Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony dysk, brak hasła do maila

20 Kwi 2020 19:58 84 6
  • Poziom 21  
    Witajcie,
    Temat bardziej skomplikowany niż by się mogło wydawać ... Komputer z systemem Windows 10. Padł dysk. Wszystko poszło się nie powiem co robić. Najgorsze jest to, że właściciel miał na tym komputerze firmowego maila, założonego 5 lat temu na Gmail-u. Nie zna hasła. Odzyskać się nie da ponieważ do rejestracji konta używał telefonu firmowego (numer oczywiście pamięta) którego już nie ma bo od roku ma nowy. Tamten oddał do operatora. Myślał że dzwoniąc pod niego, ktoś odbierze i pomoże ale niestety, brak numeru. Program którego używał to standardowy program pocztowy jaki jest w Windowsie 10. Ale teraz to co najważniejsze, jest dostęp do danych ze starego dysku ponieważ oddał go do odzyskiwania danych bo miał tam ważne bazy z systemów firmowych. Zapłacić masę kasę ale nie istotne. Teraz najważniejsze jest odzyskanie tego konta pocztowego. Czy ktoś z Was kojarzy w jaki sposób działa ten program pocztowy w Windows 10? Ja swoją przygodę z tym systemem zakończyłem na 7 i przesiadłem się na co innego i mówiąc szczerze nie bardzo orientuję się jak on tam to trzyma. Jest gdzieś na dysku jakiś plik w którym znajduje się konto użytkownika? Gdzieś czytałem że ten program trzyma dane w chmurze ale to też trzeba się zalogować na konto microsoftu a gość nie wie czy był tam zalogowany, czy nie, jaki był podawany mail, nie wie nic bo to wszystko robił mu ktoś parę lt temu. Czy ewentualnie dało by się gdzieś na starym dysku podejrzeć czy było logowanie do konta MS i z jakiego maila? Będę Wam wdzięczny za wszelką pomoc bo mi już powoli pomysły się kończą :(
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Czy konto było używane tylko do tego maila? Może kożystal jeszcze z innych usług przez Chroma? Albo logował się do maila przez jakąś przeglądarkę i kazał zapamiętać hasło ?
  • Poziom 21  
    pkolacz napisał:
    Czy konto było używane tylko do tego maila? Może kożystal jeszcze z innych usług przez Chroma? Albo logował się do maila przez jakąś przeglądarkę i kazał zapamiętać hasło ?

Niestety to już sprawdziłem :(. Przywróciłem wszystkie profile przeglądarek. Były tam jakieś hasła ale niestety, do maila nigdy nie logował się przez www, ktoś mu ten program skonfigurował parę lat temu i tak korzystał.
  • Poziom 11  
    A taki program: Mail Password Decryptor ?
  • Poziom 21  
    Może i zadziała ale ja nie jestem fizycznie w posiadaniu tego starego dysku i plików na nim. One znajdują się w firmie która te dane odzyskiwała i tylko mi wysyłają to czego ewentualnie potrzebuję. Już przejrzałem wszystkie profile przeglądarek i nie ma tam nic.

Dodano po 1 [minuty]:

Do Google też pisaliśmy ale w związku z tym że to darmowe konto, nie świadczą pomocy w odzyskiwaniu kont i nawet żadne potwierdzenia w postaci dowodu osobistego nic nie pomogą. Po prostu nie i koniec. Kazali założyć nowe konto a on tamtego maila mają setki jego kontrahentów którzy wysyłają na niego zamówienia.
  • Poziom 11  
    Windows przechowuje niekiedy tutaj:
    C:\Users\user\AppData\Roaming\Microsoft\Credentials
    C:\Users\user\AppData\Local\Microsoft\Credentials
    C:\Users\user\AppData\Roaming\Microsoft\Protect
    C:\Windows\system32\Microsoft\Protect
    dane są szyfrowane. Podobno radzi sobie z tym program CredentialsFileView.
    Nigdy tego nie sprawdzałem. Jak mam korzystać z jakiegoś klienta pocztowego to biorę Thunderbirda - w razie problemów jest dużo pomocy do znalezienia.
  • Poziom 21  
    Super, dzięki. Już wysłałem prośbę o podesłanie tych lokalizacji. Będę działał dalej :)