Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego ekspres Siemens TK52001 przestał działać po użyciu bez wody?

20 Apr 2020 23:36 375 1
  • Level 2  
    Dzień dobry

Proszę o pomoc, ekspres do kawy Siemens TK52001 przestał działać po tym jak moja żona chciała zrobić kawę przy pustym zbiorniku wody.

Objawy są takie, że po włączeniu ekspresu, młynek zakręci, nagrzewa się on, włącza się zielona kontrolka ECO, ale pomimo nalania wody do zbiornika cały czas świeci się kontrolka o jej braku. Mruga także kontrolka 7d tj. Przestawienie pokrętła gorąca woda/para

* Rozebrałem go i zakupiłem nowy przepływomierz gdyż uznałem, że najprawdopodobniej to jest przyczyna.
    Po wymianie błąd nie zniknął, Ekspres nadal nie reaguje na żadne naciskanie przycisków, nie można także wejść w tryb serwisowy.

* Co jeszcze zrobiłem to podłączyłem pompkę na krótko i pompka działa, pompuje wodę ze zbiornika poprzez ekspres ( gorący blok ) i wylatuje rurką do spieniania.

* Zmierzyłem także napięcie na przepływomierzu i miernik wskazywał +5v

Proszę o pomoc i może jakieś wskazówki na co mam zwrócić uwagę

pozdrawiam

Karol
  • Level 1  
    Dzień dobry,
    gdy wystąpi błąd z paląca się diodą zbiornika wody i pary, wystarczy przekręcić pokrętło pary celem odpowietrzenia układu. Po ok 5 sekundach dioda zbiornika wody gaśnie, wyłączamy przepływ pary, ekspres powinien zacząć działać poprawnie.
    Pozdrawiam