Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klej elektroprzewodzący - nieprzewodzi?

01 Paź 2005 22:38 16265 14
  • Poziom 28  
    Witam kupiłem od gościa na allegro klej elektroprzewodzący firmy technicoll a nazywa sie to silver glue w buteleczce jest 2g kupiłem całość za 12 zł poprostu rzeby mieć w razie czego niedawno kolega przyszedł domnie z klawiaturą do naprawy przerwały sie ściezki na folii... więc wymieszałem go (bo normalnie to jest zawiesina podobno ze srebrem) i nałozyłem na folie... wziołem po pewnym czasie miernik przykładam i ... nic... zero ... miernik ma zakres do 20Mohm i nie pokazał nic... totalna przerwa, pomyslałem musi wyschnąć pewnie rozlałem troszke na biórku i na drugi dzień sprawdam miernikiem ... dalej nic zupełna przerwa co o tym myślicie ? czy ja coś źle robie czy ten klej taki? końcówki miernika wbijam w ścieżke kleju, miernik napewno dobry

pozdrawiam łukasz
  • Poziom 21  
    Witam, jeśli klej nie był przeterminowany, to stawiam na niedokładne dobranie proporcji,lub wymieszanie, nie wykluczone, że nałożyłeś za cienką warstwe. Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Najlepiej jest sprawdzić samą "zagęszczoną" masę-osad, bez rozcieńczania. Powinna ona przewodzić nawet w stanie mokrym.
  • Poziom 28  
    Witam ponownie klej nie jest przeterminowany, warstwa chyba też nie jest zbyt cienka a nawet gdyby powinna chyba mieć jakiś opór ? rozsadny opór kilkanaście kilkaset omów a ona nawet mega niema, klej nie jest dwu składnikowy więc pomyłka w proporcjach odpada a co do masy sprawdzałem w stanie wymieszanym kiedy wyglądała na jednolitą i nie przewodziła

pozdrawiam Łukasz
  • Poziom 19  
    moze to zwykla sciema z allegro...
  • Poziom 25  
    Skoro nie chce przewodzić, to niczym go nie zmusisz.
    W takim razie może ktoś poda reklamę naprawdę przewodzącego kleju ?
  • Poziom 28  
    chciałem sie tylko upewnić , miałem nadzieje że ktoś z was urzywał tego kleju i ma jakieś doświadczenia

pozdrawiam Łukasz
  • Poziom 13  
    Twój klej to podróba.
    Zamiast subtelnego proszku srebrowego, w kleju masz pył aluminiowy.
    Cząstki aluminium przed wymieszaniem ulegają utlenieniu powierzchniowemu, i już nigdy prądu nie będą przewodzić.
    Nie chcę kogoś reklamować ale polecam firmę Technicoll. Ich klej srebrowy przewodzi prąd.
  • Poziom 28  
    Witek1 -> przeczytaj uważnie mój pierwszy post.... to jest klej firmy technicoll i za diabła niechce przewodzić....
  • Poziom 13  
    Ooopss. Niedoczytałem. To jest jeszcze ciekawsze. Szkoda że nie zachowałem oryginalnego opakowania to bym dla porównania fotkę wstawił. Ja nie mogę narzekać już kończę fiolkę, tylko czy następna też będzie tej firmy?
    Widać dziś podrabia się nawet tanie kleje. Tylko patrzeć jak butapren będzie z mąki robiony.
  • Poziom 28  
    Zwracam honor Panowie.... ten klej przewodzi... niewiem co robiłem nie tak byćmoże go nie wystarczająco rozmieszałem niewiem poprostu niewiem dziś nałożyłem na laminat (na warstwe bez miedzi :) ) pendzelkiem warstewke kleju wysechł i .... jest ok przewodzi
    tak więc mieszajcie swoje kleje panowie :)

i dziękuje wszystkim za swoje zdanie na ten temat

pozdrawiam Łukasz
  • Poziom 11  
    milo ze sie wyjasnilo a co do pomiaru miernikiem to mega troszke zaduzo opor jest tak maly ze skala go nie wyswietli
    proponuje nastepnym razem mili dla cienkiej sciezki
  • spec od auto-elektro
    jest klej z firmy WURTH dziala napewno, niestey cena zaporowa za 2 g trzeba zaplacic ok 90pln . jest b. dobry i polecam ale ta cena :(
  • Poziom 11  
    korzystam z lakieru electron 40 ac i smialo moge go polecic cena za 5g to 18zl
  • Poziom 9  
    Witam, odświeżę ten temat żeby nie zaczynać nowego. Poszukuję kleju przewodzącego prąd. Nie wystarczy żeby pokrył ścieżkę i przewodził ale jeszcze musi trzymać dobrze czyli jak na klej przystało - kleić. Odkleił mi się przewód doprowadzający napięcie do ścieżek ogrzewających na tylnej szybie w samochodzie Nissan Micra K12. Ni cholery nie idzie go dolutować więc jedynym chyba rozwiązaniem będzie klej przewodzący. Możecie mi polecić coś dobrego? Pytam tutaj bo naprawdę trochę tego jest na rynku ale nie mogę znaleźć nic od potwierdzonej dobrej opinii, coś co nie tylko dobrze przewodzi ale i dobrze klei.