420 10
  • Level 26  
    Trzeba z tym żyć - ten typ tak ma. Na upartego można skorygować odpowiednimi pryzmatami.
  • Level 43  
    Kształt samej plamki jest uwarunkowany kształtem samego półprzewodnika w module lasera. Czasem (z naciskiem na "czasem) zależy też od samej soczewki - co łatwo można sprawdzić próbując regulować wielkość plamki (skupienie). Jeśli będzie się zmieniać wielkość plamki a nie zmieniony zostanie jej kształt - masz pewność, że "ten typ tak ma". A co do pryzmatu - nie sądzę by można było nim zmienić kształt plamki. Z założenia działa on w tym zastosowaniu jak lustro półprzepuszczalne - i nie powinien zmieniać kształtu (ani wielkości) samej plamki. No, chyba, że jest źle wykonany (ale to jeszcze większa rzadkość niż feler soczewki).
  • Level 26  
    398216 Usunięty wrote:
    A co do pryzmatu - nie sądzę by można było nim zmienić kształt plamki.

Mylisz się, poczytaj co to "Anamorphic Prism" dla diod 445, 520, 640nm. Są jeszcze specjalne soczewki cylindryczne.
  • Level 43  
    MuNiO wrote:
    Mylisz się, poczytaj co to "Anamorphic Prism"
    O ile w tym laserze (urządzeniu raczej) jest taki pryzmat, lub jest możliwość jego montażu - masz rację.
    MuNiO wrote:
    Są jeszcze specjalne soczewki cylindryczne.
    Jak wyżej. Wszystko fajnie, w teorii. Tu jednak mamy do czynienia z fabrycznym urządzeniem gdzie wprowadzanie jakichś zmian (a zwłaszcza w optyce) może być awykonalne z racji na brak miejsca.
  • Level 26  
    398216 Usunięty wrote:
    Tu jednak mamy do czynienia z fabrycznym urządzeniem gdzie wprowadzanie jakichś zmian (a zwłaszcza w optyce) może być awykonalne z racji na brak miejsca.

W tym laserze nie ma możliwości zmian, moduł jest scalony w jedną bryłę.
  • Level 43  
    MuNiO wrote:
    W tym laserze nie ma możliwości zmian, moduł jest scalony w jedną bryłę.
    Więc?
    MuNiO wrote:
    Na upartego można skorygować odpowiednimi pryzmatami.
    można w końcu czy nie? Bo wynika, że nie, a skoro tak, to co Twój post (#2) wnosi do tematu Autora?
    W moim poście (fakt - nie sprecyzowałem dostatecznie) #3 odnosiłem się do konkretnego urządzenia przede wszystkim.
  • Level 26  
    398216 Usunięty wrote:
    można w końcu czy nie? Bo wynika, że nie, a skoro tak, to co Twój post (#2) wnosi do tematu Autora?
    W moim poście (fakt - nie sprecyzowałem dostatecznie) #3 odnosiłem się do konkretnego urządzenia przede wszystkim.

W tym modelu DS nie można, ale w starszym CS już można dokonać zmiany bo moduły są jako osobne bloki.

Temat cały czas rozbija się o "pryzmaty" Anamorphic Prism , można za ich pomocą skorygować kształt plamki i to jest fakt, W profesjonalnych modułach laserowych są używane. W tym modelu DS nie ma możliwości użycia optyko korygującej (musiałem rozkręcić ten laserek). Na tym powinniśmy zakończyć te przepychanki.

LAser DS-1000 Laserworld. Rozbieżnośćwiązki koloru niebieskiego

Tutaj to pokazane jak to wygląda w lepszych modułach.
  • Level 14  
    napisz do nich, oni zajmują się również serwisem laserów, tanich, drogich i profesjonalnych. Doradztwem również.

https://laserprofi.pl/

pzdr
  • Level 26  
    lestian wrote:
    napisz do nich, oni zajmują się również serwisem laserów, tanich, drogich i profesjonalnych. Doradztwem również.

https://laserprofi.pl/

pzdr

Laser jest sprawny więc po co proponujesz serwis ?