Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Viessmann vitopend 222 Kocioł się nie załącza.

MisterOld 22 Apr 2020 08:32 486 0
    MisterOld
    Level 3  
    Witam serdecznie!
    Mam problem z kotłem gazowym Viessman Vitopend 222 dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania i wbudowanym zasobnikiem na ciepłą wodę. Mianowicie , gdy temperatura na sterowniku spadnie poniżej zadanej (20 stopnie C) kocioł się nie włącza , nie podgrzewa również zimnej wody . Muszę wtedy piec wyłączyć ale nie głównym przyciskiem zasilającym ale przyciskiem na panelu jak na zdjęciu.
    Viessmann vitopend 222 Kocioł się nie załącza. .
    Następnie wciskam przycisk od ogrzewania i podgrzania wody.
    Viessmann vitopend 222 Kocioł się nie załącza.
    Kocioł się włącza na chwilę i przestaje pracować po czym powtarzam całą procedurę . Kocioł się włącza nagrzewając mieszkanie do zadanej temperatury 21 stopni C. Jednocześnie nie podgrzewa do końca wody do mycia / kąpieli - woda jest jedynie letnia a temperatura ustawiona na 40 stopni C. Po dogrzaniu mieszkania kocioł się wyłącza ale pompa od obiegu wody do podgrzania chodzi nadal i nie wyłączy się do puki nie wyłączę pieca manualnie.
    Piec w tym roku będzie miał 14 lat i podczas jego użytkowania wymieniłem pompę co, pompę wody , zbiornik wyrównawczy i jeden czujnik (pojęcia nie mam jaki) ale przed wymianą tego czujnika objawy były podobne do obecnych.
    Serwisant stwierdził , że prawdopodobnie szwankuje automatyka /płyta główna ale nie jest jeszcze do końca pewny , koszt wymiany na nową określił na ok 2500 PLN.
    Czy macie Państwo jakieś pomysły sugestie co do przyczyny awarii?
    Z góry dziękuję za merytoryczne wypowiedzi . Pozdrawiam.