Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak dołożyć 12V z akumulatora w przyczepie kempingowej

matkow1 21 Apr 2020 04:19 741 0
    matkow1
    Level 8  
    Jak dołożyć 12V z akumulatora w przyczepie kempingowej Witam posiadam przyczepę kempingową i chcę mieć w niej akumulator do zasilania lamp, pomp do wody iskrowników do kuchenki który będę używał na dziko gdy nie będę miał podłączenia do 230V lub gdy jadę autem i mam włączone światło przeciw mgielne
    Mam 2 możliwości podłączenia akumulatora
    1 prosty z którym sam sobie poradzę podłączam pod wtyczkę przy dyszlu pod 2 piny masę i światło przeciw mgielne. Wykręcam żarówkę przeciw mgiełką lub robię wyłącznik jej na kablu

2 sposób do zrobienia ale sporo trudniejszy jest taki że podpinam akumulator za przetwornicą 12V i korzystam z niego na dziko. A ładuje się on gdy jest podpięty do 230V lub pod auto i mam włączone przeciw mgielne.
    Dobrze by było mieć też takie urządzenie które mi go nie przeładuje

MODUŁ STEROWANIA ŁADOWANIEM AKUMULATORA 12V
    https://allegro.pl/oferta/modul-sterowania-la...4114?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
    Jak to drugie podłączenie zrealizować i gdzie się podpiąć
    Dodaję plan a w przyszłości dodam zdjęcie rozdzielni elektrycznej
    PS oryginalnie przyczepa nie ma możliwości podłączenia akumulatora Jak dołożyć 12V z akumulatora w przyczepie kempingowej Jak dołożyć 12V z akumulatora w przyczepie kempingowej Jak dołożyć 12V z akumulatora w przyczepie kempingowej [img-3] Jak dołożyć 12V z akumulatora w przyczepie kempingowej
    Moja instalacja wygląda podobnie jak ta na zdjęciu ale ma jeszcze przetwornicę 12V z 230V
    Jak pojadę do przyczepy to zrobię zdjęcie mojej